Kare Saç Modelleri Ve Kare Yüze Saç Kesimi

21.05.2021
2.871
Kare Saç Modelleri Ve Kare Yüze Saç Kesimi

Kare Saç Modelleri Ve Kare Saç Kesimi sezonun en sık kullanılan kadın saç modelleri olacak gibi duruyor. Kare saç kesimleri farklı  ve sıra dışı saç kesimleri ile özelikle genç kız saç modelleri olarak dikkat çekmektedir.

Uzun saçlardan sıkılanlar saçlarını kare saç kesimleri ile buluşturabilir. Kare saç modeli kısa kare saç, uzun kare saç bob kare saç şeklinde şekillenmektedir. Özellikle bob kare saç gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kare Saç Modelleri Ve Kare Saç Kesimi

Kare saç kesimi için saçlar ya kaküllü, ya perçemli ya da yandan ayrılacak şekilde tasarlanmakta ve kesilmektedir. Kare saç kimlere yakışır? Kare saç hemen hemen her yüz şekline yakışır, ancak en çok da oval ve kare yüz şekline sahip bayanlara yakışmaktadır.

Kare sac kesimleri-kare yüz kısa saç modelleri

Kare saç modeli keskin yüz hatlarını yumuşatarak daha oval yüz şekline kavuşmanızı sağlayacaktır. Kare saç kesimleri modelleri arasında katlı kesim kare saç, perçemli kare saç, dağınık kare saç ve kare bob saç olarak kullanılmaktadır. Bahsettiğimiz kare sac modelleri ile yüz hatlarınızı dengeleyerek daha alımlı ve daha çekici bir yüze kavuşabilirsiniz.

Kare Yüze Göre Saç Modelleri

Peki, kare yüz şekli nasıl olur? Kare yüze göre saç modelleri nelerdir? Kare yüz saç modeli kullanırken nelere dikkat etmelidir? İşte detayları…

Köşeli yüz şekli olarak da bilinen kare yüz şeklinde yüz yuvarlak yüz hatlarını anımsatır. Keskin elmacık kemikleri yuvarlak yüzden ayırır. Bu nedenle birçok kişi tarafından yuvarlak yüz şekli ile karıştırılır. Kare yüz saç modelleri, kare yüz makyajı yuvarlak yüz şekli sahibi kişiler tarafından da kullanılabilir.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kare yüze yakışan saç modelleri keskin yüz hatlarını kamufle eden saç modelleri olmalıdır. Bu nedenle kare yüz kısa saç modelleri ile özdeşleşmiş düzeydedir dersek mübalağa yapmış olmayız sanırım.

Kare yüzler için saç modelleri arasında perçemli, hatta çene altına kadar inen katlı perçemli saç modelleri kare bob saç modelleri, katlı küt saç kesimleri, omuz hizasındaki asimetrik saç kesimleri yer almaktadır. Kare yüzler için saç modelleri arasında kare saç düzümleri de yer almaktadır.

Dümdüz ince saçlara sahipseniz, size tavsiyemiz dalgalı veya hacimli saçlar kullanmanız olacaktır. Kare yüze saç modelleri arasından seçim yaparken ilk olarak kısa saç modellerini incelemeli, ardından omuz hizanda saç modeli, en son olarak ise uzun saç modeli düşünülmelidir.

 

Kare yüz tipine göre saç-kare sac duzumleri

Kısa saç modelleri bayan tasarımları arasından seçim yaparken kulak üstleri basık olanlar için saç modelleri olarak kısa saç modeli tercih etmenizi öneririz. Örneğin, ense kısmından katlı uzayan, tepeden de yüksek olan kısa saç modelleri gibi…

Aşağıda kare saç modelleri ve kare yüz şekline göre saç modelleri arasından bu senenin saç modası görsellerine yer verdik. İnceleyerek düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kare Sac Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu