Eflatun İle Uyumlu Renkler

05.06.2022
3.358
Eflatun İle Uyumlu Renkler

Eflatun ile uyumlu renkler ile birlikte  lila da denilen eflatun ne renk, açık ve koyu eflatun nasıldır sorularını merak ediyorsanız buyurun içeriğimize… Özellikle mor ve eflatun rengi tutkunları yazımızı daha bir dikkatli okumalı. Çünkü yazımızda eflatun renk ile ilgili yeni sezon kombin görsellerini de yazımızın sonunda paylaşıyoruz.

Eflatun son birkaç sezondur moda dünyasında inanılmaz derecede kullanılır hale geldi. Bu da eflatun ile uyumlu renkleri aranılan ve merak edilen renkler durumuna getirdi. Böylece eflatun renk modadan dekorasyona kadar her alanda kullanılır hale geldi.

Eflatun rengine uyan renkler ile etkili kombinler yapmak için eflatuna yakışan renkleri bilmek gerekir. Çünkü büyüleyen kombinler için bu şart. Ancak endişeye kapılmayın, zira moda dünyasının yeni moda rengi olan eflatun, çok sayıda renkle uyum yakalayarak etkili kombinler sunmaktadır.

Eflatun bluz sarı pantolon kombini

Eflatun Hangi Renk

Açık eflatun rengi mor rengin en açık ve uçuk tonudur. Koyu eflatun ise morun orta açıklıktaki tonudur diyebiliriz. Ayrıca lavanta çiçeği ve leylak rengi de diyebiliriz. Hatta dedik bile:)

Mor, mavi ve erguvan içinde yer alan eflatun, kendi içinde de açık ve koyu tonlamalara sahiptir. Yani hangi ten rengine sahip olursan ol, sana yakışan bir eflatun tonu mutlaka var demektir.

Koyu eflatun rengi siklamen rengidir, açık eflatun rengi ise şarap rengi de diyebiliriz. Çünkü yöreden yöreye telaffuzu farklıdır. Açık ve koyu eflatun rengi nasıldır? Aslında eflatun, Kırmızı ve iki kat mavinin karışımıyla ortaya çıkan eflatun, hoş kombinlerin adresidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet -Mor Kombinler

Eflatun İle Uyumlu Renkler;

 • Krem
 • Sarı
 • Bej
 • Ekru
 • Fuşya
 • Vizon rengi
 • Siyah
 • Nude renk
 • Kırmızı
 • Lacivert
 • Mor
 • Mürdüm rengi
 • Patlıcan moru
 • Bordo
 • Taba rengi
 • Kahverengi ve tonları ile hoş uyum yakalamaktadır. Yani bu renkler Ten rengi uyumu ile birleşince kusursuzu sunmaktadır.

Eflatun rengi elbiseler, pantolonlar, ceketler, etekler, gömlekler, tunikler, bluzlar, ikili takımlar, aksesuarlar ve hatta ayakkabılar bu renklerle kombinlenebilir. Ancak bu renkler, ten rengi ve aksesuar rengi ile uyumu doğrultusunda kullanılmalıdır. Ayrıca eflatuna yakışan renkleri kullanırken orana dikkat etmelisiniz.

Açık ve koyu Eflatun rengine uyan renkler

Soft Eflatun Ve Mavi

Açık ve koyu eflatunla uyumlu renkler arasıda yer alan mavi eflatun rengi ile en sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Çünkü eflatun mavi uyumu ile freş, dingin ve engin kombinler yapabilirsiniz.

Örneğin, eflatun pantolon üstüne mavi gömlek kullanabilir veya eflatun etek üstüne maviyi tercih edebilirsiniz. Ya da eflatun elbise üstüne şal olarak bebe mavisini seçebilirsiniz.

Bunların dışında eflatun bluz, eflatun kaban, kap ve şort kombini gibi birçok kombinde eflatuna yer verebilirsiniz. Hatta eflatun rengine uyan renkler ile yaptığınız kombinlerde eflatun ayakkabı, şal, çanta, takı gibi aksesuar kullanarak eflatun rengi ile kombinleri zenginleştirebilirsiniz.

Eflatun ve mavi

Eflatun Siyah Beyaz Uyumu

Siyah, aşkın rengi eflatun ve beyaz ile bir araya geldiğinde şiir gibi görünümler sunar. Aydınlık ve fresh bir renk olan beyaz, eflatun rengı ile birleşince kolay ve şık kombin yapmış olursunuz.

Eflatun siyah uyumu ile de aynı etkiye sahip kombinler yapabilirsiniz. Örneğin, siyah pantolon üstüne eflatun gömlek veya siyah elbise üstüne eflatun şal ya da siyah etek üstüne eflatun gömlek kullanabilirsiniz. Yani eflatunu dilerseniz üst kombin parçası olarak, dilerseniz de alt kombin parçası olarak tercih edebilirsiniz.

Mor Ve Eflatun Rengi

Açık ve koyu eflatuna en çok yakışan renk bize göre mordur. Ayrıca mor eflatun uyumu ile ton sür ton kombin de yapılmaktadır. Dolayısıyla siz de eflatun mor uyumunu büyüleyici kombinler için kullanabilirsiniz.

Mor pantolon üstüne eflatun gömlek özellikle beyaz tenlilerde kusursuz görünmektedir. Ayrıca esmer tene sahipseniz lila rangi alt kombin rengi, mor rengi ise üst kıyafet rengi olarak kullanmanızı öneriyoruz.

Mor ve eflatun kombinlere beyaz eklenmesi halinde ise kombin daha aydınlık ve fresh görünecektir. Çünkü beyaz renk, en güzel yansıtıcı renktir.

Eflatun rengi kombinleri ile daha fazla fikir için eflatun ile uyumlu renkler ile ilgili derlediğimiz görselleri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca görsel incelemesi ile daha da fazla fikir sahibi olacağınızı düşünüyoruz.

Resim Galerisi: Eflatun Renk Kombinleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu