Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

30.04.2024
159
Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Kıvırcık saçlara nasıl şekil verilir? Uzun kıvırcık saçlara nasıl şekil verilmelidir ve kısa kıvırcık saçlara nasıl şekil verilmelidir konusunu birlikte göreceğiz. Kıvırcık saçlarla daha dikkat çekici görünmek için önemli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Kadın ve erkek kıvırcık saç modellerinde en önemli detay doğru saç şekillendirme yapmaktır. İşte detaylar:

Kısa Ve Uzun Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirilir?

Kıvırcık saçlara nasıl şekil verilir sorusunun cevapları arasında en önemlisi yüz şekline uygun saç modelleri seçmektir. Aslında kıvırcık saçları şekillendirmek çok zor değildir. Saçlara uygulayacağınız basit birkaç işlemle bukleleri uzun süre belirgin tutabilirsiniz. Bunun yanında kolay şekillendirme için yapılması gereken basit işlemler vardır.

Uzun Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirilir

Uzun Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirilmelidir

Kıvırcık Saçları Sık Sık Yıka

Aslında kıvırcık saçları haftada 2-3 kez yıkamak en doğrusudur. Eğer çok kuru ve hemen kabaran kıvırcık saçlara sahipseniz saç kremi de kullanmalısınız. Çünkü, sık sık şampuanla saç yıkamak saç tellerinde kuruluğa neden olmaktadır. Bu da saçların daha çok kabarmasına ve koparak dökülmesine sebep olur. Bu nedenle özellikle sülfat içermeyen şampuanlarla saçları yıkamak kuruma ile elektriklenmeyi önleyecektir. Ayrıca duş sonrası durulanan saç kremi ile saçları yumuşatmak gerekmektedir. Bu da kıvırcık saç şekillendirme konusunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Kıvırcık Saçları Yarıya Kadar Kurula

Kıvırcık saçları kurulama sırasında geniş dişli tarak kullanmalı ve saçları tarayarak kurulamalısınız. Bu işlem saçların kıvrımlarını korurken elektriklenmeyi de önleyecektir. Aslında kıvırcık saçları tamamen kurutmamak gerekir.

Okurlarımız buna da baktı >>Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın

Gür ve kalın telli kıvırcık saçları kurutmak uzun sürebilir. Bu nedenle kurutma işlemi öncesinde saçları pamuklu bir havlu ile sıkıştırarak suyunu aldıktan sonra kurutabilirsiniz.

Özellikle ince telli kıvırcık saçlara sahipsiniz saçlarınız daha hızlı kuruyacaktır. Bu nedenle yarıya kadar kuruttuktan sonra nemli bıraktığımız saçları doğal olarak korumaya bırakmalısınız. Böylece hem saçlarını yüksek isteyen maruz kalmayacak hem de kabarmayacaktır. Bu da kıvırcık saça şekil vermek konusunda etkenler arasında gelir.

Kıvırcık Saçları Şekillendiren Ürünler

Kıvırcık saçlarda saç şekillendirici kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Köpük, krem, sprey ve jel formunda ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece saçın doğal kıvrımlarını koruyarak elektriklenmeyi de önlemiş olursunuz. Üstelik saçlara istediğiniz şekli de verebilirsiniz.

kıvırcık saçlara difüzör kullanımı

kıvırcık saçlara difüzör nasıl kullanılmalıdır

Kıvırcık Saçları Isıyla Şekillendirme

Fön makinesi veya düzleştirici gibi ısıya dayalı saç şekillendiriciler saçları kurutarak kıvırcıkları bozmaktadır. Bu nedenle eğer kıvırcık saçlardan memnunsanız fön veya düzleştirici kullanmamalısınız.

Kıvırcık Saçlarda Difüzör Kullanımı

Kıvırcık saç şekillendirme sırasında en büyük destekçi saç şekillendiricilerden birisi de difüzördür. Genelde buklelerin daha belirgin ve daha düzgün olması için kullanılmaktadır. Ancak difüzör kullanırken saç derisine çok fazla yaklaştırılmaması gerekmektedir. Çünkü saç derisine uygulanan aşırı ısı saç derisi sağlığını bozabiliyor. Bu da uzun süreçte saç derisinde kepeklenme, kabuklanma ve kaşıntıya neden olmaktadır. Bu nedenle difüzör kullanımı belirli mesafede yapılmalıdır.

Kıvırcık Saçların Nemli Kalmasını Sağlayın

Kıvırcık saçları ıslatarak saç şekillendirme yapmanız hem doğal hem de en kolay yoldur. Bu nedenle saçları ıslatmaktan çekinmemelisiniz. Bunun için sprey ile saçlarınızı nemli hale getirerek bukleleri daha belirgin yapabilirsiniz.

Kısa Kıvırcık Saç Şekillendirme

Kıvırcık kısa saçlara şekil verirken de yukarıda verdiğimiz detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşırı kabarık saçlara sahipseniz mutlaka nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Böylece saçlarınıza uyguladığınız modeller daha uzun süreli kalıcı olacaktır. Üstelik kabarma ve elektriklenme olmayacaktır.

Kısa Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirme nasıl yapılmaktadır

Kısa Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirme nasıl yapılmaktadır

Uzun Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirilmelidir?

Uzun kıvırcık saçları şekillendirmek kısa saçlara göre kolay ve zor yönleri vardır. Aslında uzun kıvırcık saçlar kolay elektriklenen ve karışan saçlardır. Bu nedenle rüzgarlı havalarda daha yoğun nemlendirici kullanmalısınız. Ayrıca aşırı rüzgarlı havalarda saçları bağlayarak ya da örerek saçlarınızın yıpranmasını önüne geçebilirsiniz.

Kıvırcık uzun saçları yukarıdaki işlemler sonrasında doğal halinde kullanabilirsiniz. Ancak pratik ve basit saç toplama modelleri ile de kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı >> Kıvırcık Saç Toplama Modelleri

Aşağıdaki resim geliyor resimde bu senenin kıvırcık saç şekillendirme görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kıvırcık Saç Şekillendirme Nasıl Olur?

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu