En Güzel Ense Traşı Modelleri, Top, Uzun ve V Ense Traşı

16.10.2023
3.691
En Güzel Ense Traşı Modelleri, Top, Uzun ve V Ense Traşı

En güzel ense traşı modelleri erkek stilleri arasında düz ense traşı,uzun ense traşı, ve ese traşı, naturel ense traşı vardır. Aslında erkek traş modelleri denilince ense saç modelleri erkek stili de akla gelmektedir. Ense traş erkek stilleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Enseye çizik modelleri, top ense saç modeli, üçgen ense traşı da ense traşı seçenekleri arasındadır. Beğenilen ense traşı isimleri belirlendikten sonra yüz tipi ve saç modeli eşleştirilmesi iyi yapılmalıdır.

Özellikle erkek traş modelleri için kuaför saç kesimi de yapılsa, evde saç kesimi de yapılsa en güzel ense traşı yapılsın istenir.  Saç kesimini gösteren ve saçın tarz olmasını sağlayan en önemli etkenler, yüz şekline göre saç kesimi, saçın tepe kısmı ve ense traşı kısmıdır. En güzel erkek saç tıraşı için dikkat edilen ve mutlaka en tarz modelleri arasından seçimler yapılması gereken erkek ense traşı modellerinin bilinmesi gerekir.

Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri

Günümüzde saç traş modelleri erkek erkek stillerinin farklılığı gibi ense traşı modeli de farklı stillere sahiptir. Ense traşı, kişinin kendi tarzına ve saç modeline göre değişmektedir.  Klasik ense traşı modelleri en çok kullanılan erkek ense modelleri arasında yer almış gibi gözükse de, günümüzde beğenilerek kullanılan ense traşı modelleri çok seçeneklidir.

Ense traşı modelleri erkek-traş modelleri

Naturel Ense Traşı

En güzel erkek saç modellerini öne çıkaran en önemli etken tabi ki enseye tarz ense traşı ile form vermekten geçmektedir.  Naturel ense modelinde ense bölgesi çizgi halinde olduğu için dümdüz değildir.  Yukarıdan aşağıya inerek kısaltılan saçlar ensede sıfır saç traşı haline dönüştürülerek erkek ense traşı modelidir. Ense traşı çeşitleri arasında en çok kullanılan modeldir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Yeni Erkek Saç Modelleri | 85 Stil

Naturel ense traşı modelleri sırasında ustura veya jilet yerine traş makinesi kullanılmaktadır. Sıfır numara traş ile naturel ense modeli ortaya çıkartılır. Aşırı sıkı ve kalın saç tellerinde makine istenildiği gibi sıfır ense kesimi yapmazsa jilet kullanılmaktadır.

Ense kısmındaki traş modelleri doğal ense yapısı bozulmadan traşı makinesi ile düzgün bir şekilde şekillendirilir. Erkek saç ense modelleri sonrası karşıdan bakıldığı zaman ensede hiçbir çizgi, kavis, şekilsiz saç ve pürüz kalmamalıdır.

Naturel ense modeli

Damat traşı çerçevesinde damat traşı ense modeli olarak, klasik ense modeli seçenekleri arasındadır. Ancak naturel ense traşı modeli, en sık tercih edilen damat ense traşı şeklidir.

Saça Çizik Atma Modelleri Erkek (Enseye Çizik Modelleri)

Enseye çizik modelleri son dönemlerde trend erkek ense traş modelleri arasındadır. Genç erkek saç modelleri ve buna bağlı olarak genç erkek ense modeli seçenekler mevcuttur.  En çok kullanılan ve tercih edilen ense modellerinden biri de enseye çizik  modelidir. Ense traşı çizik, özellikle ense traşı modelinin olduğu ense saç kesimi modelidir.

Erkeklerde saça çizik atma modelleri erkek stilleri, kendi içerisinde farklılıklara sahiptir. Geçmişten günümüze sac tras şekilleriyle kullanılan klasik ense traşıdır. Ancak günümüzde enseye çizik atma ile revizyona uğramıştır.

Ense traşı nasıl yapılır? Öne çıkan diğer ense modelleri erkek stilleri ise enseye hafif yarım ay şekli vermek veya tek çizgi yada çift çizgi ile bir nevi faça atmaktır.

Ense yapısı bozuk olan veya zamanla bozulan enseye sahip olan kişiler çizgili ense traşı modelleri kullanmaktadır. Özellikle yukarıda bahsettiğimiz ense traş çeşitleri arasında seçimler yaparak tarz traş modeline sahip olmaktadır.

Enseye çizik atma, çizik ense modeli

Bu senenin erkek saç modelleri çerçevesinde öne çıkan ense traşı erkek modelleri nelerdir? Bu sene oval ense traşı modelleri,  düz ense traşı modelleri öne çıkmaktadır. Ancak yuvarlak ense traşı saç ile enseye çizik atma şekli de özellikle gençlerin tercihidir. Son olarak erkek uzun ense modellerinden daha çok kısa ense modelleri kullanıldığını belirtelim.

V Ense Traşı

Özellikle son dönemlerde üçgen ense traşı (v ense traşı) popülerdir. Daha çok gençlerin kullandığı bu modelde saçların arka kısmında uzun saçlar ensede üçgen bırakılmaktadır. İsteyenler ense traşının tam bitiş noktasına v çizik attırmaktadır. Böylece daha estetik, modern ve tarz erkek ense traşı sizinle olur.

üçgen ense traşı

üçgen ense traşı

Genç erkek ense trasi, orta yaş ense traşı, 50 yaş üstü erkek ense traşı farklıdır.  Daha fazla detay için bu senenin erkek ense traşı modellerini galeride inceleyebilirsiniz. Top ense modeli de yapabilirsiniz. Top ense modelinde ense kısmı klasik ense traşı gibi yuvarlak yapılmaktadır. Yani enseye çizik veya farklı bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yanları Dökülmüş Erkek Saç Modelleri

Resim Galerisi: Ense Saç Modeli Erkek-Ense Traşı

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu