Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek

19.10.2023
2.035
Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek

Kirpi saç nasıl düzelir erkek başlıklı yazımızda saçları kalın telli gür ve aynı zamanda kirpi gibi olan kişiler için kirpi saç nasıl düzeltilir konusunu inceleyeceğiz. Saçların diken diken olması, birçok nedene bağlıdır. Dik çıkan saçlara çözüm önerilerini sizler için derledik.

Kirpi saç nasıl olur? Uzun süre saç şekillendirici ile saçlarda dikleştirme yapan kişilerde belli bir dönem sonra saçlar dik çıkabiliyor.  Bunun için özellikle kısa saçlarda saç şekillendirme yapılırken dikkatli olunmalıdır. Sürekli dik saç modelleri kullanmak yerine periyodik aralıklarla farklı saç modelleri kullanılmalıdır. Ek olarak doğuştan kirpi saç tipi de olabiliyor.

Kirpi Saç Nasıl Düzelir Erkek

Bu günkü konumuzda kirpi saç nasıl düzelir, kirpi saçlar için saç modelleri ve dik duran saçlara çözüm önerileri vereceğiz.

Kirpi saç nasıl olur? Kısa saçların ıslatıldıktan sonra fırça ile dikilerek kurumasının sağlanması yeterlidir.

Eğer saçlarınız yumuşaksa veya yeteri kadar kısa değilse saç şekillendirici kullanarak saçlarınıza kirpi saç formu kazandırabilirsiniz.

Kirpi saç düzelir mi? Kirpi saçlar nasıl düzelir? Aşırı sık, kalın telli ve sert saçlar da kirpi saçlara daha sık rastlanmaktadır.

Kirpi saç nasıl düzelir

Kirpi saç nasıl düzelir

Dik çıkan saçlara çözümler arasında fön çekme, saç spreyi kullanma vardır. Ayrıca Duş sonrası nemli saçlar streçle sarılarak da düzlenmektedir. Ancak bu durumda saç kremi, saç spreyi veya wax kullanılmalıdır.

Kirpi saç, farklı saç modellerine alternatif sunmamaktadır. Bu nedenle  kısa kestirildiği zaman saçlar kirpi gibi oluyorsa orta uzunlukta saç modelleri veya uzun saç modelleri kullanılmalıdır. Özellikle saç kısalığı en az 5 santim tutulmalıdır.

Kısa saçlarda saç şekillendirici kullanırken saçları sertleştiren saç şekillendiriciler kullanmamalısınız.

Kirpi Saç Modelleri

Kirpi saç, birçok erkek için dert edilmeyen bir saç tipidir. Peki, kirpi saçlar için saç modelleri  nelerdir?

Erkek saç kesimi erkek saç modelleri arasında popüleritesini asla yitirmeyen saç modeli olarak da bilinmektedir.

Kirpi gibi saç

Kirpi gibi saç

Saç nasıl dikilir? Erkek kirpi saç modelleri için gençler daha tarz ve karizmatik saç stillerini kullanmaktadır. Kirpi saç modelinde saç uzunluğu ortalama 3-4 santim olmalıdır. Daha uzun saçlarda istenilen formu kazanması için saç şekillendirici kullanılmalıdır.

Kirpi saç kesimi için saç tellerinin belli kısımlarındaki saç uzunluğu aynı boyutlarda olmalıdır.

Kirpi saç modeli genelde kısa amerikan saç stilinde kullanılmaktadır. Ayrıca 2-3-4-5 numara saçlar da dikilerek kullanılmaktadır.

Erkek saç kesimi sonrası saçlar kirpi saç modeli olarak kullanılacaksa kuaföre mutlaka bu yönde bilgi verilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Saç Kesim Numaraları

Erkek Kirpi Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Kare yüz şekline, oval yüz şekline, yuvarlak yüz şekline yakışmaktadır. Ayrıca dikdörtgen yüz şekline de erkek kirpi saç kesimi ve saç modeli yakışmaktadır.

Kalın telli ve sık saçlarda erkek kirpi saç modeli daha tarz ve daha dikkat çekici görünecektir.

kirpi saç kimlere yakışır

kirpi saç kimlere yakışır

Erkek kirpi saç modeli ile radikal görünüm mü yakalamak istiyorsunuz? O halde kısa kirpi saç yerine belli noktalarda simetrik kesim yapılmış kirpi saç modeli deneyebilirsiniz. Bu modele ek olarak saça çizgi atılmış kirpi saç modeli de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek çocuk kirpi saç, genç erkek kirpi saç modelleri, saç nasıl dikilir, dik saçlara çözüm doğrultusunda kirpi saç stilleri erkek tasarımlarına yer verilmiştir. Resim galerisini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kirpi Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu