Tarz Kadın

Ense Tıraşı Modelleri Erkek

17.05.2022
1.670
Ense Tıraşı Modelleri Erkek

Ense tıraşı modelleri erkek saç kesimi sırasında en çok özenilen bölgeler arasında yer almaktadır. Uzun saç ense traşı ile kısa saç ense traşı modelleri farklılık göstermektedir. Erkek kuaför saç kesimi de yapılsa, evde saç kesimi de yapılsa en güzel erkek traşı yapılmak istenir. Saç kesimini güzel gösteren bölgeler saçın tepe kısmı ve ense traşı kısmıdır. En güzel erkek saç tıraşı için erkek ense traşı modelleri bilinmesi gerekir.

Ense Tıraşı Modelleri Erkek

Günümüzde birçok ense traşı modeli vardır. Saç traş modelleri çerçevesinde önemi artan ense modelleri kişinin kendi tarzına ve saç modeline göre değişmektedir. Klasik ense traşı modelleri en çok kullanılan erkek ense modelleri arasında yer alıyor gibi görünse de, günümüzde en çok kullanılan ense traşı modelleri bir kaç çeşittir.

Subay tıraşı ense modeli

Subay tıraşı ense modeli

Naturel Ense Traşı

Yüz tipine göre erkek traş modelleri, doğru erkek saç ense modelleri ile çok daha şık ve karizmatik duruş ortaya çıkarmaktadır. En güzel erkek saç modelleri ense traşı ile şekillenmektedir.

Naturel ense traşı nasıl olur? Naturel ense modelinde ense bölgesi çizgi halinde ve dümdüz olmayan,  yukarıdan aşağıya inerek kısaltılan ve ensede 0 saç traşı halini alan erkek ense traşı modelidir.

Naturel ense tıraşı yapımı sırasında jilet veya ustura kullanılmaz. Naturel ense modeli denilince sadece ense traş makinesi akla gelmektedir. Çünkü bu modelde ense kısmı, ense traş makinesi ile sıfır bir şekilde alınmaktadır.

Ense kısmındaki doğal yapı bozulmadan ense traşı makinesi ile düzgün bir şekilde ense modeli yapılmalıdır. Karşıdan bakıldığı zaman ensede hiçbir pürüz ve çizgi olmamalıdır.

ense modelleri

ense modelleri

Damat ense modeli olarak ve klasik ense modeli olarak naturel ense traşı modeli kullanılabilir.

Çizgili Veya Çizik Ense Traşı

Günümüzde özellikle genç erkekler tarafından tercih edilen saç traş modelleri erkek stillerinden biri de enseye çizik atma olarak bilinen çizik ense traşı modelidir. Bu model kendi içerisinde farklı çeşitlere sahiptir. Klasik ense traşı yapılarak çizik atılabileceği gibi, ense hafif yarım ay şeklinde veya bir çizgi şeklinde şekil verilmektedir.

Çizgi ense traşı modeli doğal ense yapısı bozuk olan kişilerin en çok tercih ettiği erkek ense modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkek ense modelleri-çizgili veya çizik ense tıraşı

Erkek ense modelleri-çizgili veya çizik ense tıraşı

Günümüzde bahsettiğimiz ense traşı erkek modelleri dışında düz ense traşı, oval ense traşı,  yuvarlak ense saç modelleri de kullanılmaktadır.

Uzun Saç Ense Traşı

Erkek saç traşı modelleri uzun saç traşı ve kısa saç erkek trasi olarak farlılık göstermektedir. Günümüzde uzun saç modellerinde de ense tras modelleri bulunmaktadır. Uzun saçlı erkek tıraşları günümüzde ense kısmında 2 santim kadar sıfır veya 1 numara traş makinesi kesimi yapılmaktadır.

Dileyen erkekler ense kısmını daha fazla veya az şekilde traşlayarak, uzun saç toplama modellerini kullanabilirler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Toplama Modelleri Erkek Stilleri

Erkek ense trasi modelleri hakkında daha fazla fikir ve ayrıntı için en güzel erkek saç modelleri görsellerinden derlediğimiz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Ense Saç Modeli Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2022-2023 başlıklı yazımızda Erkek Fade Saç Kesimi Modelleri, fade saç ve undercut saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu