5 Numara Saç Modelleri – Yüz Şekline Göre Uyumlu Seçenekler

23.05.2023
2.532
5 Numara Saç Modelleri – Yüz Şekline Göre Uyumlu Seçenekler

5 numara saç modelleri başlıklı yazımızda ilk olarak 5 numara saç kimlere yakışır? diyeceğiz. Ardından 5 numara saç modelleri erkek tasarımları nelerdir? 5 numara saç kesimi nasıl olur? Gibi soruların cevaplarını göreceğiz. Erkek 5 numara saç modeller, yüz şekli doğrultusunda kesildiği zaman daha karizmatik görünebilirsiniz. İşte 5 numara saç traşı konusunun detayları…

Son dönemlerde erkek saç modeli trendleri arasında 5 numara saç kesimi öne çıkmakta ve  çok fazla kullanılmaktadır. Aslında beş numara saç, geçmişte sadece sıcak yaz aylarında kullanılan kısa saç modeli erkek tasarımlarıydı. Ancak günümüzde 5 numara saç modeli dört mevsim kullanılan saç modeli erkek stili olarak karşımıza çıkmaktadır.

5 Numara Saç Modelleri Nelerdir?

Aslında 5 numara saç modelleri kullanımına başlamadan önce yüz şeklinizi öğrenmelisiniz. 5 numara saç kesimi yapmadan önce yakışıp yakışmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Bayanlarda yüz şekline göre saç kesimleri olduğu gibi erkeklerde de yüz şekline göre saç modelleri kullanılmalıdır. Böylece çok daha karizmatik dikkat çekici ve hoş durmaktadır.

5 numara saç traşı

5 numara saç traşı

Yani 0,1,2, 3,4,5,6 numaraya kadar olan kısa saç kesimi yaptırmadan önce yüz şeklinize uyup uymadığını öğrenmelisiniz.

5 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Beş numarası erkek saç modelleri tasarımları yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklere daha çok yakışmaktadır. Sizde yuvarlak yüz hatlarına mı sahipsiniz? O halde hangi kısa saç modeli bana yakışır sorusu sormadan 0-6 saç numarası arası erkek kısa saç modeli kullanabilirsiniz.

5 Numara Saç Modeli Kaç Mmdir?

Beyler! 5 numara saç modeli traşı sonunda 15 milimetre boyutuna sahip olacaksınız. 5 numara saç ile saçlarınıza şekil vermek daha aşağıdaki saç numaralarına göre daha kolay olmaktadır.

<yoastmark class=

Özellikle dağınık saç modeli 5 numara saçlarda oldukça hoş durmaktadır. Son dönemlerde birçok ünlü saçların önü 5 numara arkası 3 numara olacak şekilde saç kesimi yaptırmaktadır. Sizde önü uzun arkası kısa saç modelleri arasında yer alan bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu tarz 5 numaralı saç modeli bayanlar tarafından da erkeklere çok yakıştırılmaktadır.

5 Numara Saç Kesimi

Kısa saç modelleri erkek 5 numara saç kesimini erkeklerin  birçoğu sakal ile birlikte kullanmaktadır. 5 numara saç sakal ile birlikte kullanılacaksa saç kesim şekli ile sakal tıraşı şekli birbirine uyumlu olacak şekilde yapılmalıdır. 5 numara saç için en uygun sakal ise kirli sakal olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak keçi sakal veya ülkücü sakalı da koyabilirsiniz.

5 numara saç

5 numara saç

Evde 5 Numara Saç Kesimi

Evde 5 numara saç kesimi yapabilir miyim diyenlere bu sorunun cevabını evet olarak veriyoruz. Özellikle saç tıraş makinesine sahip olan herkes evde 5 numara saç kesimi yapabilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Saç Stilleri 2024

Günümüzde 5 numara saç kesimi erkek tasarımlarının sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında beş numara saç, ofis saçı, günlük erkek saçı ve okul saç modeli olarak da kullanılmaktadır. 5 numara saç traşı hakkında sorularınız varsa yorum kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek konu hakkında daha fazla detay ve ayrıntıya göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek 5 Numara Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu