Tarz Kadın

Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek

23.02.2022
1.438
Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek

Kirpi saç nasıl düzelir erkek başlıklı yazımızda saçları kalın telli gür ve aynı zamanda kirpi gibi olan kişiler için kirpi saç nasıl düzeltilir sorusunun cevabını vereceğiz. Kirpi saç nasıl olur sorusunun cevapları arasında uzun süre saç şekillendirici ile saçlarda dikleştirme yapan kişilerde belli bir dönem sonra saçlar dik çıkabiliyor. Bunun için kısa saçlarda saç şekillendirme yapılırken dikkatli olunmalıdır.

Sürekli dik saç modelleri kullanmak yerine periyodik aralıklarla farklı saç modelleri kullanılmalıdır.

Kirpi saç nasıl olur sorusunun bir diğer cevabında ise kısa saçların ıslatıldıktan sonra fırça ile dikilerek kuruması sağlanmalıdır.

Eğer saçlarınız yumuşaksa veya yeteri kadar kısa değilse saç şekillendirici kullanarak saçlarınıza kirpi saç formu kazandırabilirsiniz.

Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek Stili

Kirpi saç düzelir mi? Kirpi saçlar nasıl düzelir? Aşırı sık, kalın telli ve sert saçlar da kirpi saçlara daha sık rastlanmaktadır.

Kirpi saç nasıl düzelir

Kirpi saç nasıl düzelir

Kirpi saç, farklı saç modellerine alternatif sunmamaktadır. Bu nedenle  kısa kestirildiği zaman saçlar kirpi gibi oluyorsa orta uzunlukta saç modelleri veya uzun saç modelleri kullanılmalı, saç kısalığı en az 15 santim tutulmalıdır.

Kısa saçlarda saç şekillendirici kullanırken saçları sertleştiren saç şekillendiriciler kullanmayın.

Kirpi Saç Modelleri

Kirpi saç, birçok erkek için dert edilmeyen bir saç tipidir. Kirpi gibi saç stilinden rahatsız olmayanlar için kirpi saçlar için saç modelleri  nelermiş görelim.

Erkek saç kesimi erkek saç modelleri arasında popüleritesini asla yitirmeyen saç modeli olarak da bilinmektedir.

Kirpi gibi saç

Kirpi gibi saç

Saç nasıl dikilir? Erkek kirpi saç modelleri için gençler daha tarz ve karizmatik saç stillerini kullanmaktadır. Kirpi saç modelinde saç uzunluğu ortalama 4-5 santim olmalıdır. Daha uzun saçlarda istenilen formu kazanması için saç şekillendirici kullanılmalıdır.

Kirpi saç kesimi için saç tellerinin belli kısımlarındaki saç uzunluğu aynı boyutlarda olmalıdır

Erkek saç kesimi sonrası saçlar kirpi saç modeli olarak kullanılacaksa kuaföre mutlaka bu yönde bilgi verilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Saç Kesim Numaraları

Erkek Kirpi Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Kare yüz şekline, oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline ve dikdörtgen yüz şekline erkek kirpi saç kesimi ve saç modeli daha çok yakışacaktır.

Kalın telli ve sık saçlarda erkek kirpi saç modeli daha tarz ve daha dikkat çekici görünecektir.

kirpi saç kimlere yakışır

kirpi saç kimlere yakışır

Erkek kirpi saç modeli ile radikal görünüm yakalamak istiyorsanız kısa kirpi saç yerine belli noktalarda asimetrik kesim yapılmış kirpi saç modeli veya saça çizgi atılmış kirpi saç modeli de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek çocuk kirpi saç, genç erkek kirpi saç modelleri, saç nasıl dikilir, dik saçlara çözüm doğrultusunda kirpi saç stilleri erkek tasarımlarına yer verilmiştir. Resim galerisini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kirpi Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yeni nesil erkek saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu