Kısa Saç Uzun Sakal Modelleri

28.05.2024
76
Kısa Saç Uzun Sakal Modelleri

Kısa saç uzun sakal modelleri, erkeklerde dikkat çeken ve havalı görünen sakal modelleri arasındadır. Uzun sakal, bu sene geri döndü. Peki, kısa saçlarla uzun sakalların daha havalı görünmesi için hangi sakal modellerini seçmelisiniz? İşte detaylar…

Erkek Uzun Sakal Kısa Saç Modelleri

Kısa saç ile uzun sakal modelleri kullanmaya karar verdiniz mi? O halde yüz şekline göre uzun saç modelleri seçmelisiniz. Uzun sakalları sıfır numarası saçlardan 12 numara saçlara kadar kullanabilirsiniz.

sıfır numara saça hangi uzun sakal gider

sıfır numara saça hangi uzun sakal gider

Karizmatik Uzun Sakal

Sıfır numara saçlarla uzun gür sakal veya uzun sivri sakal kullanabilirsiniz. Özellikle 40 yaş üstü erkeklerde saçlar beyazlamaya başladı ise uzun sakalın tam zamanıdır! Uzun sakalı eşleştirerek hem daha karizmatik hem de olgun görünebilirsiniz. Çünkü hafif beyazlayan saçlarla uzun sakallar daha karizmatik ve havalı görünüyor!

Uzun Keçi Sakalı

Aslında uzun keçi sakalı da kısa keçi sakalı da erkeklerin beğendiği ise kalma modelleri arasındadır. Yanlar kısa erkek saç modelleri ile uzun sakal eşleştirmesi yapabilirsiniz. Uzun sakal kısa saç modeli için uzun keçi sakalı düşünüyorsanız saçların çok kısa olması daha doğrudur. Özellikle yuvarlak yüz tipine sahip olanlar uzun sakal kısa saç ile daha karizmatik görünebilirler.

Kısa Saça Kıvırcık Uzun Sakal

Kıvırcık saçlı erkeklerin sakalları da kıvırcık olmaktadır. Kıvırcık saçlarda olduğu gibi kıvırcık sakallar da bakım ve özen istemektedir. Bu nedenle kıvırcık uzun sakal kullanmak istiyorsanız sivri sakal kullanabilirsiniz. Çünkü yoğun ve sık görülen kıvırcık sakal ile geniş veya doğal sakal aşırı gür olacaktır. Bu da özellikle zayıf yüze sahip olan erkeklerde hoş durmamaktadır. Bu nedenle özellikle zayıf yüze sahip erkekler kıvırcık sakal bırakırken sivri sakal olmasına dikkat etmelidir.

kısa saç kıvırcık uzun sakal

kısa saç kıvırcık uzun sakal

Amerikan Tıraşına Uzun Sakal Olur Mu?

Aslında uzun sakala yakışan saç modelleri arasında Amerikan tıraşı ilk sıradadır. Özellikle uzun topsakal ve uzun keçi sakalı Amerikan saç traşı ile muhteşem görünmektedir.

Klasik Uzun Sakal Kısa Saça Yakışır Mı?

Yoğun ve sık sakallara mı sahipsiniz? O halde kesinlikle kısası aç kullanmalısınız. Özellikle çene ucunda oval toplanan sakal ile kısa saçlar çok modern durmaktadır. Yüz hattınızın daha yumuşak ve estetik görünmesi için yüz şekline göre uzun sakal seçmelisiniz. Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri- Bu Senenin 40+ Sakal Modeli

Kısa saç uzun sakal eşleştirilmesinde uzun sakala düzenli bakım yapılması şarttır. Bu nedenle besleyici saç kremi kullanmalısınız. Böylece sakallarınız da saçlarınız kadar bakımlı ve güzel görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin uzun sakala yakışan saç modelleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Ve Uzun Sakal

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu