Tarz Kadın

Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

13.04.2020
429
Evde Saç Kesimi Erkek Resimli

Evde saç kesimi erkek; evde saç kesimi nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabı son zamanlarda daha çok merak edilmeye başlandı. Corona virüs salgını nedeniyle kuaförlerin ve berberlerin kapanması ile evde saç kesimi zaruri bir ihtiyaç haline geldi.

Evde saç kesimi sanıldığı ve korkulduğu kadar zor değil aslında. Evde saç kesimi hakkında merak edilen tüm detayları birlikte görelim, yazımızın sonunda evde saç kesimi işlemlerini rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

Evde Saç Kesimi Erkek

Berbere gidemeyen erkekler evde kolay saç kesimi nasıl yapılmalı sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Aslında evde saç traşı için berber olmaya gerek yok, biraz bilgi, biraz el becerisi ve Belki bir yardımcı ile evde saç kesme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Biz bilgi olan kısmını sizlerle paylaşacağız. Yazımızın sonunda minik bir çaba ile evde saç traşı işlemini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Evde saç kesimi

Evde Saç Kesimi Erkek İçin Malzemeler

Saç kesimi işlemini evde kolay bir şekilde yapmak için; saç kesme makinesi, saç makası, sandalye, ayna ve varsa saç traş örtüsü.

Erkek Saç Kesimi Evde Nasıl Yapılır?

Saç kesimi için yapmanız gereken işlemleri sıralayalım. Öncelikle saçlarınızı yıkamalı ve hafif ve kurutma işleminden sonra saçlarımız nemli bir şekilde saç kesim işlerine başlamalısınız.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Örgü Saç Modelleri Yeni

Düzgün görünen saç kesme işlemi için, saçlar kesinlikle kesim işlemi öncesinde nemli ve taranmış olmalıdır.

Evde saç kesmek için en uygun yer banyodur.

Saç kesme için bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra nemli saçları Tepe kısmından arkaya doğru tarayın. (yani saçların her iki yana ayrılan kısımları aşağıya doğru inen kısımlar kalacak, üst kısmı arkaya doğru tarayacaksınız)

Kalan kısım aşağı doğru tarandıktan sonra arka kısımları tepedeki ayrım noktasına kadar saç kesme makinesi ile istediğiniz numarada kesebilirsiniz.

kolay saç kesimi evde nasıl olur

Makine ile saç kesme işlemi en kolay saç kesmek yoludur.

Saçın yan taraflarını ve arka kısmını kestikten sonra, saçın tepe kısmını tarakla belli bir hizada geriye doğru tarayarak yavaş ve sakin bir şekilde kesebileceğiniz gibi, elinizi tarak şeklinde saça daldırarak üstte kalan kısımları da kesebilirsiniz.

Bu işlemi eşit ölçülerde yapmalısınız. Yani saç tarağı aşağıdan yukarıya doğru nereden tararsanız tarayın, tarağın üst kısmında kalan saç aynı boyutta olmalıdır.

Saç kesme Makinesi kullanmadan saç kesme işlemi bu şekildedir.

Makine kullanmadan saç makası ile saç kesme işleminde dikkatli ve yavaş bir şekilde saç kesimi yapmalısınız. Bu işlemi tek başınıza yapamıyorsanız bir başkasından yardım alın.

makinesiz saç kesimi

Saçın yan tarafları ile tepe kısmının birleştiği noktada keskin hatlar olmamalıdır. Bunu saç kesme makası ile veya saç kesme makinesi ile orantılı bir hale getirmelisiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kadife Ceket İçine Ne Giyilir Erkek

Ense kökü tıraşı için sakal kesme makinesi makinesi veya tıraş bıçağı kullanabilirsiniz.

Son rötuşları yapmak için fauller ve ense kısmı tıraş bıçağı ile alınarak saç kesimi sonrası saça son işlemler yapılmalıdır.

Evde saç kesmek

Evde Saç Kesimi İçin Tüyolar

Saç kesimi işleminden önce üzerinize kesilen saçların yapışmaması için eski bir tişört bilir veya örtü ile kapatabilirsiniz.

Özellikle saçların tepe kısmı ve ense traşı için kendinize güvenmiyorsanız ve daha önce hiç yapmadıysanız, bir başkasından yardım alabilirsiniz.

“Ben daha önce evde saç kesimi hiç yapmadım, bu riski göze alamam, kolay saç kesimi yok mu” diyorsanız, size evde kolay saç kesimi için 3 numara saç kesimi öneriyoruz.

3 numara saç kesimi şekilli olsun istiyorsanız da kısa Amerikan saç kesimi ile de oldukça tarz görüneceksiniz. Amerikan saç kesimi detayları için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Evde Saç Kesimi Kolay

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Beyaz Pantolon Kombin 2020-2021 başlıklı yazımızda Erkek Beyaz Pantolon Kombinleri ve Erkek Beyaz Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu