Tarz Kadın

En Etkili Kırışıklık Maskesi

20.09.2022
35
En Etkili Kırışıklık Maskesi

En etkili kırışıklık maskesi önerileri ile sizinleyiz. Etkisi kanıtlanmış kırışıklık maskeleri arasında kırışıklık için kuru maya maskesi ilk sıradadır. Özellikle göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi önerilmektedir. Ayrıca kırışıklık için salatalık maskesi, sonrasında ise kırışıklık için yoğurt maskesi tüm ciltler için uyumludur.

Günümüzde kırışıklık maskesi denilince ilk akla gelen bunlardır. Aslında sayısız kırışıklık maskesi doğal karışımları vardır. Bunlar arasından ten rengi ile uyumlu olanı belirleyip kullanmalısınız.

En Etkili Kırışıklık Maskesi

Kırışıklık maskeleri, yaşlanmaya bağlı olarak, ciltte elastikiyeti korumaya ve kırışıklıkları önlemeye yarayan bileşenlerin üretimi azalır.

kirisiklik-icin-aloe-vera-maskesi

kırışıklık için aloe vera maskesi

Bunun sonucunda da ciltte kırışıklıklar meydana gelir. Bu durum herkesi rahatsız eden bir konu olup, kırışıklığın giderilmesi için yöntemler aranmaktadır.

Kırışıklık maskesi bu durumlar için kullanılan en basit yöntemdir. Kırışıklıkların giderilmesi için çok çeşitli yöntemler olsa da, kolay ve maliyeti az olmasından dolayı genelde kırışıklık gideren maskeler tercih edilmektedir.

kirisiklik-maskesi

kırışıklık maskesi

Kırışıklık maskeleri cilt tiplerine göre, yapıldığı malzemeler veya hazırlanma aşamasındaki işlemlerine göre değişmektedir. Burada önemli olan nokta kendi cilt tipinize uygun kırışıklık maskesini seçebilmektir.

Kırışıklık Oluşumunu Önlemenin Yolları

Kırışıklığı önlemenin en önemli ilk adımı cildi korumaktır. Bu noktada cildi güneş ışınlarından ve kalitesi bakım ve makyaj ürünlerinden korumak oldukça önemlidir.

en-etkili-kirisiklik-maskesi

en etkili kırışıklık maskesi

Cildi korumanın dışında, cilt temizliği de önemli noktalardandır. Özellikle günlük olarak makyaj yapan kişiler, yatmadan önce yüzlerini hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlemeli, toksinlerden arındırmalıdırlar.

Kırışıklığın oluşmaya başladığı fark edildiği anda, ertelenmeden buna çözüm olan ve cildinize uygun kırışıklık maskesi uygulanmalıdır.

Bu maskelerin ilk anda ve düzenli olarak kullanması, kırışıklık oluşumunu büyük ölçüde giderecektir. Böylece daha genç, canlı ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

kirisiklik-icin-salatalik-maskesi

kırışıklık için salatalık maskesi

Kırışıklık İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı sade yoğurt
  • Yarım çay kaşığı portakal suyu
  • Yarım muz

Hazırlanışı: Muz çatalla ezildikten sonra diğer malzemelerle birleştirilerek karıştırılır. Hazırlanan karışım masaj yapılarak parmak uçlarıyla tüm yüze sürülür ve yaklaşık 15 dk bekletilir. Cildi çok kuru olan kişilerin bu maskeyi 2 haftada bir yapmaları önerilir.

kirisiklik-icin-kuru-maya-maskesi

kırışıklık için kuru maya maskesi

Kırışıklık maskesi kapsamında yapılan bu maske, kırışıklığı önlemenin yanı sıra cildinizin üst katmanını temizleyip, cildinizi nemlendirir. Ayrıca gözeneklerin küçülmesini sağlayan bu maske, cildinizin yumuşamasını ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar.

Göz Çevresi Kırışıklığı İçin Havuçlu Göz Maskesi

Bilmeyenler için havucun içerisinde fazla miktarda karoten olduğunu söylemeliyiz. Bu özelliğinden dolayı havuç, kırışıklıkları azaltarak cildin daha genç görünmesini sağlar.

aspirin-maskesi-kirisiklik-icin

aspirin maskesi kırışıklık için

Bu yüzden kırışıklık maskesi için de havuç kullanılmaktadır.

Havuçla hazırlanan bu maske için;

Öncelikle büyük bir havucun suyunu çıkarın

Havuç suyuna 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek 2 saat buzdolabında soğutmaya bırakın

Daha sonra bu karışımı gözaltlarınıza ve çevresine sürerek, yarım saat kadar bekleyin

Bu maskeyi düzenli olarak kullanmanız halinde, kırışıklıkların kaybolmaya başladığını fark edeceksiniz.

Kırışıklık İçin Aloe Vera Maskesi

Temiz cildinize ince bir tabaka halinde aloe vera uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Sonrasında ise soğuk su ile durulayarak nazikçe kurulayın.

goz-alti-kirisikliklari-icin-yas-maya-maskesi

göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi

Aloe vera maskesini cildi kuru olanlar özellikle haftada bir kez kullanmalıdır. Hatta aşırı kuru ciltliler haftada iki kez yapabilir.

Aspirin Maskesi Kırışıklık İçin

Göz kenarı kırışıklık maskelerinden dudak kenarı kırışıklık maskelerine kadar kullanılan aspirin maskesi haftada bir kez yapılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Etkili Doğal Yüz Maskeleri

Bir tane aspirini toz haline getirdikten sonra eşit miktarda bal ve yoğurt ile karıştırın. Güzelce karıştırdıktan sonra temiz cilde uygulayarak 1-2 saat bekletin. Aslında akşam uygulayarak sabaha kadar da bekletebilirsiniz.

Böylece daha da etkili olacaktır. Kısacası, yukarıda verdiğimiz maskeleri tüm ciltler uygulayabilir.

Resim galerisi: Kırışıklık Maskesi

 

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Tırnak Modelleri Ve İsimleri başlıklı yazımızda En güzel tırnak modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu