Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

17.04.2021
2.554
Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Kumral tene hangi saç rengi gider başlıklı yazımıza kumral ten rengine uygun saç rengi hakkında bilgiler vereceğiz. Kumral ten nasıl olur? Kumral ten için saç renkleri nelerdir? Kumral tenliyim saçlarımı ne renk boyamalıyım? Tüm saç renkleri bana yakışır mı gibi soruların cevaplarını birlikte görelim. Ten rengine göre saç rengi kullanmak gerek kadın olsun gerekse erkek olsun çok daha dikkat çekici ve etkileyici görünmesini sağlar.

Kumral Ten Nasıl Olur?

Kumral ten, buğday ten ile karıştırılmaktadır. Kumral ten renginin buğday tonlarından biri olduğu doğrudur. Ancak çok koyu buğday ten kumral ten demek değildir. Açık buğday ten ve orta derecede buğday ten (beyaza yakın ten rengi) için kumral ten diyebiliriz.

Koyu Kumrallara Hangi Saç Rengi Gider

Koyu Kumrallara Hangi Saç Rengi Gider

Kumral tenli buğday ten arasındaki en büyük farklardan biri de doğal saç renginizdir. Eğer açık renk saçlara sahipseniz kumral tenlisiniz, koyu renk saçlara sahipseniz buğday tenlisiniz.

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider

Kumral bayanlar, kumrallara hangi saç rengi yakışır sorusunun cevabını sık sık araştırmaktadır.

Kumral ten rengine uygun saç rengi olarak sıcak tonlar denilen saç renklerini kesinlikle öneriyoruz. Aslında kumral bayanlar esmere yakışan saç renkleri ve beyaz tenlilere yakışan saç renkleri arasından birçoğunu rahatlıkla kullanabilmektedir.

Kumral bayanlar saçımı hangi renge boyamalıyım sorusunun cevabındaki seçeneklerin fazlalığı nedeniyle çoğu zaman kararsız kalırlar.  Çünkü kumral bayana hangi saç rengi gider sorusunun cevapları arasındaki olan renkler kızıl saç tonlarından kahverengi saç tonlarına, gri saç tonlarından sarı saç tonlarına kadar birçok saç renklerini içermektedir.

Kumral Bayana Hangi Saç Rengi Gider

Kumral Bayana Hangi Saç Rengi Gider

Nasıl ki oval yüz şekli tüm saç kesimlerini rahatlıkla kaldırabiliyorsan kumral ten rengi de hemen hemen tüm saç renklerini rahatlık ve kaldıra bilmektedir.

Kumrallar İçin Saç Renkleri ( Doğal Görünüm İçin)

Doğal bir görünüm yakalamak için kumrala giden saç renkleri kahverengi tonları, bal kumral saç rengi ve bebek kumral sarısı koyu tonları olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer ten renginiz açık kumral ise kahverengi saç rengi tonları ile birlikte sıcak sarıyı kullanarak hem keskin geçişler yapmış, hem de zıtlık uyumu ile daha dikkat çekici saçlara sahip olursunuz.

Saç Rengini Tamamen Değiştirmek İsteyen Kumral Ten İçin Saç Rengi

Saç rengini bambaşka bir renge dönüştürmek istemeyen kumral bayanlar için kumral saç uçlarına boya veya ışıltı attırmalarını öneriyoruz. Kumral saç uçlarına hangi renk boya sorusunun cevabı olarak ise sarı tonlarında ve kahverengi tonlarında ışıltılar artırmalarını öneriyoruz.

Kumrala yakışan saç rengi olarak  karşımıza çıkan saç renklerinden biri de kızıl tonlarıdır. Kızıl tonları denilince akla alev kırmızısından turuncuya kadar birçok renk tonu aklımıza gelmektedir.

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider

Koyu kumral tene hangi saç rengi gider sorusunun en güzel cevaplarından olan kızıl tonları arasından kızıl kahve, bakır kızıl ve diğer turuncuya yakın olan kızıl saç rengi tonlarına koyu kumral ten için kesinlikle tavsiye ediyoruz. Koyu kumral ten bu renklerle daha canlı, daha samimi ve daha doğal bir görünüme sahip olmaktadır.

Sıcak kumrallar daha iddialı görünmek için ateş kızılı, koyu kızıl ve şarap kızılı gibi kızıl saç rengi tonlarını da kullanabilirler.

Marjinal saç renklerini seven sıcak kumrala gidecek saç rengi arasında ise pembe, mor saç, gri saç, yeşil saç ve mavi saç renklerini görmekteyiz. Yukarıda bahsettiğimiz saç renklerini tarzınız ve yaşam koşullarına göre belirleyebilirsiniz.

Koyu Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Koyu kumrala giden saç olarak ilk önerimiz doğal bir görünüm için saç uçlarına ışıltı arttırmanız şeklinde olacaktır. Aşırı makyaj sevmeyen biri iseniz makyajsız olarak bile kullanabileceğiniz saç uçlarına ışıltı ile sade ve doğal güzelliği yakalamış olursunuz. Koyu kumrala yakışan saç rengi ışıltısı turuncuyu andıran kızıl, sıcak sarı, ve kahve kızıl şeklinde olabilir.

kumrala hangi saç rengi yakışır

kumrala hangi saç rengi yakışır

Ben daha marjinal saç seviyorum diyen koyu kumral tenliler için saç renkleri olarak gümüş pembe, açık kumral, açık mavi, platin sarısı, açık yeşil, açık gri ve canlı pembe saç renklerini de kullanabilirler.

Koyu tenli kumrallarda daha sıcak ve romantik bir görünüm için böğürtlen kızılı, küllü kumral, sultan bakırı, küllü gri, kestane ve açık kumral saç renklerini öneriyoruz.

Açık Kumrala Giden Saç Renkleri

Açık kumral tenli bayanlar beyaz tene sahip bayanlardan bir tık daha koyu bir ten rengine sahiptir. Açık kumral ten saç renkleri olarak bakır pembe, bal kumral, pastel pembe, küllü kumral, bakır kızıl, bebek kumral ve dore kumral saç renkleri öneriyoruz.

Açık kumrallar için marjinal saç renkleri olarak ise platin sarısı, gümüş pembe, koyu mavi, soğuk sarı, kestane, kızıl kahve, ateş kızılı ve çikolata kahve saç renklerini öneriyor uz.

Aşağıdaki resim galerisinde kumrala hangi saç rengi yakışır sorusunun cevapları niteliğindeki görselleri sunuyoruz. İnceleyerek daha fazla detayı gözlemleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kumral Ten Hangi Saç Rengi Kullanmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Aysoo dedi ki:

  Gece mavisi olmazmı?

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   Gece mavisi saç rengi , beyaza yakın açıklıkta ten renklerinde tüm yüz hatlarını ve göz rengini ortaya çıkarmaktadır.
   Buğday veya kumral bir ten rengine sahipseniz gece mavisi ile oldukça şık ve havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Cilt alt tonunuza göre gece mavisi tonunu belirlemelisiniz. Çok koyu kumral iseniz gece mavisi balyaj, ombre veya saç uçlarına gece mavisi düşünebilirsiniz.
   Sağlıklı günler:)

Tarz Kadın Blogu