Mavi Göze Yakışan Saç Renkleri

15.04.2024
3.099
Mavi Göze Yakışan Saç Renkleri

Mavi göze yakışan saç renkleri başlıklı yazımızda saç trendlerinden göz rengine uygun saç trendleri konusundan mavi göze saç rengi konusunu ele almak istiyoruz. Beyaz tenli mavi gözlere yakışan saç renkleri ile esmer tenli mavi gözlere yakışan saç renkleri elbette ki farklıdır.

Göz rengi ile saç rengi uyumu sağlandığı zaman gözler daha bir dikkat çekici ve güzel görünmektedir. Eğer siz de mavi gözlü iseniz mavi gözlülere en çok yakışan saç renklerinin analizini birlikte görelim.

En Çok Mavi Göze Yakışan Saç Renkleri

Mavi göze yakışan saç renkleri nelerdir? Saç rengi trendi her sezon değilse de herkese uymamaktadır. Siz saç rengi trendleri arasından göz rengi ve ten renginize uyumlu olanları seçerek daha dikkat çekici ve güzel görünebilirsiniz.

Mavi göze kumral saç olur mu

Mavi göze kumral saç olur mu

Mavi Gözlü Buğday Tenlilere Yakışan Saç Rengi

Bal rengi saçlar

Mavi gözlülere en çok yakışan saç renkleri arasında bal rengi saçlar ilk sırada yer almaktadır. Özellikle buğday tenlilerin mavi gözlerini daha da büyüleyici gösterecek balköpüğü rengi saçlar düşünebilirsiniz. Ek olarak dalgalı saç veya fönlü saç kullanabilirsiniz.

Küllü sarı saç boyası; mavi gözlü buğday tene yakışan bir diğer saç rengi ise doğal küllü sarı saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Muhteşem görüneceksiniz küllü sarı saç ile buğday teninin doğal görünüm sunan uyumu herkesi büyüleyecek.

Koyu sarı saç rengi de esmer ten mavi göz buğday ten mavi göze yakışan saç renklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Mavi gözler ile koyu sarı saçlar birbiriyle doğal bir uyum sağlamakta ve sizi daha çekici kılmaktadır.

Kara Kaş Kara Göze Hangi Saç Rengi Gider? başlıklı yazımız da inceleyebilirsiniz.

Altın karamel saç rengi mavi gözlü buğday tenliler de ışıl ışıl bir saç sunacaktır. Buğday tenli mavi gözlülere yakışan altın karamel saç rengi koyu esmerlerde bile mükemmel duracaktır.

Mavi Gözlü Buğday Tenlilere Yakışan Saç Rengi

Mavi Gözlü Buğday Tenlilere Yakışan Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi de esmer veya buğday tenli mavi gözlere uyan saç rengi arasındadır. Buğday tenini ve mavi gözlerini daha da dikkat çekici ve belirgin hale mi getirmek istiyorsunuz? O halde çikolata kahve saç rengini acilen denemelisiniz.

Çikolata kahve saç boyası esmer ve buğday tenli mavişlerin favori saç boyası olacağına eminiz.

Beyaz Tenli Mavi Gözlülere Yakışan Saç Rengi

Kumral saç rengi özellikle mavi gözlü bebek kumral ten rengine sahip olanlara çok yakışmış maktadır. Öyle ki kumral saç rengi ile doğal saçlarınızı asla ayırt edemeyecekler. Doğal kumral tonlarındaki saçlar açık tene sahip tüm mavi gözlerde büyüleyici bir görünüm kazanmaktadır.

Kızıl tonları arasında olan bakır saç rengi, mavi gözlülere yakışan saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kızıl saçlar her zaman kullanıcısına büyüleyici bir görünüm sunmaktadır. Ancak bu görünüm mavi gözlüler de daha da bir mükemmel olmaktadır.

Açık Tenli Mavi Gözlülere Yakışan Saç Rengi

Açık Tenli Mavi Gözlülere Yakışan Saç Rengi

Siyah saçlar beyaz ten mavi göze sahip bayanların favori saç renkleri arasında yer almaktadır. Eğer dupduru bir ten renginiz var ise siyah saç rengi mutlaka denemelisiniz.

Açık gümüş sarısı saç rengi beyaz tenli mavi gözlülere yakışmayacağı düşünülür. Oysa ki tam aksi yönde bir güzellik sunmaktadır. Geçen yılın saç trendleri arasında olan açık gümüş sarısı saçlar bu senede trend saç renklerindendir. Açık sarı saç üzerine gümüş yansımalar bu senenin saç modası arasında da yer almaktadır.

Hey sen, mavi gözlü beyaz tenli arkadaşım, açık gümüş sarısı saç rengini denemeye var mısın? Özellikle platin sarısı saçlar seninle ise mavi gözlerle mutlaka gümüş ışıltıları denemelisin.

Aşağıdaki resim galerisinde mavi gözlü için saç renkleri hakkındaki görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Gözlülere Yakışan Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu