Kiremit Rengi Koltuk Takımı İle Dekorasyon

15.11.2023
399
Kiremit Rengi Koltuk Takımı İle Dekorasyon

Son yıllarda kiremit rengi koltuk takımı ve dekorasyonlar renk uyumları ve moda trendleri çerçevesinde öne çıkmaktadır. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında kullanılan kiremit rengi koltuk ile tarz dekorasyonlar yapılmaktadır. Ancak kiremit rengi koltuk hangi renkle uyumludur sorusunun cevabını öğrenmeden dekorasyon yapmamalısınız. Çünkü  açık ve koyu kiremit rengi doğru renklerle eşleştirilmediği zaman hoş olmayan görünüm sunmaktadır.

Öyleyse gelin şimdi hep birlikte koltuk takımı renkleri içinde bu senenin trendi olan kiremit rengi koltuk kombinleri konusunu birlikte inceleyelim.

Kiremit Rengi Koltuk İle Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Koltuk takımı renkleri, uygun halı, perde ve duvar boyası ile eşleştirildiği zaman daha güzel görünmektedir. Açık kiremit rengi koltuk ile halı ve perdeyi eşleştirirken çok hafif koyu renkler kullanabilirsiniz. Ancak koyu kiremit rengi koltuk modellerinin ile açık mavi, krem ve gri gibi renkleri kullanmalısınız. Böylece daha şık dekorasyon ortaya çıkacaktır.

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk duvar boyası olur

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk duvar boyası olur

Aksesuar kullanımında ise beyaz veya siyah aksesuar yanında kahverengi ve gri aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk Halı Olur?

Kiremit rengine yakışan renkler doğrultusunda halı seçilmelidir. Halı seçerken dikkat edilecek bir diğer nokta da halı deseni tarzı ile koltuk takımı tarzının uyumlu olmasıdır. Örneğin modern çizgilere sahip kiremit rengi koltuk ile modern desenlerde halı eşleştirilmelidir. Klasik koltuk takımlarında ise sade halı modelleri kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kiremit Rengine Uygun Renkler

Kiremit rengi koltuğa krem, beyaz, siyah, açık gri ve kahve tonlarında halı kullanabilirsiniz.

Halı rengi ile kiremit rengi koltuğa kırlent renkleri de birbiriyle uyumlu olmalıdır. Böylece daha tarz dekorasyon yapabilirsiniz.

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk Perde Olmalıdır?

Kiremit rengi koltuk perde eşleştirmesinde duvar boya renkleri de önemlidir. Stor perde, fon perde ve tül perde kullanabilirsiniz. Ancak stor perde kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka açık renkler kullanmalısınız. Böylece daha ferah ortamlar hazırlamış olursunuz.

Kiremit rengi koltuğa beyaz tül ve fon perde mi kullanmayı düşünüyorsunuz? O halde gri, yeşil, vizon rengi, mor, krem rengi, turuncu renklerinden birini seçebilirsiniz.

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk Perde Olmalıdır

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk Perde Olmalıdır

Karmaşık desenli duvar kağıdı veya koyu renk duvar boyası var ise mutlaka açık renk perde kullanmalısınız. Aksi halde boğucu ve göz yorucu bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

Kiremit Rengi Koltuğa Ne Renk Kırlent?

Halı kırlent eşleştirmesi yapacaksanız halının içerisindeki renklerden minimum renkleri kırlent olarak seçmelisiniz. Sade ve tek renk halı kullanmayı düşünüyorsanız halı rengini uyumlu tonlarda kırlent seçmelisiniz.

Örneğin kiremit rengi koltuk krem halı kombininde siyah, gri, beyaz veya kiremit rengi kırlent kullanabilirsiniz.

Gri Ve Kiremit Rengi Koltuk Takımları

Kiremit rengi koltuklar her renk ile eşleştirilmektedir. Ancak gri ve kiremit rengi koltuk takımları tüm alanlarda muhteşem görünüm sunmaktadır.

kiremit rengi koltuk takımı

kiremit rengi koltuk takımı

Gri ve kiremit rengi koltuk takımı için krem rengi halı veya krem zemin üzerine gri desenli halı kullanabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonda gri koltuk üzerine kiremit rengi, kiremit rengi koltuk üzerine gri kırlent kullanabilirsiniz.

Ancak bu renkler dışında mavi, turuncu, krem rengi, kahverengi ve pudra rengi kırlentler de kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Model Koltuk Takımları 2024

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kiremit rengi koltuk modelleri arasından en çok beğenilen görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kiremit Rengi Koltuk

 

Bir önceki makalemiz olan Daire Kapı Önü Dekorasyonu Fikirleri başlıklı yazımızda Kapı önü dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu