Kahverengi Saça Işıltı

27.09.2023
343
Kahverengi Saça Işıltı

Kahverengi saça ışıltı, doğru uygulandığında ve doğru renklendirme yapıldığı zaman doğal görünmektedir. Bu nedenle kahverengi saçta ışıltı birçok kadının favori saç renkleri arasındadır. Özellikle koyu kahverengi saça ışıltı atmak, kahverengi saçları hiç olmadığı kadar etkileyici kılmaktadır. Peki, kahverengi saça ışıltı nasıl atılır? Kahverengi kısa saçta ışıltı ve kahverengi saça doğal ışıltı nasıl olur? İşte detaylar…

Kahverengi Saça Işıltı

Bu yılın saç ışıltı renkleri arasında küllü ve soğuk ışıltılar yer almaktadır. Özellikle de kahverengi saça doğal ışıltı yapmak isteyenler külliye yansımalar kullanmaktadır. Koyu kahverengi saçlarda kusursuz bir görünüm sunan ışıltıları mutlaka denemelisiniz. Kahve rengi saçlara hangi renk ışıltı yakışmaktadır.

Kahverengi saça ışıltı evde

Kahverengi saçlara ışıltı evde

Altın Veya Karamel Renkler

Koyu kahverengi gibi saç tonlarında altın ve açık karamel ışıltılar son derece kusursuz görünüm sunmaktadır. Koyu kahverengi saçlarda altın ışıltıları saç önüne veya saç arkasına attırabilirsiniz. Ayrıca kulak arkasına ışıltı veya saça çerçeve şeklinde de kahverengi saça altın veya karamel ışıltı arttırabilirsiniz.

Özellikle açık kahverengi saçlarda karamel ışıltılar kullanılmaktadır. Çünkü açık kahverengi saça karamel ışıltı hem doğal görünecektir hem de suçlu sunacaktır.

Saçlara ekstra parlaklık kazandıran karamel ışıltıyı açık kahverengi kısa saçlarda veya uzun saçlarda kullanabilirsiniz. Karamel ışıltı kıvırcık saç, düz saç ve dalgalı saçlarda da kullanılmaktadır.

Kahverengi Saçta Bakır Işıltılar

Kahverengi saçlara en çok yakışan ışıltı renkleri arasında bakır ve kızıl tonlardaki ışıntılar yer almaktadır. Özellikle esmer veya buğday tenli kişiler bakır ve kızıl ışıltı kullanabilirler. Böylece ten rengi daha aydınlık ve fresh bir görünüme kavuşacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kahverengi Saça Hangi Renk Ombre Gider?

Kahverengi saçtan bakır ışıltı kullanırken koyu bakır ve koyu kızıl daha doğru bir seçim olacaktır. Işıltı atmadan önce ten rengini dikkate alarak bakır veya kızıl tonu seçmenizi öneririz. Çünkü açık tenlilere yakışan bakır ve kızıl ışıltı tonları ile esmerlere yakışan ışıltı renkleri farklıdır.

Kahverengi Saça Bronde Ve Işıltılar

Bronde ışıltılar hemen hemen tüm saç renklerinde kullanılmaktadır. Ancak özellikle kahve tonlarında daha çok kullanılmaktadır. Kahverengi saçlarla birleşen bronde ışıltılar, kahve saçlara güneşte açılmış görünümü vermektedir. Bu da bronde ışıltıların kahverengi saçlarda en çok kullanılan ışıltı rengi olmasını sağlamaktadır.

Kahverengi Saça Bronde Işıltılar

Açık kahverengi Saça Bronde Işıltılar

Özellikle seyrek ve ince kahverengi saçlar, saça ekstra bir hacim kazandırmak için bronde ışıltılar kullanabilirler. Saçın tamamına kullanmak istemeyenler özellikle saça çerçeve şeklinde kullanmalıdır. Böylece daha doğal ve profesyonelce duracaktır.

Kahverengi Saça Sarı Işıltılar

Kahverengi saçın tonuna göre küllü sarı veya koyu sarı ışıltılar kullanabilirsiniz. Küllü sarı ışıltı kullanımında güneşte açılmış görünümü vermektedir. Burada belirleyeceğiniz sarı ışıltı rengi mutlaka ten rengine göre seçilmelidir. Açık ten rengine sahip kişiler koyu sarı ışıltılar ile daha güzel saçlara sahip olabilirler.

Kahverengi Saça Bal Rengi Işıltılar

Hemen hemen herkes bal rengi saç tonunu beğenmektedir. Saçın tamamını bal rengi ile buluşturmak istemeyenler bal rengi saç ışıltısı kullanabilirler. Açık veya koyu kahverengi saçlarda bal rengi ışıltı her yaştan kadına yakışmaktadır. Bu nedenle kıvırcık düz veya dalgalı kahverengi saçlara hiç düşünmeden bal rengi ışıltı yaptırabilirsiniz.

Kahverengi Saça Küllü Kahve Işıltılar

Özellikle koyu kahverengi saç rengine sahipsiniz açık kahve veya küllü kahve ışıltı öneriyoruz. Hemen hemen tüm ten renklerinde kusursuz duran açık kahve ışıltılar ile doğal görünümlü en güzel ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Koyu Kahverengi Saça Hangi Renk Balyaj Gider

Aşağıdaki resim galerisinde kahverengi saça ışıltı renkleri görselleri paylaşılmıştır. Bu senenin moda saç renkleri çerçevesinde öne çıkan görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kahverengi Saçta Ne Renk Işıltı Olmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu