Kilolu Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

27.07.2021
2.218
Kilolu Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Kilolu kadınlar nasıl elbise giymeli başlıklı yazımızda kilolu bayan giyim hakkında önemli bir yere sahip olan kilolu kadın elbiseleri hakkında detaylar vereceğiz. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli? Kilolu kadın kendisine hiçbir şeyi yakıştıramamaktan şikayetçidir. Oysa ki tombul bayanlar için  üretilen kilolular için elbiseler bulunmakta ve bu elbiseler  kilolarını çok güzel kamufle etmektedir.

Kilolu bayanlara elbise modelleri hakkındaki detayları birlikte inceleyerek kilolu bayanlar nasıl elbise giyinmeli sorusunun cevabını birlikte görelim.

Kilolu Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Kilolu bayan elbiseleri seçilirken renkleri, desenleri ve modelleri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Kilolu gösteren elbise modelleri, elbise desenleri ve elbise renklerinden uzak durmalısınız.

kilolu bayanlar nasıl elbise giymeli

kilolu bayanlar nasıl elbise giymeli

Şişko bayanlar, küçük desenli elbiseler, koyu renkler kiloyu kamufle eden elbise modellerini tercih etmelidir. Kilolu olmanın şık giyinme engel olmadığını belirterek en güzel kilolu kadınlar için elbiseler nelermiş birlikte görelim.

Kilolu Bayanlar İçin Elbise Modelleri

Kilolular için elbise seçimi yapılmadan önce beden ölçünüzü ve beden tipinizi net bilmeniz gerekmektedir. Zira göbekli kadın için elbise modelleri, basenli kadın için modelleri, balık etli kadın için elbise modelleri farklılık göstermektedir.

Biz bugün sizlere genel olarak kilolu olan bayanlar için elbise modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Şişman Elbise Modelleri, Renkleri Ve Desenleri;

Kilolu elbise modeli seçiminde  kilolarınızın yoğun olduğu bölgelerde sade desenler kullanırken diğer bölgelerde daha canlı ve renkli desenlerle kilolarınızı kamufle edebilirsiniz. Böylece dikkatleri renkli canlı  desenlere sahip olan zayıf bölgelere çekerek, kilolu kısımları göz önünden alabilirsiniz.

Kilolu İnsanlara Göre Elbise Modelleri

Şişman elbise modelleri için mutlaka bedeninize uygun tercihlerde bulunmalısınız. Bedeninizde aşırı sıkan veya üzerinizde aşırı bol duran elbise modellerinden kesinlikle kaçınmalısınız.

Kilolu insanlara göre elbise modelleri

Kilolu insanlara göre elbise modelleri

Kilolu kadınlar için elbiseler arasında anvelop kesim elbise modelleri ilk sırada yer almaktadır. Anvelop kesim düğmeli elbise, anvelop kesim beli kemerli elbise veya anvelop kesim ekose elbise modelleri tercih edeceğiniz  şişmanlar için elbise modelleri arasında yer almaktadır.

Kilolulara elbise modelleri arasında gömlek yaka uzun elbise modelleri de sunulmaktadır. Özellikle kilolu genç bayan için elbise modelleri olarak gömlek yaka uzun elbise modelleri önerilmektedir.

Üst bölgesi kilolu olan bayanlar için elbise olarak v yaka, kruvaze kesim veya a kesim elbise modelleri tercih edilmelidir. A kesim elbise modelleri belde çok fazla kemer kullanılmadığı için çok daha zayıf görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Kilolu Bayanlar İçin Günlük Elbise Modelleri

Kilolu bayanlar için kilo kapatan elbise modelleri arasında günlük kullanımda en çok a kesim elbise modelleri tercih edilmektedir.  A kesim önden düğmeli elbise, a kesim büyük cepli elbise, a kesim etekleri fırfırlı elbise gibi pek çok seçenek sunulmaktadır. A kesim elbise modelleri seçeneklerini mağazanızda sorgulayarak seçimler yapabilirsiniz.

Kilolu bayanlar için günlük elbise modelleri

Kilolu bayanlar için günlük elbise modelleri

Kalın dokulu kumaşlar yerine ince, hafif kumaşlardan oluşan elbise modelleri tercih etmelisiniz. Örneğin; şifon elbise, ipek elbise ve empirme elbise tercih edeceğiniz kumaşlar arasında yer almaktadır.

Göbekli bayanlar için elbise modelleri olarak kemerli elbiselerden uzak durulması gerektiğini belirtmeliyiz. Özellikle göbek bölgesinde kruvaze detayı, pile detayı veya düzgün detayından uzak durulmalıdır.

Kilolu kadınlar için elbise modelleri arasında beli volanlı elbise modelleri de öne çıkmaktadır. Özellikle göbekli kadın elbise modelleri olarak sıklıkla tercih edilen tek tarafı volanlı ( ön kısım) veya komple volanlı ( ön ve arka kısım) elbise modelleri göbek gizleyen özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Kilolular nasıl elbise giymeli? Elbise seçerken hangi renkler tercih edilmeli? Şişmanlar için elbise renkleri arasında mor, koyu yeşil tonları, koyu mavi tonları, siyah, füme rengi ve lacivert gibi renkler öne çıkmaktadır. Renk tercihinde bulunmadan önce soğuk renklerin daha zayıf, sıcak renklerin ise daha kilolu gösterdiğini belirtmek istiyoruz.

Şişman bayanlar için en güzel elbiseler

Şişman bayanlar için en güzel elbiseler

Kilolu bayan elbise modelleri açık renklerden tercih edilecekse seçtiğiniz elbise renginin 1 ton yukarısında veya aşağısında renklerden oluşan modeller tercih etmelisiniz. Ton sür ton kombin, kombine derinlik katarak kilolu bayanları zayıf gösteren elbise modelleri arasında yer almaktadır.

Kilolu Bayanlar Nasıl abiye Giymeli? başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde şişman bayanlar nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde görseller sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyerek merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kilolu Bayanlara Elbise Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Düğün Elbiseleri 2024 başlıklı yazımızda Abiye Düğün Elbisesi ve düğünde ne giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu