Elbiseye Göre Saç Modelleri+12 Stil

25.12.2022
813
Elbiseye Göre Saç Modelleri+12 Stil

Elbiseye göre saç modelleri ile büyük beklentiler ile seçtiğiniz elbiseleri daha doğru taşıyabilirsiniz. Elbiselere göre saç modelleri konumuzda baştan aşağı kombin bütünlüğü ve için en güzel elbise saç modelleri paylaşacağız. Seçilen kıyafetleri öne çıkaran en büyük etkenlerden biri saç modelleri ve makyajdır. Bu nedenle doğru saç modeli ile elbiseniz çok daha havalı ve şık duracaktır.

Elbiseye göre saç modelleri konumuzda balık elbiseye göre, uzun elbiseye göre saç modelleri vereceğiz. Ek olarak kısa elbiseye göre saç ve askılı elbiseye göre saç modelleri konularına beğeneceğiniz. Ardından tulum elbiseye göre saç, omzu açık elbiseye göre saç paylaşacağız. İşte detaylar…

Elbiseye Göre Saç Modelleri Nelerdir?

Elbise modellerine göre saç modelleri nelerdir sorusunun cevapları sonrasında merak ettiğimiz konuları yorumlardan yazabilirsiniz.  “elbiseme göre saç modelim ne olmalı? Hangi elbiseye hangi saç modeli yapmalıyım?”

Elbiselere-gore-sac-modelleri

Elbiselere göre saç modelleri

Elbise kombinleri özel günler için elbise modelleri ve günlük elbise modelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Aslında günlük elbise üstüne saç modeli ile abiye elbise üstüne saç modeli aynı modelleri içerir.

Ancak abiye saç modelleri çok daha özenli ve dikkatli yapılır. Günlük elbiseye yaptığınız basit topuz modeli, abiye elbise de kullanılırken maşalı, örgülü veya dağınık topuza dönüşmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Abiye Saç Modelleri Nelerdir? (35+ Görsel)

Balık Elbiseye Uygun Saç Modelleri

Daha çok abiye olarak kullanılan balık elbiseler ense topuzu, salaş örgülü topuz, açık dalgalı saç modelleri ile kullanılır. Ancak deniz kızı örgü saç modelleri ile çok daha kusursuz ve etkileyici göründüğü bir gerçek.

Balik-elbiseye-gore-sac-modelleri

Balık elbiseye göre saç

Kısa Elbiseye Göre Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa elbiselerde yakası kapalı, yakası açık, sırtı kapalı ve sırtı açık seçenekleri bulunmaktadır. Yakası kapalı elbise modellerinde saçları top el elbisenin yaka formatını öne çıkaracaktır. Yakası açık, sırtı açık veya v yaka kısa elbise saç modelleri olarak açık saçları kullanabilirsiniz.

Kisa-elbiseye-gore-sac-modelleri

Kısa elbiseye göre saç

Uzun Elbiseye Göre Saç Modelleri

Diğer elbise modellerinde olduğu gibi uzun elbiselerde de yaka detayı önemlidir. Aslında tüm elbise modellerinde saç modelini belirlemede en önemli etken yaka formudur. Örneğin kayık yaka uzun elbise üzerine saç veya derin v yaka elbise üzerine saç olarak açık saçlar önerilmektedir.

Kapalı yaka uzun elbisenin üstüne saç modeli olarak ise at kuyruğu saç modellerini kullanabilirsiniz. Yani örgülü at kuyruğu, sıkı at kuyruğu, düşük at kuyruğu veya yüksek at kuyruğu modelleri arasından seçebilirsiniz.

Uzun-elbiseye-gore-sac-modelleri

Uzun elbiseye göre saç

Uzun elbise üzerine kısa saç modelleri ise açık yakalı ve kapalı yakalı elbiseler için aynı formatta kullanılmaktadır. Elbiseye göre saç aksesuarları kullanılarak çok daha kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Tulum Elbiseye Göre Saç Modelleri Nelerdir?

Tulum elbiseleri, günlük elbise modellerinde de abiye elbise modellerinde de görüyoruz. Oldukça şık forma sahip tulum elbiseler rahatlığı ve şıklığı ile dikkatleri çekmektedir tulum elbisenin üstüne saç modeli seçerken yaka kısmına açıkta bırakacak modeller tercih etmelisiniz.

Örneğin bölgesel örgülü saç modelleri, yarım topuz, taç örgü gibi. Günlük tulum elbise üzerine saç modeli olarak örgülü toplu saç modellerini kullanabilirsiniz.

Tulum-elbiseye-gore-sac-modelleri

Tulum elbiseye göre saç

Abiye tulum elbise saç modelleri olarak ise dağınık topuz yarım topuz, at kuyruğu veya denizkızı örgüsü kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kapalı Yaka Elbise İçin Saç Modelleri

Straplez Elbiseye Göre Saç Modelleri

Straplez elbiseler, omuzları, sırtı ve yakayı açıkta bırakan forma sahiptir. Bu nedenle vücut yapınıza uygun saç modelleri seçmelisiniz. Örneğin sırt dekolteli uzun görünmesini istiyorsanız topuz modelleri kullanabilirsiniz.

Straplez-elbiseye-gore-sac-modelleri

Straplez elbiseye göre saç

Göğüs dekoltesinin görünmesini istiyorsanız salık saç modelleri kullanabilirsiniz. Yani straplez elbiseye saç seçerken vücut hatlarını öne çıkmasını istediğiniz bölgeleri açıkta bırakacak seçimler yapmalısınız.

Askılı Elbiseye Göre Saç

Aslında askılı elbisenin üzerine saç modelleri seçenekleri birden fazladır. Askılı elbisenin tarzına ve modeline göre seçimler yapmalısınız. Bohem örgüler, dalgalı saçlar, salık saçlar, yarım toplanmış saçlar, açık saçlar ve topuz modelleri seçenekler arasındadır.

Askili-elbiseye-gore-sac-modelleri

Askılı elbiseye göre saç

Aşağıdaki resim galerisinden bu senenin elbiseye göre saç görselleri derlenmiştir. Resim galerisini inceleyerek hangi elbise hangi saç modeli sorusunun cevabını rahatlıkla verebilirsiniz.

Resim Galerisi: Hangi Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

 

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu