2016 Gelinlik Modelleri Nelerdir?

0
4960

Her genç kızın hayalini süsleyen gelinlikler, her sezonda olduğu gibi bu sezon da farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Gelin adaylarının hayallerini süsleyen 2016 gelinlik modelleri arasında tercih yapması oldukça zordur.  Özellikle bu dönemde acele ile seçilen gelinlikler, düğün günü hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. Günümüzde birçok gelin adayı gelinlik seçmeden önce araştırmakta ve fikir danışmaktadır. 2016 gelinlik modelleri arasında bu sezonda prenses gelinlik modelleri oldukça büyük ilgi toplamaktadır. Prenses gelinlik modelleri, her kadının hayalini kurduğu, masal gibi bir düğünün vazgeçilmez bir parçası olmaktadır. Hayallerini gerçekleştiren gelin adayları için bu sezonda, birbirinden farklı modeller tasarımcılar tarafından birbirinden şık tasarımlar ile sunulmaktadır.

en güzel gelinlikler2016 ilkbahar- yaz trend gelinlikleri

2016 gelinlik modelleri her sezonda olduğu gibi bu sezonda da birbirinden estetik ve özel tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Balık etek, straplez, mini ve kabarık gelinlik modelleri gelin adaylarının hayalini süsleyecek kadar şık ve ince detaylar ile hazırlanmıştır. Bu sezonda gelin adayları birbirinden farklı modeller arasında seçim yapmakta epey zorlanabilirler. Bu nedenle vücut tipinize ve tarzınıza uygun gelinlikleri seçerek diğer gelinlik modellerini eleyebilirsiniz.

2016 gelinlik modelleri2016 kabarık gelinlik modelleri

Kalça ve basen bölümünde fazlalıkları olan gelin adayları için 2016 gelinlik modellerinin arasında tercih edebilecekleri gelinlikler, kabarık gelinlikler olmalıdır. Kabarık gelinlik modelleri sırt dekolteleri, tül detayları ile tasarlanmıştır. Üzerindeki işlemeler gelinliklere ayrı bir hava katmaktadır. Kısa boylu, basen ve kalça bölümünde fazlalıkları olan gelin adayları, kabarık gelinlik modeli tercih ederse, gelin saçlarını kabarık topuz modellerinden yana kullanmalıdırlar. Bu sayede boyları daha uzun görünecektir. Kabarık gelinlik modelleri kısa boylu bayanların tercih edebileceği modeller arasında bulunmaktadır.

 kabarık gelinlik modelleri2016 dantelli gelinlik modelleri

2016 gelinlik modelleri arasında, balık etek gelinlik modelleri oldukça revaçtadır. Uzun boylu ve ince yapılı gelin adaylarının tercihleri arasında mutlaka olması gereken bu zarif gelinlikler, oldukça şık tasarımlardır. Dalgalı doğal görünen veya örgülü gelin saçları ile doğal tarza sahip olan gelin adayları için muhteşem bir tasarım olmaktadır. Kollarınızın yapısı kalın ise, uzun dantel kollu gelinlik modelleri, kollarınızın daha zarif ve ince görünmesini sağlayacaktır. Göğüs yapınız büyük ise V yaka gelinlik modelleri tercihlerinizin arasında mutlaka olmalıdır.

 

taşlı prenses gelinlik modeli2016 taşlı prens gelinlik modelleri

Bu sezonda birçok gelin adayı tarafından çoğunlukla tercih edilen prenses gelinlik modelleri, farklı süslemeler ve farklı seçenekler ile sunulmaktadır. Gelinliğinin biraz daha gösterişli olmasını isteyen gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modelleri arasında bulunmaktadır.

renkli gelinliklerGelin adayları için öneriler;

  • Gelin adaylarının her ihtimali düşünerek, düğünlerine beş ay kala gelinlik bakmaya başlamaları gerekmektedir.
  • 2016 gelinlik modelleri arasında seçmiş olduğunuz gelinliğin fiyatı, üzerindeki işlemelere veya taşlara göre değişmektedir. Düz markasız taşlı bir gelinliğin fiyatı 1000 TL den başlarken, değerli taşlar kullanılarak hazırlanan gelinliklerin fiyatı 10.000 TL’den başlamaktadır.
  • Gelinlik tercihlerinizi; gelinlik satan mağazalardan, ünlü Türk tasarımcıların hazırladığı gelinlik modellerinden veya dikim evlerinden yapabilirsiniz.
  • Gelinlik tercih ederken düğün konseptiniz ve diğer detaylar, düğününüzün bir bütün olarak görünmesini sağlayacaktır.
  • 2016 gelinlik modelleri arasında seçim yaparken vücut tipinize ve şeklinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Kıyafetler Nelerdir? başlıklı yazımızda tarz elbise seçimi ve tarz giyim stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER