Çene Sakalı Modelleri İncelemesi

14.05.2024
93
Çene Sakalı Modelleri İncelemesi

Çene sakalı modelleri geçmişten günümüze gelen bir stildir. Çene sakalı, bıyıksız ve bıyıklı kullanılan bir sakaldır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki, çene sakalı nasıl yapılır, kimlere yakışır? İşte detaylar…

Çene Sakalı Modelleri Nasıl Yapılır?

  • Çene sakalı modelleri hemen hemen birçok erkeğin yüzüne sıra dışı imaj katan modeldir. Aslında çene sakalını yapmak çok da zor değildir.
  • Kalın çene sakalı ve ince çene sakalı adı altında farklı seçeneklere sahiptir.
  • Çene sakalının belirgin olmasını isteyenlere kalın çene sakalını öneriyoruz. Bunun için 2 cm kıl uzunluğu olması yeterlidir.

Çene sakalı yapmak için öncelikle çene altı sakalın şeklini belirleyin. Yani sadece dudak altında mı, yoksa çenenin altında mı olacak?

uzun çene sakalı

uzun çene sakalı

  • Ardından çene sakalının dışında kalan tüm sakalları kesin.
  • Daha sonra sakalı ince ve düz tutacak şekilde ve çenenizin şeklini alacak şekilde şekillendirin.
  • Özellikle sakal genişliğinin simetrik olmasına dikkat edin. Çünkü çene sakalı modelinde bıyık olmadığı için en ufak hata göze çarpacaktır. Bu nedenle simetrik bir şekilde şekillendirmelisiniz.

Çene Sakalı Boyu

Çene altı sakal modelleri için sakal boyunu dikkatli belirlemelisiniz. Aksi takdirde yüz çizgileriniz arka planda kalacaktır. Bu da hem yüzünüzü daha geniş, hem de daha kaba gösterecektir. Bu nedenle geniş bir çene altı sakalı yerine daha ince ve belirgin çizgilere sahip olan sakal kesimi yapmalısınız.

Çene Altı Sakal Şekillendirmesi

Sakal boyunu sakal düzleştirici kullanarak eşitlemelisiniz. Özellikle dudak altındaki kısmı ağzınızdan biraz daha geniş kesmelisiniz. Yani çene altı sakalı dudakların bir miktar altında kesilmelidir. Çene kemiğinin altına kadar inen bir hat oluşturabilirsiniz. Böylece daha estetik ve güzel görünen çene altı erkek sakalına sahip olabilirsiniz.

İnce çene sakalı

İnce çene sakalı

İnce Çene Altı Sakalı

Aslında ince çene altı sakalı hemen hemen tüm yüz şekline uyum sağlamaktadır. Bu nedenle çene yapısına uygunluğa dikkat ederek kısa ince çene sakalı yapabilirsiniz. Özellikle düz kafa yapısına sahip olanlar ince çene altı sakal modelini kullanabilirler.

Çene Sakalı Kimlere Yakışmaktadır?

Çene sakalı farklı yüz tiplerinde kullanılmaktadır. Kişisel tercihlere göre ince veya kalın stili uygulanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı >> Top Sakal Modelleri | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüze sahip olan erkekler asimetrik saç kesim modelleri ile çene altı sakalı kullanabilirler. Ek olarak kısa saçlar veya katlı saç kesimleri ile de çene altı sakalı kullanabilirsiniz. Uzun saçlarla çene altı sakal kullananlara at kuyruğu saç modeli öneriyoruz.

çene sakalı kime yakışır

çene sakalı kime yakışır

Oval Yüz

Aslında oval yüz bir tuval gibidir. Yani hemen hemen tüm saç ve sakal modellerini rahatlıkla taşımaktadır. Çene altı sakal modeli de oval yüz şeklinde kusursuz durmaktadır. Özellikle omuz hizasında saçlarla dinamik ve modern görünmektedir. Ancak kısa erkek saçları ile de çene aldı sakal modellerini kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Tipi

Bıyıksız sakal modelleri dikdörtgen yüz şeklinde daha etkili görünüm sunmaktadır. Özellikle top sakala benzeyen sadece dudak hizasında olan çene sakalı kullanabilirsiniz. Böylece daha karizmatik görünebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde çene sakalı modeli görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Çene Sakalı

Bir önceki makalemiz olan Erkek Kapri Kombinleri - Şık Stiller başlıklı yazımızda Erkek kapri kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu