Evde Röfle Nasıl Yapılır?

23.03.2021
1.623
Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Evde röfle nasıl yapılır başlıklı yazımızda evde saça röfle nasıl yapılır sorusunun cevabını birlikte göreceğiz. Röfle yapımı aşırı derecede maliyetli bir saç işlemidir. Kuaförde röfle yapımı ve evde röfle yapımı için kat esastır. Zira kuaförde yapılan bile bazı zamanlarda gözden kaçırılan detaylar yüzünden kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Evde röfle kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir. Hayatınızda ilk defa evde röfle yapacaksanız mutlaka tecrübeli bir arkadaşınızla yapmanızı öneririz. Evde röfle konusuna geçmeden önce röfle nedir sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Röfle Nedir?

Röfle,  her saç rengine uygulanabilen ve kişinin kendi saç renginden birkaç ton aşağıya doğru  saç rengini açma yapmasıdır. Röfle, saç diplerine zarar vermediği için birçok bayanın saça ışıltı atmak için kullandığı yöntemdir.

evde röfle nasıl yapılır

evde röfle nasıl yapılır

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Birçok kişi klasik tek renk saç boyama yerine röfleli saç tercih etmektedir. Günümüzde  birçok boya markasının sunduğu röfle seti kolay röfle yapma tekniğidir.

Evde röfle yapımı için kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz delikli bone şarttır. Bu  röfle yapımı işleminin doğru sonuçlar vermesini sağlar.

Röfle fiyatları uzun saça ve kısa saça göre değişse de çok maliyetli bir işlemdir. Bu nedenle evde pratik röfle yapmaktan korkmayın deriz. Şimdi sizlerle adım adım kolay röfle yapımını  püf noktaları ile birlikte paylaşacağız.

Röfle Nasıl Yapılır ( Evde Kolay Röfle Yapımı)

Röfle yapmadan önce saç renginiz kaç ton açacağınızı düşünerek bu yönde bir renk kullanmalısınız.

Günümüzde birçok kozmetik markasının röfle seti bulunmaktadır. Herkesin bulabileceği koleston röfle seti ile çalışabilirsiniz. Ancak sizin tercih ettiğiniz başka bir marka varsa onu da kullanabilirsiniz. Röfle seti almadan önce sesinin içeriğinde nemlendirici özellik olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bakım  kremi bulunan röfle seti tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Bu şekilde saç açma işlemi sırasında saçlarınız daha az zarar görecektir.

Röfle yapımı öncesi kıyafet giymeli hatta mümkünse örnek takmalısınız.

Elleriniz için eldiven ayarlamayı unutmayın.

Evde röfle  işlemini ilk defa gerçekleştiriyorsanız aldığınız boya setinin kullanma kılavuzunu mutlaka baştan sona kadar dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Evde kısa saça röfle yapacaksanız tercih ettiğiniz röfle seti içerisinden çıkan bone kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak uzun saça röfle yapımını evde gerçekleştireceksiniz folyo kullanmanız daha etkin sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

röfle nasıl yapılır

röfle nasıl yapılır

İlk olarak röfle bonesi kullanarak röfle yapımını anlatalım.

Kısa saçları geriye doğru taradıktan sonra boneyi kafanıza takarak ön kısımdan bağlayın. Ardından röfle seti içinde bulunan aparat yardımı ile saçlarınızı eşit aralıklarla ayırdıktan sonra hazırladığınız karışımı saçlarınıza uygulayın.

Uygulama sonrasında istediğiniz renk tonunu yakalamak için uygun sürede beklemeniz gerekmektedir. Saçlarınız az açılsın istiyorsanız 20-25 dakika, çok açılsın istiyorsanız 45 50 dakikaya kadar bekletebilirsiniz. Bekleme süresi sonunda boni kafanızdan çıkarmadan saçlarınızı durulamanız gerekiyor.

Saçlarınızı duruladıktan sonra set içerisinde çıkan röfle seti bakım kremi ile saçların tarafına uygulama yapmalısınız.

röfle saç

röfle saç

Röfle yapımı için folyo kullananlar bize folyoyu çıkardıktan sonra saçları güzelce durulamalı ve  röfle sonrası bakım kremi uygulamalıdır.

İşte hepsi bu kadar… Evde kolay röfle yapımı sizin de hoşunuza gitti değil mi? Röfle yapımı bittikten sonra saçlarınıza fön çekerseniz röfleyi ne kadar doğru yaptığınızı anlarsınız.

Aşağıdaki resim galerisinde röfle saç rengi modelleri ve röfle saç modelleri görsellerini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Evde Saça Röfle Yapımı

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu