Fildişi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

30.07.2022
1.399
Fildişi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Fildişi saç rengi nasıl elde edilir kimlere yakışır? Fildişi saç rengi, açık fildişi saç rengi ve koyu fildişi saç rengi ile beğeni toplamaktadır. Özellikle açık renk saçlarda çok daha güzel tutmaktadır. Aslında açık renk saçlarda çok fazla işlem yapılmadan fildişi darısı size ya fildişi rengi saç elde edilmektedir.

Koyu renk saçlarda ise fildişi rengi saç boyası uygulamasından önce açıcı kullanılmaktadır. Bu da saçlara daha fazla işlem yapılacak demektir. Bu nedenle özellikle sarı ve açık kumral tonlarında saçlara sahipseniz fildişi saç rengini düşünün deriz.

Fildişi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Birçok markada açık küllü sarı olarak bilinen fildişi saç boya rengi özellikle yaz saçları olarak sık tercih edilmektedir. Ancak sadece yaz döneminde değil dört mevsim kullanılan renk tonlarına sahiptir.

fildisi-beyazi-sac-rengi

fildişi beyazı saç rengi

Fildişi Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

İçinde sarı tonlarında bulunduğu beyaza yakın saç rengidir. Adından da anlaşıldığı gibi fildişi rengine çok yakındır. Son dönemlerde ünlülerin saç rengi veya fenomenlerin saç rengi olarak kullanıldığı için merak edilmektedir. Yediden yetmişe herkesin kullanabileceği fildişi sarısı saç, özellikle renkli gözlerde daha kusursuz durmaktadır.

  • Fildisi sac rengi nasil yapilir? Açık saç renkleri dışında kalanlar fildişi rengi saç boyası kullanmadan önce açıcı kullanmalıdır. Daha önce evde saç boyası yapmadıysanız kuaförde yaptırmanızı öneririz.
  • Fildişi rengi saç boyası öncesi saçlar kaliteli bir açıcı ile açılır.
  • Daha sonra saç yoğunluğuna ve saç yapısına uygun fildişi rengi saç boyası hazırlanarak saçlara uygulanır.
  • Kutu üzerinde yazan bekleme süresi sonunda saçlar yıkanarak kurutulur.
  • Fildişi rengi saç boyası uygulamadan önce fildişi saç rengi kullananların yorumları incelenmelidir. Kullanılan boya markası herhangi bir alerji riskine karşı kaliteli markalardan seçilmelidir.
  • Özellikle açık saç rengi sevenlerin fildişi sarısı saç rengini incelemesini öneririz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sarı Saçlara Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Fildişi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık buğday tenli kadınlar da oldukça şık görünüm sunar. Ayrıca koyu fildişi saç rengi açık tenli bayanların tercihleri arasındadır. Soğuk saç rengi kullanmayı seven kişiler, fildişi saç rengini incelemelidir.

Fildisi-sac-rengi-kimlere-yakisir

Fildişi saç rengi kimlere yakışır

Özellikle renkli gözlere sahip kişilerde daha etkileyici görünüm sunmaktadır. Fildişi saç rengi dalgalı saç, kıvırcık saç ve düz saçlarda aynı sonucu vermektedir.

Çok açık saç renklerini kendisine yakıştıramayan kadınlar ilk etapta fildişi saç rengi balyaj veya fildişi saç rengi ombre  kullanmalıdır.

Birçok kişiye fildişi saç rengini platin sarısı ile karıştırırsa da arasında çok hafif renk farkları vardır.

Fildişi Saç Rengi Saç Bakımı

Uzun süreli kullanım için boyalı saçlara doğru bakım yapılmalıdır. Kullandığınız fildişi saç boyası markasının önerdiği saç bakımını kullanın. Ayrıca haftalık doğal saç bakımı veya aylık doğal saç bakımı da saç rengini uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Fildisi-sarisi

Fildişi sarısı

Boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi kullanımı da fildişi beyazı saç rengini daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sarı Saç Renkleri Kataloğu ( bu senenin)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç boya renkleri arasında yer alan fildişi saç boya rengi görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek size uygun fildişi saç rengini bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Fildişi Saç Rengi

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu