Hayalet Saç Kesimi: Gözlerinize İnanamayacaksınız

03.10.2023
532
Hayalet Saç Kesimi: Gözlerinize İnanamayacaksınız

Ghost kesim de denilen hayalet saç kesimi, gizli kat saçı olarak da adlandırılmaktadır. İçeriğin devamında hayalet saç kesimi nasıl yapılır ve hayalet saç kesimi nedir sorularının cevaplarını göreceğiz. Ayrıca hayalet kesim saç kimlere yakışıyor konusuna da değineceğiz. Aslında az katlı saç kesimleri olarak da bilinen hayalet saç kesimini mutlaka denemelisiniz. Özellikle aşırı gür ve kabarık saçlara sahip olanlar hayalet kesin saç ile daha kusursuz görünecekti. İşte detayla…

Hayalet Saç Kesimi Nedir Nasıl Olur?

Son dönemlerin yükselen kadın saç trendi arasında yer alan ghost cut  ile saçlarınız daha özel görülecektir. Gizli kat saç kesimleri olarak da bilinen hayalet kesiminde saç arasına kat atılmaktadır. Peki nasıl?

Hayalet saç kesimi nedir

Hayalet saç nedir

Hayalet Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Saça kat atmak veya katlı saç modelleri, geçmişten günümüze modası geçmeyen saç kesimleridir. Aslında hayalet kesim yapılırken saça atılan katlar tamamen gizli tutulmaktadır. Klasik katlı saç modelleri ile saça atılan katlar çok net belli olurdu.

Ancak hayalet kat saç kesiminde saça atılan katlar belirsizdir. Yani izsiz tat şeklindedir. Klasik katlı saç modellerinde daha çok hacim kazandırma amacı güdülmektedir. Ancak hayalet saç modelinde saça atılan katlar asla belli olmamaktadır. Böylece izsiz kat modelleri ile saçlar daha hacimli ve dolgun görünmektedir.

Hayalet Saç Kesimleri Nedir?

Saç aralarına atılan e dışarıdan bakıldığında illa belli olmayan saç katlarına hayalet takvimini yaptırır günümüzde birçok kadın hayalet saç modelini kullanmaktadır. Özellikle seyrek saçlarda ve cansız saçlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü hayalet kat ile cansız, seyrek ve ince telli saçlar daha hacimli görünmektedir.

Hayalet  kesi öğreniyorsun saç modelleri kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar tüm modellerde kullanılmaktadır.

Hayalet Saç Modelleri Kimlere Yakışmaktadır?

Düz saça katlı kesim, kıvırcık saça katlı kesim ve dalgalı saçlara hayalet tatlı kesim yapılmaktadır. Özellikle dalgalı saçlarda çok daha güzel ve havalı durmaktadır.

hayalet kat saç kesimi

hayalet kat saç kesim

Oval yüz sahibi olanlar hiç düşünmeden hayalet kesim saç stili kullanabilirler. Ayrıca yuvarlak yüz, dikdörtgen yüz ve ters üçgen yüz şeklinde hayalet  hayalet kesim yapabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Wolf Cut Saç Kesimi

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin trend kadın saç modelleri arasında olan eyalet kesin görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detayı ayrıntıya sahip olabilirsiniz .

Resim Galerisi: Ghost Cut Saç Kesimi

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu