Tarz Kadın

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyonu

18.03.2020
275
Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyonu

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyonu; Home ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Home office dekorasyonu son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Home ofisle, ofis kirası, yol masrafları, elektrik,su gibi ofis giderler tamamen ortadan kalkmaktadır. Şimdi sizinle paylaşacağımız fikirlerle dilerseniz evinizin bir köşesini küçük bir home office haline getirebilirsiniz.

Home ofis nedir? özellikle “evde çalışmak istiyorum” diyenler için home ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır?verimli çalışma ortamı nasıl sağlanmalıdır.

Evde çalışma yöntemi olan home office birçok kişinin verim alamadığı bir çalışma olurken, birçok kişide daha rahat çalışma ortamında kavuşmaktadır. Home ofis çalışanları nasıl dekorasyon yapmalı?sizler için araştırdık.

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyonu

Home office iş ortamını eve taşımaktır diyebiliriz.

Home ofis evde çalışma

Kimler Home Ofis Çalışabilir?

Tasarımcılar, simarlar, yazılımcılar, editörler, Metin yazarları gibi meslekler evden çalışmaya uygun meslekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şuna açıklık getirelim ki home ofis evde para kazanmayı sağlayan ya da evde para kazanmayı mümkün hale getiren bir iş modeli çalışma şeklidir, ancak kesinlikle “oturduğun yerde para kazanma” şekli değildir.

Evden para kazanmak için yukarıda bahsettiğimiz işleri eve taşıyabilirsiniz.

Evden çalışmaya mümkün kılan home ofis için gerekli şeyler teknolojik aletlerdir. Zira bilgisayar ve internetin olduğu her yerde kendinize çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Ancak her iş modeline uygun olduğu söylenemez,sizin için hem ofisin avantajları ve dezavantajları sıraladık.

Home Office Çalışma- Home Ofis Avantajları

Home ofis çalışma sisteminde sabah erken uyanmak, makyaj yapımı, saç yapımı ve kıyafet kombinleri uğraşmak yoktur. Çalışmaya dilediğiniz saatte başlayabilir, dilediğiniz saatte sonlandırabilirsiniz.

Home ofis çalışma masası düzeni nasıl olmalı

Sıkıcı iş arkadaşlarından ve birçok kişi için sıkıcı iş ortamından uzak olmak demektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kahverengi Koltuklara Uyumlu Renkler

Çok yorulduğunuzda işe birkaç dakika ara verebilir, hatta minik uyku şekerlemesi yapabilirsiniz.

Geri çeviremeyeceğimiz misafirleri ağırlayabilir, geri kalan zamanda yine işinize devam edebilirsiniz.

Home Office Çalışma Dezavantajları

Home office en büyük dezavantajı hareketsiz bir yaşama dönmektir.

Yemekhaneye gitmek, molalarda açık havada dolaşmak gibi sosyal ortamlar ortadan kalkacağı için hareketsiz yaşam meydana gelebilir, bu da bazı sağlık sorunlarının doğurabilir.

Ben bütün bunları ev içerisinde uygularım derseniz, home office çalışma size göredir diyebiliriz.

Home ofiste planlı çalışmak yoktur, canınızın istediği saatte çalışır, canınızın istediği saatte ara verirsiniz. Bu da plansız çalışmayı sebep olacağı için verimsizliğe neden olabilir.

Çalışma masası düzenleme

Örneğin; evde çalışırken bilgisayarın başından birçok kez kalkabilirsiniz.

Home Ofis Nedir-Home Office Dekorasyonu

Mutfağa bir şeyler almak için gitmek, kapıya bakmak, varsa çocukları takip etmek gibi şeyler vaktinizden çalabilir. Belki senin için bütün bunlar dezavantaj değildir. O halde siz evde çalışmak, evde para kazanmak için elverişli bir hayata sahipsiniz. Ancak birçok kişi için dezavantaj olduğu için home office çalışmayı kabul etmemektedir.

Home office

Home Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Home ofis çalışma ortamı nasıl olmalı ve dekorasyonu nasıl yapılmalı, bu alanı oluştururken dekorasyonda dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir:?

ilk olarak çalışma alanını belirlemeniz gerekmektedir. Özellikle boş bir odanız varsa bu çalışmalarınız olabilir, çünkü oturma odası, salon, yatak odası gibi yerlerde uygun çalışma ortamı olmaz.

Mobilyalarınız, çalışma masanız, çalışma odanız işlevsel mobilyalardan oluşmalıdır.

Bilgisayar ve diğer ekipmanları tam olmalıdır.

Çalışma masası düzeni

İdeal Çalışma Masası Ve Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Sandalyeye oturduğunuzda çalışma masanız göğüs kafesimiz ile belinizin arasında kalmalıdır, bu ideal çalışma masası ölçüleridir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Nubuk Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Home Ofis Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Etkili ve verimli çalışmanın en önemli kriterlerinden biri de home ofis aydınlatması olarak karşımıza çıkmaktadır. Home office aydınlatması göz yormamalı, yeteri kadar aydınlatma alanı aydınlatacak şekilde hazırlanmalıdır.

Örneğin, beyaz ve parlak aydınlatmalar yerine sarı ve halojen aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Evden çalışma

Home Ofis Nedir? Home Ofis Çalışmak

Konu hakkındaki detaylara devam edelim.

Home Ofis Dekorasyon Renkleri

Home ofis dekorasyonunda çalışma masası olarak siyah ve kahverengi tonlarında kullanabilirsiniz, ancak odanın tamamında koyu renkleri tercih etmek sıkıcı, çok açık ve canlı renkleri tercih etmek ise yorucu ve dikkat dağınıklığına neden olabilir. Bu nedenle çalışma odası renk kombinasyonu dengeli bir şekilde oluşturulmalıdır.

Çalışma Odası Düzeni Nasıl Olmalı?

Çalışma odasındaki dağınıklık verimsizlik doğurur bu da size zaman kaybettirir döküman düzenleyicilerin izin olmaması düzensiz olması saklama kutularının bulunmaması her şeyin üst üste olması iş parfüm performansınızı tamamen düşürür bunlara dikkat ederek Düzenli bir çalışma masası hazırlamanız gerekmektedir.

Evde Verimli çalışma ortamı nasıl olmalı

Çalışma Odası-Home Ofis Havalandırması Nasıl Olmalı?

Sağlık açısından önemli olan ve ergonomik çalışma şartlarından biri olarak karşımıza çıkan havalandırma, çalışma odasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda çalışma odalarınızı sık sık havalandırmanız yeterli oksijen dolaşımı sağlayacağı için rahat ve konforlu çalışmasını sağlayacaktır

Olmazsan Olmaz-Çay Ve Kahve

Çay kahve makinesi, çalışırken kişinin en çok kullandığı dinlenme ögelerinden biridir. İçiniz ısıtmak için veya yorgunluğunuzu atmak için mutlaka çay ya da kahve yudumlama gereksinimi duyarsınız. Bu nedenle kolay çay ve kahve hazırlamak için çalışma odanızda çay ve kahve makinesi bulundurmanız çalışma şartları açısından konfor sağlayacaktır.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir? başlıklı yazımızda evde hobi yapma, Evde yapılacak hobiler nelerdir ve evde yapılacak kendin yap projeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu