Kaştan Saç Rengi- Saç Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

26.02.2021
2.278
Kaştan Saç Rengi- Saç Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kaştan saç rengi- saçlarınızı boyamadan önce bilmeniz gereken maddelerden ve  en önemli detaylardan biri de hangi saç rengi ve bu saç rengine göre kaş ve saç rengi uyumu olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde bayanlar yaz saç renkleri ve kış saç renkleri olarak saçlarını mevsimlere göre boyamaktadır. Saç boyama işlemi sonrası doğal ve daha dikkat çekici görünmek için kaş rengi ile uyumlu olması gerekmektedir.

Açık renk saçlara sahip olanlar kış döneminde koyu renk saçlara geçtiği zaman kaşlarını saçlarla uyumlu hale getirmediği takdirde çok yapay bir görünüm sunacaktır. Koyu saç renklerine sahip olanlar için de aynı durum söz konusudur. Detaylara birlikte göz atalım.

Kaştan Saç Rengi- Saç Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Açık renk kaşa saç renkleri, açık renk saça kaş renkleri veya koyu kaşlar için saç renkleri ya da koyu renk saçlar için kaş renkleri neler olmalıdır.

Kastan sac renkleri

Kastan sac renkleri

Hangi saç rengi kullanacaksanız kaşlarınızı da aynı tonlarda boyamanız gerektiğini unutmamalısınız. Mesela, doğal saç renklerinizi boyatacağınız saç rengi, çok açık veya koyu tonlarda ise saçlarınızı daha saçlarınızla aynı renklere boyama gerekmektedir.

Doğal saç rengi tonları dışında tam tersi yönde saç rengi tercih edecekseniz cilt alt tonunuz ile uyumlu saç rengi seçmeye özen göstermelisiniz.

Örneğin çok açık ten ve açık sarı saçlara sahip olan beni iseniz çok koyu saç rengi seçiminden önce kesinlikle uzman tavsiyesi almalısınız. Aynı şekilde çok koyu doğal saçlara sahipseniz dönüş yapacağınız açık renk saçları kuaförünüz ile birlikte alt tonu testi yaparak karar vermelisiniz.

Kaş Ve Saç Rengi Uyumu

Saçlarınızı boyamadan önce saç rengini seçme ve saç renginiz  ile kaş rengini eşleştirme işlemini düşünmelisiniz. Karar verirken dikkat edeceğiniz anahtar kelime, seçeceğiniz saç rengi ile birlikte kaş renklerini doğal görünüm sunacak mıdır olmalıdır.

Kaş renkleri, doğal saç renklerinden bir tık daha koyu tonlara sahiptir. Ancak bu ayarlamayı dikkatli yapmak gerekmektedir.

Koyu renk kaşa saç rengi

Koyu renk kaşa saç rengi

Zira çok koyu renk saçlar yüz hatlarınızı daha sert ifade de gösterecektir. Çok açık  kaşlar ise cilt alt tonu ile uyum sağlamadığı zaman çok yapay bir görünüm sunacaktır.

Örneğin; siyah kaşa saç rengi ile sarı saça kaşa rengi farklılık göstermektedir. Bu nedenle saç rengi uyumu dikkat edilmesi gereken en önemli detaydır.

Kaş boyama işlemi öncesi düşünmeniz gereken bir diğer detay da saçlarınızın hızlı uzayacağı ve saç diplerinde çıkan doğal saçların kaşlarınız ile ortaya çıkaracağı uyumsuzluktur. Bu nedenle cilt alt tonu ile uyumsuz saç renkleri seçmekten kaçının ya da bu uyumu bozmamak için düzenli olarak kuaförünüze gidin.

Saç boyama işlemi sonrası saç rengi ve kaş rengi uyumu sonrasında dikkat edeceğiniz bir diğer detay da yapacağınız makyajdır.

Geçmişteki makyaj renkleriniz yeni saç rengi ve kaş rengi ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle saç ve kaş rengi ile uyumlu makyaj malzemeleri almayı unutmayın diyoruz. Kaş rengine uyumlu göz makyajı, size çok daha güzel ve eşsiz bir görünüm sunacaktır.

Koyu kaşlar için saç renkleri

Koyu kaşlar için saç renkleri

Saç rengine göre kaş boyama işlemi yapmadan önce kaliteli ürünler kullanmanızı öneriyoruz. Saçlarınız için kullandığınız ağartıcı boyalar kaş için asla uygun değildir. Bu nedenle yanlış ürün kullanarak risk almayın deriz. Zira yanlış ürün kullanımı cildinizde tahrişe neden olduğu için boyama işlemi sonrası sıkıntılı bir sürece girebilirsiniz.

Kaş boyamadan önce mutlaka bunu deneyin: kaş boyama işleminde kapatıcı ve kaş tozu kullanılarak test etmenizi ve daha sonra taş boyama işlemine geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde saç rengine göre kaş rengi uygulanan görselleri paylaşıyoruz daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kaş Ve Saç Rengi Uyumu

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu