Dağınık Saç Modelleri Erkek Stilleri

07.04.2022
3.592
Dağınık Saç Modelleri Erkek Stilleri

Dağınık saç modelleri erkek stilleri, uzun dağınık saç modelleri, kısa dağınık saç modelleri, ince telli dağınık saç modelleri, kalın telli dağınık saç modelleri olarak farklılık göstermektedir. Trend erkek saç modelleri arasında son dönemlerde dağınık saç modelleri erkek bir akım haline geldi. Dağınık erkek saç modeli dalgalı saçlar, kısa saçlar, düz saçlar, kıvırcık ve uzun saçlar gibi tüm saç stillerinde kolay uygulanabilir bir erkek saç modelidir.

Rahat olabileceğiniz şık görünen tarz saçlar için dağınık saç modeli erkek stilini kullanabilirsiniz. Dağınık saç nasıl yapılır erkek, dağınık topuz saç modelleri erkek, dağınık kısa saç modeli erkek hakkındaki detayları görelim.

Dağınık Saç Modelleri Erkek

Kalın telli saçlar için dağınık saç modeli de bulunmaktadır. Kalın saçlara şekil vermek zordur. Bu nedenle dağınık saç modeli erkek stili ile çok daha rahat ve tarz bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kalın telli saçlarda dağınık saç nasıl yapılır sorusunun cevabı için kullanmanız gereken  en basit ürün, saç şekillendirici jöle olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkek dağınık saç modeli

Daginik sac için saç şekillendirme işlemi öncesi avuçlarınızı aldığınız jöleyi saçlarınızda dağınık form kazandıracağınız alana yaydıktan sonra elleriniz ile saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz.

Dağınık saç erkek stilinde saçlarınızın şekil almadığını düşünüyorsanız saç şekillendiricinin ardından tarak yardımı ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Sadece önü dağınık saç modelleri kalın telli saçlarda daha kusursuz ve tarz durmaktadır.

Dağınık Saç Nasıl Yapılır Erkek

Elle şekillendirdiğiniz dağınık erkek saç modelini beğenmiyorsanız tarak yardımı ile de dağınık erkek saç stili uygulayabilirsiniz.

Dağınık erkek saç modeli için saçlarınıza jöle veya saç şekillendirici macun kullandıktan sonra ince dişli tarak yardımı ile saçlarınızı farklı yönlerde tarayarak şekil verebilirsiniz.

Dağınık saç şekli verdiğiniz saçlarınızın sabit kalması için sabitleyici sprey kullanmanız gerekmektedir. Sabitleyici sprey ile gün boyu dağınık saç stili ile daha tarz ve daha karizmatik görünebilirsiniz.

Dağınık saç erkek

Kısa Dağınık Erkek Saç Modeli

Dağınık saç erkek uygulamasının en çok yapıldığı saç modelleri kısa erkek saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısa dağınık saç modelleri erkek stilleri tüm saç tipleri için uygulanabilir bir özelliktir.

Saçların üst kısmının uzun bırakıldığı kısa saçlarda saçlara şekil vermekte zorlanıyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem var.  Saçlarınızda her zamanki yatırdığınız yerin tam tersine doğru tarayarak veya ıslak ellerinizle şekil vererek dağınık saç stiline sahip olabilirsiniz.

Bir başka dağınık saç modeli ise her tarafı aynı boyda kestirdiniz saçlarınıza saç şekillendirici yardımı ile ellerinize dağınık saç şekli vermenizdir.

Kısa dağınık saç modelleri erkek stillerinde saçların tepe kısmını dağınık dikey şekilde şekillendirerek de kullanabilirsiniz.

Dalgalı Dağınık Saç Modeli Erkek

Dalgalı erkek saç sizin saç stiliniz ise dağınık saç erkek uygulaması biraz daha kolay olacaktır. Nemli ve ıslak şekillendirici saçlara saç şekillendirici ile dağınık erkek saç modeli yapabilirsiniz.

Dağınık kısa saç erkek-dağınık saç şeklinde kirli sakal kullanmanız öneriyoruz. Kirli sakal ve dağınık erkek saç ile çok daha karizmatik olabilirsiniz.

Dağınık dalgalı saç erkek stili için ince telli saçların daha kusursuz göründüğünü belirtelim.

Uzun Dağınık Saç Modelleri

Kalın telli saçlarda uzun dağınık saç stili çok kaba ve göz yorucu olacaktır. Bu nedenle ince telli uzun saç modeli olarak dağınık saç öneriyoruz.

Uzun dağınık saç modelleri erkek nasıl yapılır? Uzun saçlarda saçlarınız öne atıldıktan sonra tekrar arkaya atılır. Saç şekillendirici ile yüz tipinize gire uygun yerler dağınık olarak şekillendirilir.

uzun dağınık saç modelleri erkek

Dağınık ince Telli Saç Modelleri

Dağınık ince telli dağınık erkek saç modelleri kısa saçlarda uzun saçlarda da kullanılabilir. İnce telli saçlar çoğu zaman hacimsiz ve sönük göründüğü için dağınık formda çok daha havalı ve karizmatik duracaktır.

İnce telli saçlarda saçlarınızı  saç şekillendirici jöle ile daha kolay şekillendirebilirsiniz.

Düz saçlara sahipseniz saç şekillendirici ve maşa kullanarak saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz. Saç şekillendirici maşa kalın telli ve şekil almayan saçlara sahipseniz kullanmanızı öneriyoruz.

Daha fazla dağınık saç erkek stili fikirleri arıyorsanız dağınık saç erkek resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Dağınık Saç Erkek Stili

 

 

Bir önceki makalemiz olan Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler Erkek başlıklı yazımızda Hardal Renk Pantolon ve Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu