Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

03.05.2024
3.400
Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

 Evde saç kesimi erkek stilleri konusunda detaylı bilgi için buradayız. Evde saç kesimi nasıl yapılmalıdır? Erkek saç kesim makineleri ile evde erkek saç kesimi, pratik saç kesimi, şekilli saç kesimi konularını inceledik. Detayları sonuna kadar okuduktan sonra soru ve görüşlerinizi yorumlardan bizlere yazabilirsiniz.

Aslında evde saç kesimi sanıldığı ve korkulduğu kadar zor değildir. Çünkü günümüzde traş makinesiyle saç kesimi erkek için daha kolay hale gelmiştir. Evde erkek saç kesimi hakkında merak edilen tüm detayları birlikte görelim. Böylece makineyle saç kesimi erkek modellerini evde uygulayabileceksiniz.

Erkek saç kesimi nasıl yapılır sorusunun cevaplarında evde kısa saç kesimini görüyoruz. Evlerde kısa saç nasıl kesilir sorusunun en kolay ve pratik saç kesimi için ise makine ile erkek saç kesimleri öne çıkmaktadır.

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır Erkek?

Evde saç kesimi makas ile saç kesimi ve makineyle erke saç kesimi olarak ikiye ayrılmaktadır. Erkekler evde kolay saç kesimi nasıl yapılmalı mı diyorsunuz? İşte cevabı…

Aslında evde saç traşı için berber olmaya gerek yok. Biraz bilgi, el becerisi ve belki bir yardımcı ile evde saç kesme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Biz bilgi olan kısmını sizlerle paylaşacağız. Yazımızın sonunda minik bir çaba ile evde saç traşı işlemini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Evde saç kesimi

Evde Saç Kesimleri Erkek İçin Malzemeler

Saç kesimi işlemini evde kolay bir şekilde yapmak için gerekenler.

Aslında saç kesme makinesi, saç makası, sandalye, ayna ve  saç traş örtüsü yeterli olacaktır.

Saç nasıl kesilir? Traş makinesi ile saç kesimi yapabileceğiniz gibi tarak ve makas yardımı ile de erkek saç tıraşı yapabilirsiniz.

Evde Erkek Saç Kesimi

Erkek saç kesimi nasıl yapılır? Saç kesimi için yapmanız gereken işlemleri sıralayalım. Öncelikle saçlarınızı yıkamalısınız. Ardından hafif ve kurutma işlemi yapmalısınız. Yani saçlar nemli olacak şekilde saç kesimine başlamalısınız.

Düzgün görünen saç kesme işlemi için, saçlar kesinlikle kesim işlemi öncesinde nemli ve taranmış olmalıdır.

Evde saç kesmek için en uygun yer banyodur.

Saç kesme için bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra nemli saçları nasıl keseceğinizi planlayın. Yani nereleri 0-5 arası keseceksiniz. Nereleri makineyle veya makasla keseceğinizi belirleyin.

Ardından önce erke saç kesim makineleri ile en küçük numaradan başlayarak belirlediğiniz noktaya kadar kesin. Makineyle saç kesme yerleri tamamen bitince makasla kesilecek yerleri kesebilirsiniz.

 

kolay saç kesimi evde nasıl olur

Aslında makine ile saç kesme işlemi en kolay saç kesme yoludur.

Saçın yan taraflarını ve arka kısmını kestikten sonra, saçın tepe kısmını tarakla belli bir hizada geriye doğru tarayarak kesin.

Bu işlemi eşit ölçülerde yapmalısınız. Çünkü saç tarağı ile aşağıdan yukarıya doğru nereden tararsanız tarayın, tarağın üst kısmında kalan saç aynı boyutta olmalıdır.

Saç kesme Makinesi kullanmadan saç kesme işlemi bu şekildedir.

Makine kullanmadan saç makası ile saç kesme işleminde dikkatli ve yavaş bir şekilde yapmalısınız. Bu işlemi tek başınıza yapamıyorsanız bir başkasından yardım almalısınız..

makinesiz saç kesimi

Saçın yan tarafları ile tepe kısmının birleştiği noktada keskin hatlar olmamalıdır. Bunu saç kesme makası ile veya saç kesme makinesi ile orantılı bir hale getirmelisiniz.

Ense tıraşı için sakal kesme makinesi veya tıraş bıçağı kullanabilirsiniz.

Son rötuşları yapmak için fauller ve ense kısmı, tıraş bıçağı ile alınarak saç kesimi sonrası saça son işlemler yapılmalıdır.

Evde Saç Kesimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Kolay ve pratik şekilde evde saç nasıl kesilir?

Evde Saç Kesimi İçin Tüyolar; Saç kesimi öncesinde üzerinizi eski bir tişört veya örtü ile kapatmalısınız. Böylece kesilen saçlar üzerinize yapışmayacaktır.

Özellikle saçların tepe kısmı ve ense traşı için bir başkasından yardım alabilirsiniz. Böylece daha düzgün bir saç kesimi yapmış olursunuz.

Evde saç kesmek

“Ben daha önce evde saç kesimi hiç yapmadım, bu riski göze alamam, kolay saç kesimi yok mu” diyorsunuz? O halde size evde kolay saç kesimi için 3 numara saç kesimi öneriyoruz. Evde makineyle saç kesimi erkek tıraşı için en kolay sac kesimiyse 3-4 numara saç kesimidir.

3 numara saç kesimi şekilli olsun mu diyorsunuz? O halde kısa Amerikan saç kesimi ile de oldukça tarz görüneceksiniz. Amerikan saç kesimi detayları için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saç traşı nasıl yapılmalıdır sorusu çerçevesinde evde saç traşı görsellerini inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek sac traşı görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek evde saç kesimi modeli belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek İçin Evde Kolay Saç Kesim Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Sarı Pantolon Kombin Erkek başlıklı yazımızda Sarı Pantolon Kombin Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu