Tarz Kadın

Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

30.11.2021
3.108
Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

Evde saç kesimi erkek stilleri konusunda detaylı bilgi için buradayız. Evde saç kesimi nasıl yapılmalıdır? Evde erkek saç kesimi, pratik saç kesimi, şekilli saç kesimi, gibi detaylarını sonuna kadar okuduktan sonra soru ve görüşlerinizi yorumlardan bizlere yazabilirsiniz. Corona virüs salgını ve yeni varyantlar nedeniyle birçok kişi için evde saç kesimi zaruri bir ihtiyaç haline geldi.

Evde saç kesimi sanıldığı ve korkulduğu kadar zor değil aslında. Evde erkek saç kesimi hakkında merak edilen tüm detayları birlikte görelim, yazımızın sonunda evde saç kesimlerini rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

Erkek saç kesimi nasıl yapılır sorusunun cevaplarında evde kısa saç kesimini görüyoruz. Evde kısa saç nasıl kesilir sorusunun en kolay ve pratik saç kesimi için ise makine ile erkek saç kesimi öne çıkmaktadır.

Evde Saç Kesimi Erkek

Berbere gidemeyen erkekler evde kolay saç kesimi nasıl yapılmalı sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Aslında evde saç traşı için berber olmaya gerek yok, biraz bilgi, biraz el becerisi ve belki bir yardımcı ile evde saç kesme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Biz bilgi olan kısmını sizlerle paylaşacağız. Yazımızın sonunda minik bir çaba ile evde saç traşı işlemini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Evde saç kesimi

Evde Saç Kesimi Erkek İçin Malzemeler

Saç kesimi işlemini evde kolay bir şekilde yapmak için; saç kesme makinesi, saç makası, sandalye, ayna ve  saç traş örtüsü yeterli olacaktır.

Saç nasıl kesilir? Traş makinesi ile saç kesimi yapabileceğiniz gibi tarak ve makas yardımı ile de erkek saç tıraşı yapabilirsiniz.

Erkek Saç Kesimi Evde Nasıl Yapılır?

Erkek saç kesimi nasıl yapılır? Saç kesimi için yapmanız gereken işlemleri sıralayalım. Öncelikle saçlarınızı yıkamalı ve hafif ve kurutma işleminden sonra saçlarımız nemli bir şekilde saç kesim işlerine başlamalısınız.

Düzgün görünen saç kesme işlemi için, saçlar kesinlikle kesim işlemi öncesinde nemli ve taranmış olmalıdır.

Evde saç kesmek için en uygun yer banyodur.

Saç kesme için bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra nemli saçları tepe kısmından arkaya doğru tarayın. (yani saçların her iki yana ayrılan kısımları aşağıya doğru inen kısımlar kalacak, üst kısmı arkaya doğru tarayacaksınız)

Kalan kısım aşağı doğru tarandıktan sonra arka kısımları tepedeki ayrım noktasına kadar saç kesme makinesi ile istediğiniz numarada kesebilirsiniz.

kolay saç kesimi evde nasıl olur

Makine ile saç kesme işlemi en kolay saç kesme yoludur.

Saçın yan taraflarını ve arka kısmını kestikten sonra, saçın tepe kısmını tarakla belli bir hizada geriye doğru tarayarak yavaş ve sakin bir şekilde kesebileceğiniz gibi, elinizi tarak şeklinde saça daldırarak üstte kalan kısımları da kesebilirsiniz.

Bu işlemi eşit ölçülerde yapmalısınız. Yani saç tarağı aşağıdan yukarıya doğru nereden tararsanız tarayın, tarağın üst kısmında kalan saç aynı boyutta olmalıdır.

Saç kesme Makinesi kullanmadan saç kesme işlemi bu şekildedir.

Makine kullanmadan saç makası ile saç kesme işleminde dikkatli ve yavaş bir şekilde saç kesimi yapmalısınız. Bu işlemi tek başınıza yapamıyorsanız bir başkasından yardım alın.

makinesiz saç kesimi

Saçın yan tarafları ile tepe kısmının birleştiği noktada keskin hatlar olmamalıdır. Bunu saç kesme makası ile veya saç kesme makinesi ile orantılı bir hale getirmelisiniz.

Ense kökü tıraşı için sakal kesme makinesi veya tıraş bıçağı kullanabilirsiniz.

Son rötuşları yapmak için fauller ve ense kısmı tıraş bıçağı ile alınarak saç kesimi sonrası saça son işlemler yapılmalıdır.

Evde Saç Nasıl Kesilir?

Evde Saç Kesimi İçin Tüyolar; Saç kesimi işleminden önce üzerinize kesilen saçların yapışmaması için eski bir tişört veya örtü ile kapatabilirsiniz.

Özellikle saçların tepe kısmı ve ense traşı için kendinize güvenmiyorsanız ve daha önce hiç yapmadıysanız, bir başkasından yardım alabilirsiniz.

Evde saç kesmek

“Ben daha önce evde saç kesimi hiç yapmadım, bu riski göze alamam, kolay saç kesimi yok mu” diyorsanız, size evde kolay saç kesimi için 3 numara saç kesimi öneriyoruz. Evde makineyle saç kesimi erkek tıraşı için en kolay saç kesimi 3-4 numara saç kesimidir.

3 numara saç kesimi şekilli olsun istiyorsanız da kısa Amerikan saç kesimi ile de oldukça tarz görüneceksiniz. Amerikan saç kesimi detayları için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saç traşı nasıl yapılır sorusu çerçevesinde evde saç traşı görsellerini görebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek sac traşı görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek evde saç kesimi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Evde Saç Kesimi Kolay

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Erkek Saç Modelleri: Tüm Yüz tipi Seçenekleri İle başlıklı yazımızda Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu