Tarz Kadın

Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri

05.08.2021
1.121
Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri

Ense traşı modelleri erkek stilleri; Erkek traş modelleri denilince ense saç modelleri erkek stili akla gelmektedir. Erkek traş modelleri için kuaför saç kesimi de yapılsa, evde saç kesimi de yapılsa en güzel ense yapılsın istenir.  Saç kesimini gösteren ve saçın tarz olmasını sağlayan en önemli etkenler, yüz şekline göre saç kesimi, saçın tepe kısmı ve ense traşı kısmıdır. En güzel erkek saç tıraşı için dikkat edilen ve mutlaka en tarz modelleri arasından seçimler yapılması gereken erkek ense traşı modellerinin bilinmesi gerekir.

Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri

Günümüzde saç traş modelleri erkek erkek stillerinin farklılığı gibi ense traşı modeli de farklı stillere sahiptir. Ense modelleri kişinin kendi tarzına ve saç modeline göre değişmektedir.  Klasik ense traşı modelleri en çok kullanılan erkek ense modelleri arasında yer alıyor gibi gözükse de, günümüzde beğenilerek kullanılan ense traşı modelleri çok seçeneklidir.

Ense traşı modelleri erkek-traş modelleri

Naturel Ense Traşı

En güzel erkek saç modellerini öne çıkaran en önemli etken tabi ki enseye tarz ense traşı ile form vermekten geçmektedir.  Naturel ense modelinde ense bölgesi çizgi halinde olduğu için dümdüz değildir.  Yukarıdan aşağıya inerek kısaltılan saçlar ensede sıfır saç traşı haline dönüştürülerek erkek ense traşı modelidir.

Naturel ense traşı modelleri sırasında ustura veya jilet yerine traş makinesi kullanılmaktadır. Sıfır numara traş ile naturel ense modeli ortaya çıkartılır. Aşırı sıkı ve kalın saç tellerinde makine istenildiği gibi sıfır ense kesimi yapmazsa jilet kullanılmaktadır.

Ense kısmındaki traş modelleri doğal ense yapısı bozulmadan traşı makinesi ile düzgün bir şekilde şekillendirilir. Erkek saç ense modelleri sonrası karşıdan bakıldığı zaman ensede hiçbir çizgi, kavis, şekilsiz saç ve pürüz kalmamalıdır.

Naturel ense modeli

Damat traşı çerçevesinde damat traşı ense modeli olarak, klasik ense modeli seçenekleri arasında yer alan  naturel ense traşı modeli, en sık tercih edilen damat ense traşı şeklidir.

Saça Çizik Atma Modelleri Erkek (Çizik Ense Traşı)

Genç erkek saç modelleri ve buna bağlı olarak genç erkek ense modeli olarak farklı seçenekler mevcuttur.  En çok kullanılan ve tercih edilen ense modellerinden biri de enseye çizik atılarak yapılan çizik ense traşı modelinin olduğu ense saç kesimi modelidir.

Erkeklerde saça çizik atma modelleri erkek stilleri, kendi içerisinde farklılıklara sahiptir. Geçmişten günümüze kadar gelen  ve sac tras sekilleri ile kullanılan klasik ense traşı, günümüzde enseye çizik atma ile revizyona uğramıştır.

Ense traşı nasıl yapılır? Öne çıkan diğer ense modelleri erkek stilleri ise enseye hafif yarım ay şekli vermek veya tek çizgi yada çift çizgi ile bir nevi faça atmaktır.

Ense yapısı bozuk olan veya zamanla bozulan enseye sahip olan kişiler çizgili ense traşı modelleri arasında seçimler yaparak tarz traş modeline sahip olmaktadır.

Enseye çizik atma, çizik ense modeli

Bu senenin erkek saç modelleri çerçevesinde öne çıkan ense traşı erkek modelleri nelerdir? Oval ense traşı modelleri,  düz ense traşı modelleri ve  yuvarlak ense traşı saç ile enseye çizik atma şeklinde öne çıkmaktadır. Son olarak erkek uzun ense modellerinden daha çok kısa ense modelleri kullanıldığını belirtelim.

Genç erkek ense trasi, orta yaş ense traşı ile birlikte 50 yaş üstü erkek ense traşı modelleri hakkında daha fazla detay için bu senenin erkek saç modelleri görselleri ile birlikte ense traşı modellerini de bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Ense Saç Modeli Erkek-Ense Traşı

 

Bir önceki makalemiz olan Uzun Boylu Erkek Kombinleri başlıklı yazımızda uzun boylu erkek giyim ve Uzun Boylu Erkek Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu