Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyon Modelleri

20.12.2022
1.602
Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyon Modelleri

Home ofis nedir-home ofis dekorasyon modelleri başlıklı yazımızda home office ne demek sorusunun cevabını vereceğiz. Sonrasında ise home ofis çerçevesinde ofis düzeni nasıl olmalı sorusunun cevabını vereceğiz.

Günümüzde home ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Home office dekorasyonu son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Aslında home ofisle, ofis kirası, yol masrafları, elektrik,su gibi ofis giderler tamamen ortadan kalkmaktadır.

Şimdi sizinle paylaşacağımız fikirlerle dilerseniz evinizin bir köşesini küçük bir home office haline getirebilirsiniz.

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyon Modelleri

Home ofis nedir? Özellikle “evde çalışmak istiyorum” diyenler için home ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır, verimli çalışma ortamı nasıl sağlanmalıdır.

Evde çalışma yöntemi olan home office birçok kişinin verim alamadığı bir çalışma şeklidir. Çünkü evde ister istemez dikkat dağınıklığı ve düzen kayması yaşanmaktadır. Buna rağmen birçok kişi içinde daha az maliyetli, daha rahat çalışma ortamı demektir.

(Ev ofis ) Home ofis çalışanları nasıl dekorasyon yapmalıdır?

Home office iş ortamını eve taşımaktır diyebiliriz.

Home ofis evde çalışma

Kimler Home Ofis Çalışabilir?

Home ofis ne demek sorusu çerçevesinde home ofis işler de önemlidir. Tasarımcılar, simarlar, yazılımcılar, editörler, Metin yazarları gibi meslekler evden çalışmaya uygun mesleklerdir.

Aslında home ofis evde para kazanmayı sağlayan ya da evde para kazanmayı mümkün hale getiren bir iş modeli çalışma şeklidir. Ancak kesinlikle “oturduğun yerde para kazanma” şekli değildir.

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyon Modelleri

Evden para kazanmak için yukarıda bahsettiğimiz işleri eve taşıyabilirsiniz. Böylece sizinde bir home ofis iş yaşamınız olacaktır.

Home ofis yapılacak işler için birkaç materyale ihtiyacınız olacaktır. Evden çalışmaya mümkün kılan home ofis için gerekli şeyler teknolojik aletlerdir. Çünkü bilgisayar ve internetin olduğu her yerde kendinize çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Ancak her iş modeline de uygun olduğu söylenemez.

Home Office Çalışma- Home Ofis Avantajları

> Home ofis çalışma sisteminde sabah erken uyanmak, makyaj yapımı, saç yapımı ve kıyafet kombinleriyle uğraşmak yoktur.

> Çalışmaya dilediğiniz saatte başlayabilir, dilediğiniz saatte sonlandırabilirsiniz. Ancak verim alabilmek için düzenli ve disiplinli çalışma şarttır.

Home ofis çalışma masası düzeni nasıl olmalı

>Sıkıcı iş arkadaşlarından ve birçok kişi için sıkıcı iş ortamından uzak olmak demektir.

> Çok yorulduğunuzda işe birkaç dakika ara verebilir, hatta minik uyku şekerlemesi yapabilirsiniz.

> Geri çeviremeyeceğimiz misafirleri ağırlayabilir, geri kalan zamanda yine işinize devam edebilirsiniz.

Home Office Çalışma Dezavantajları

Home office en büyük dezavantajı hareketsiz bir yaşama dönmektir.

Yemekhaneye gitmek, molalarda açık havada dolaşmak gibi sosyal ortamlar olmayacaktır.

Ben bütün bunları ev içerisinde uygularım derseniz, home office çalışma size göredir diyebiliriz.

Home ofiste esnek çalışma yapabilirsiniz. Yani çalışma saatlerini ve molaları siz planlayabilirsiniz. Ancak bu saatlerde aşırı esneklik çoğu zaman verimsizliğe neden olmaktadır.

Çalışma masası düzenleme

Örneğin; evde çalışırken bilgisayarın başından birçok kez kalkmak zorunda kalabilirsiniz.

Mutfağa bir şeyler almak için gitmek, kapıya bakmak, varsa çocukları takip etmek gibi şeyler vaktinizden çalabilir.

Birçok kişiye göre bütün bunlar dezavantaj değildir.

Home ofis işler ve çalışma şartları bana uyar mı diyorsunuz?

O halde siz evde çalışmak, evde para kazanmak için elverişli bir hayata sahipsiniz. Ancak birçok kişi için dezavantaj olduğu için home office çalışmayı kabul etmemektedir.

Home office

Evde İş-Home Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Home ofis çalışma ortamı nasıl olmalı ve dekorasyonu nasıl yapılmalı? Bu alanı oluştururken dekorasyonda dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir:?

> İlk olarak çalışma alanını belirlemeniz gerekmektedir. Özellikle boş bir odanız varsa bu çalışmalarınız olabilir. Çünkü oturma odası, salon, yatak odası gibi yerlerde uygun çalışma ortamı olmaz.

> Mobilyalarınız, çalışma masanız, çalışma odanız işlevsel mobilyalardan oluşmalıdır.

> Bilgisayar ve diğer ekipmanları tam olmalıdır.

Çalışma masası düzeni

İdeal Çalışma Masası Ve Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Sandalyeye oturduğunuzda çalışma masanız göğüs kafesimiz ile belinizin arasında kalmalıdır. Bu ideal çalışma masası ölçüleridir.

Home Ofis Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Etkili ve verimli çalışmanın en önemli kriterlerinden biri de home ofis aydınlatması olarak karşımıza çıkmaktadır. Home office aydınlatması göz yormamalı, yeteri kadar alanı aydınlatacak şekilde hazırlanmalıdır.

Yakın mesafe aydınlatmalarda halojen aydınlatmalar daha doğrudur. Geniş bir alan aydınlatılacaksa beyaz  aydınlatmalar tercih edilmelidir.

Evden çalışma

Home Ofis Dekorasyon Renkleri

Home ofis çalışma masası olarak siyah ve kahverengi tonlarında kullanabilirsiniz. Ancak odanın tamamında koyu renkleri tercih etmek sıkıcı olur.

Aynı şekilde çok açık ve canlı renkleri tercih etmek ise yorucu ve dikkat dağınıklığına neden olabilir. Bu nedenle çalışma odası renk kombinasyonu dengeli bir şekilde oluşturulmalıdır. Göz yormayan pastel renkler kullanılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Halı Ve Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Çalışma Odası Düzeni Nasıl Olmalı?

Çalışma odasındaki dağınıklık verimsizlik doğurur. Bu da size zaman kaybettirir. Döküman organizerlerinin olmaması, Rafların bulunmaması, her şeyin üst üste olması performansınızı düşürür. Bunlara dikkat ederek düzenli bir çalışma masası hazırlamanız gerekmektedir.

Evde Verimli çalışma ortamı nasıl olmalı

Çalışma Odası-Home Ofis Havalandırması Nasıl Olmalı?

Sağlık açısından önemli olan ve ergonomik çalışma şartlarından biri olarak karşımıza çıkan havalandırmadır. Bu bağlamda çalışma odalarınızı sık sık havalandırmanız  gerekmektedir. Yeterli oksijen dolaşımı rahat ve konforlu çalışma ortamı sağlayacaktır

Olmazsan Olmaz-Çay Ve Kahve

Çay kahve makinesi, çalışırken kişinin en çok kullandığı dinlenme ögelerinden biridir. İçiniz ısıtmak için veya yorgunluğunuzu atmak için mutlaka çay ya da kahve yudumlama gereksinimi duyarsınız.

Bu nedenle kolay çay ve kahve hazırlamak için çalışma odanızda çay ve kahve makinesi bulundurmanız çalışma şartları açısından konfor sağlayacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde Home ofis dekorasyon modelleri görselleri sunuyoruz. Görselleri İnceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Home Ofis Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri: Tek Ve Çift Kişilik Modeller başlıklı yazımızda Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu