Tarz Kadın

Karne Günü İçin Saç Modelleri Uzun Ve Kısa Saç

11.10.2022
539
Karne Günü İçin Saç Modelleri Uzun Ve Kısa Saç

Karne günü için saç modelleri uzun ve kısa saç başlıklı yazımızda karne gününe özel saç modelleri paylaşacağız. Çocuğun okul saçı her zaman özen ve itina ister. Okulun özel günlerinde kullanacağınız farklı saç modellerini sizler için derledik. Karne günü için saç modelleri kısa ve bununla birlikte karne günü için saç modelleri uzun saç stilleri paylaşacağız.

Okul için saçlar ilkokuldan üniversiteye kadar özenle yapılmaktadır. Ancak günlük okul saçları daha kolay ve pratik saç modellerinden oluştuğunu görüyoruz.

Okul için özel anlardan biri olan karne için saç modelleri ise daha özenli daha güzeldir. Basit çocuk saç modellerinden özenli çocuk saç modellerine kadar birkaç detaya birlikte bakkalım.

Karne Günü İçin Saç Modelleri Uzun Ve Kısa Saç

Çocuk okul saçları denilince karşımıza okul öncesi saç modellerinden başlayarak ilkokul saç modelleri, ortaokul saç modelleri çıkmaktadır. Ayrıca lise saç modelleri çerçevesinde genç kız saç modelleri öne çıkmaktadır.

Karne-gunune-ozel-sac-modelleri

Karne gününe özel saç modelleri

Bu senenin karne günü için saç modelleri kolay ve güzel seçeneklerden oluşmaktadır. Örgülü saç modelleri, çocuk saç topuzu ve toplu saç modelleri karne gününe özel seçenekler sunmaktadır.

Karne Günü İçin Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri denilince örgülü çocuk saçları ve maşalı çocuk saçları öne çıkmaktadır. Bunun dışında at kuyruğu saç modeli gibi basit kolay okul saçları maşa, burgu ve örgü ile daha özel hale getirilmektedir.

Örneğin, saçın ön kısmında simetrik olarak yapılan birkaç örgü sonrası yapılan at kuyruğu saç modeli düşünebilirsiniz. Karne kıyafeti ile uyumlu fiyonk tokalar, ponpon tokalar gibi  veya farklı tokalar kullanarak farklı görünüm kazandırabilirsiniz.

Uzun karne saçları arasında taç örgülü saç, şelale örgülü saç, Hollanda örgüsü saç da seçenekler arasındadır.

Okul öncesi karne saçı ve ilkokul karne saçı olarak kurdeleli saç modelleri veya fiyonklu saç modelleri de en güzel karne saçı seçenekleridir.

Karne Gününe Özel Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri her ortamda kolay şekillendirilen pratik saç modellerinden oluşmaktadır. Karne günü karne günü için kısa arasında lastikli saç modeli ve tokalı saç modeli vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Lastik Toka İle Kolay Saç Modelleri

İlkokul veya okul öncesi saç modeli, kısa saç modelleri ile mi yapacaksınız? O halde lastik tokalar veya renkli tokalar kullanılmalıdır.

Karne-Gunune-Ozel-Kisa-Sac-Modelleri

Karne Gününe Özel Kısa Saç Modelleri

Ancak ortaokul, lise veya üniversite için kısa saç modelleri minik örgülerle daha güzel hale getirilir. Ayrıca minik saç tutamları düşünebilirsiniz. Ayrıca burgu ile şekillendirilerek ve tel tokalar ile tutturularak da estetik hale getirilmektedir.

Maşalı kısa saç veya dalgalı kısa saç modeli de okul karnesi günü için oldukça şık ve estetik duracaktır.

Karne Saç Modelleri – Topuz

Her yaşta çocuğa yakıştırılan topuz saç modelleri, karne günü saç modelleri olarak da kullanılmaktadır. Çocuğun yüz şekline göre karne gunu sac modelleri olarak ikili topuz, yandan topuz, balerin topuzu yapabilirsiniz. Ayrıca fiyonklu topuz, örgülü topuz ve maşa topuz saç modelleri de tercih edebilirsiniz.

Dağınık topuz ve salaş topuz her ne kadar hemen hemen her çocuğa yakışıklı da kolay dağılacaktır. Bu nedenle daha derli toplu ve sıkı çocuk topuzları yapmanızı öneriyoruz.

Karne-Sac-Modelleri-Topuz

Karne Saç Modelleri – Topuz

Özellikle balıksırtı örgülü topuz, ters örgü topuz en düzel seçeneklerdir. Ayrıca helen örgülü topuz gibi farklı saç örgüleri ile yapılan topuzları da incelemenizi öneriyoruz.

Karne Günü İçin Açık Saç Modelleri

Çocuklar uçuş uçuş saçlarla okula gitmeyi daha çok sever. Tabii ki ders zamanı dışında. Karne günü açık saç modelleri yapılırken örgü veya maşa da kullanılır.

Özellikle bölgesel örgülü saç modelleri olarak minik örgüler ile yapılan saçlar daha çok kullanılmaktadır.

Ayrıca fönlü, dalgalı ve kıvırcık saç modelleri de sade şekilde kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı (En Yenileri)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel karne günü saç modellerini derledik. Resim galerisini inceleyerek yüz şekline uygun saç modelini belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Karne Günü Saçlar Nasıl Yapılır?

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu