En Yeni Gelinlik Modelleri Arasında Neler Var?

En Yeni Gelinlik Modelleri Arasında Neler Var?

En Yeni Gelinlik Modelleri elbise gelinlikten-balon kol gelinliğe,  uzun kol gelinlikten-kısa gelinlik modeline, helen gelinlik modellerinden-helen gelinlik modellerine, göğüs dekolteli gelinlik modellerinden-straplez gelinlik modellerine, açık gelinlik modellerinden-tesettür gelinlik modelleri ve buna benzer pek çok seçenek vardır. En güzel gelinlik modelleri için unutulmaması gereken en önemli detay vücut tipine uyumlu gelinlik seçiminden geçmektedir.

2022’de düğününüz var ve siz nasıl bir gelinlik giyeceğinize hala karar veremediniz. O halde ünlü modacıların sizler için hazırladığı gelinlik modelleri kataloğu incelemesini sizler için yapıyoruz.

En Yeni Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Gelinlik modelleri bu sezonda da yine büyüleyici tasarımlardan oluşuyor. Bu sezon beyaz gelinlik modelleri alternatifinde cesur renklerde ve tasarımlarda renkli gelinlik modelleri olduğunu görüyoruz.

2022-2023 gelinlik modelleri arasında en şık tasarımlardan olan a kesim gelinlik modelleri, prenses gelinlik modelleri, kabarık gelinlik modelleri, tesettür gelinlik modelleri,  balık gelinlik modelleri, saten gelinlik modelleri, kare yaka gelinlik ve sayısız seçenekler vardır.

Yeni çıkan gelinlik modelleri bünyesinde çok farklı tasarımlar ve renkler yer almaktadır.  Öyle ki kırmızı gelinlikten-siyah gelinliğe kadar sınırsız seçenek ortaya çıkmış görünüyor.

Yeni çıkan gelinlikler, devasalaşan gelinlik etekleri yanında-minimal etek tasarımlı modellere, düz gelinliklerden-abartılı gelinliklere, çok zayıflar için gelinlik modellerinden -büyük beden gelinlik modellerine kadar devam etmektedir.

Bu senenin gelinlikleri

Bu senenin gelinlikleri

Bu sezonunda sokak modasında ve dekorasyonda sıklıkla kullanılan geometrik çizgiler ve metalik detaylar bu yeni sezon ilkbahar yaz gelinlikleri bünyesinde de bulunmaktadır.

Geometrik desenler gelinlikler ile birlikte duvaklarda da kendisini göstermektedir.

Yeni çıkan gelinlik modelleri

Yeni çıkan gelinlik modellerinde

 • Tüller
 • Danteller
 • Uzun ve kısa duvak modelleri
 • Omuz detayları
 • Abartılı gelinlik katları
 • Etek tülleri
 • Renkler
 • Transparan gelinlik detayları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu senenin Gelinlik Trendleri

 

En güzel gelinlik modelleri prenses

Bu sene a kesim gelinlik modelleri ile prenses gelinlik modelleri öne çıkmaktadır. Her iki gelinlik modelinde dikkati çeken en önemli detay çok farklı yaka tasarımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalın ve ince askılar ile kullanılan yaka tasarımları, üst bedenin nasıl görüneceğini belirlemektedir.

Kare yakadan- V yakaya kadar olan geniş seçenekli yaka tasarımları kişiyi daha ince gösterebileceği gibi daha kilolu da gösterebilir. Bu nedenle Gelinlik seçiminde yaka modeline dikkat edilmelidir.

Bu senenin en yeni gelinlik modellerinde öne çıkan en önemli detaylar;

 • Boncuklar
 • Metalik ışıltılar
 • Parlak kumaşlar

Taşlı Gelinlik Modelleri

⇒ Abartı gelinlik, gösterişli gelinlik istiyorsanız taşlı gelinlik modellerini incelemelisiniz. Taşlı prenses gelinlik modelleri, taşlı kabarık gelinlik modelleri, swarovski taşlı gelinlik modelleri taşlı gelinlik modelleri olarak öne çıkmaktadır.

Taşlı gelinliklerde metalik işlemeler karşımıza çıkıyor. Özellikle kapalı mekanda gece düğünleri için büyüleyici olmak isterseniz metalik detaylı taşlı gelinlik modellerini incelemelisiniz.

taşlı gelinlik modelleri yeni sezon

Öyle ki, elmas tozu ile bezenmiş gibi parlayan kumaşlar ve ışıltılı konfeti parçalarının kullanıldığı kumaşlardan yapılmış abartılı gelinlikler ile göz kamaştıracaksınız. Bu gelinliklerde aksesuar kullanımının sınırlı tutulması gerektiğini unutmayın.

Taşlı Gelinlik Altına Nasıl Ayakkabı Olur? Taşlı gelinliklerde sade ayakkabı modelleri öne çıkmaktadır. Abartılı gelinlik olduğu için sade ayakkabı daha doğru bir seçim olacaktır.

3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

Üç boyutlu gelinlik kumaşları ile tasarlanan üç boyutlu gelinlik modelleri ise görülmeye değer. Özellikle çiçekli gelinlik modellerini incelemenizi öneririm. Üç boyutlu gelinlik çiçekleri bu sezon daha büyük, daha canlı, daha yoğun şekilde kullanılmış.

çiçekli gelinlik- 3 boyutlu gelinlik yeni sezon

Bazı gelinliklerde ise 3 boyutlu gelinlik detayı sadece etek uçlarına serpiştirilmiş. Bel ve göğüs detaylı çiçekli gelinlik modelleri de gelin adaylarının beğenisini bekliyor.

 Straplez Gelinlik

Straplez gelinliklerde ince askılar daha çok öne çıkıyor. Straplez gelinlik kabarık, straplez prenses gelinlik, balık gelinlik modelleri, yarım balık gelinlik modelleri, A kesim gelinlik modelleri, az kabarık modelleri ile karşımıza çıkan ince askılar şıklığı artıran etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

straplez gelinlikler

 Kabarık Gelinlik Modelleri İle Prensesler Gibi olun

Yeni çıkan gelinlik modelleri daha da katmanlı olarak karşımıza çıkıyor. Katmanlar bu sezon daha da abartılarak farklı bir hava verilmiş. Göğüs, omuz ve etek detayları ile komple abartılı kabarık gelinlik modelleri sizleri bekliyor.

3 boyutlu gelinlik modelleri

Hayal Tüllü Gelinlik

Hayal tül işlemeli gelinlik modelleri vücutta dövme varmış hissini verdiği için birçok kesim tarafından çok beğenilmişti. Bu sezon hayal tül detayları kollara kadar inmektedir.

hayal tüllü gelinlik

Transparan gelinlik modelleri olarak karşımıza çıkan hayal tüllü gelinlikler bu sezonda da sıkça görülecek ve kullanılacak gibi durmaktadır.

Yazlık Gelinlik Modelleri Görülmeye Değer

Yeni çıkan gelinlik modelleri geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da birbirinden estetik ve özel tasarımlar ile karşımıza çıktığını görmekteyiz.

en güzel gelinlikler

en güzel gelinlikler

Balık etek gelinlik, straplez gelinlik, mini gelinlik ve kabarık gelinlik modelleri gelin adaylarının hayalini süsleyecek kadar şık ve ince detaylar ile hazırlanmış.

Bu sezonda gelin adayları birbirinden farklı modeller arasında seçim yapmakta epey zorlanabilirler. Bu nedenle vücut tipinize ve tarzınıza uygun gelinlikleri seçerek diğer gelinlik modellerini eleyebilirsiniz.

yeni çıkan gelinlik modelleri modern

yeni çıkan gelinlik modelleri moderi

Kabarık Gelinlik Hayalleri süslüyor

Kalça ve basen bölümünde fazlalıkları olan gelin adayları için büyük beden gelinlik olarak modellerinin arasında tercih edebilecekleri gelinlikler, kabarık gelinlikler olmalıdır.

Kabarık gelinlik modelleri sırt dekolteleri, tül detayları ile tasarlanmıştır.

Üzerindeki işlemeler gelinliklere ayrı bir hava katmaktadır.

Kısa boylu, basen ve kalça bölümünde fazlalıkları olan gelin adayları, kabarık gelinlik modeli tercih ederse, gelin saçlarını kabarık topuz modellerinden yana kullanmalıdırlar.

Bu sayede boyları daha uzun görünecektir.

Kabarık gelinlik modelleri kısa boylu bayanların tercih edebileceği modeller arasında bulunmaktadır.

kabarık gelinlik modelleri

kabarık gelinlik modelleri

Dantelli Gelinlik Modelleri Zarafeti İle Büyülüyor

Yeni sezon gelinlik modelleri arasında, balık etek gelinlik modelleri oldukça revaçtadır. Uzun boylu ve ince yapılı gelin adaylarının tercihleri arasında mutlaka olması gereken bu zarif gelinlikler, oldukça şık tasarımlardır.

Dalgalı doğal görünen veya örgülü gelin saçları ile doğal tarza sahip olan gelin adayları için muhteşem bir tasarım olmaktadır.

Kollarınızın yapısı kalın ise, uzun dantel kollu gelinlik modelleri, kollarınızın daha zarif ve ince görünmesini sağlayacaktır. Göğüs yapınız büyük ise V yaka gelinlik modelleri tercihlerinizin arasında mutlaka olmalıdır.

taşlı prenses gelinlik modeli

taşlı prenses gelinlik modeli

Taşlı Gelinlik Modelleri Göz Kamaştırıyor

Bu sezonda birçok gelin adayı tarafından çoğunlukla tercih edilen prenses gelinlik modelleri, farklı süslemeler ve farklı seçenekler ile sunulmaktadır.

Prenses gelinliğinin biraz daha gösterişli olmasını isteyen gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modelleri arasında bulunmaktadır.

renkli gelinlikler yeni sezon

renkli gelinlikler yeni sezon

Gelinlik Altına Ayakkabı

Gelinliğin altına ayakkabı seçerken mekana ve modele göre tercihlerde bulunmalısınız. Salon düğünleri için gelinlik altına ayakkabı olarak topuklu ayakkabı ya da düz ayakkabı modelleri arasından seçimler yapmalısınız.

Gece boyunca ayakta kalacağınız ve sürekli oynayacağınız için kaymayan ayakkabı modelleri arasından seçimler yapmalısınız. Salon düğünlerinde gelinlik altına converse ayakkabı da tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü Gelin Ayakkabı Modelleri

Kır düğünlerinde topuklu gelin ayakkabısı çok da kullanışlı olmayacaktır. Topuklu ayakkabıya alternatif olarak gelin babeti, blok topuk ayakkabı, sandalet veya gelinlik altına spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Kumsal Düğünü Gelin Ayakkabısı

Kumsal gelinlikleri özellikle yaz düğünlerinin olmazsa olmazıdır. Kumsal düğünlerinde topuklu ayakkabı modelini asla düşünmemelisiniz. Bunun yerine düz taban gelin babeti veya düz gelin ayakkabıları arasından seçimler yapmalısınız.

Gelinlik Nasıl Seçilir?

 • Gelin adaylarının her ihtimali düşünerek, düğünlerine dört, beş ay kala gelinlik bakmaya başlamaları gerekmektedir.
 • Bu sezon Son trend gelinlik modelleri arasında seçmiş olduğunuz gelinliğin fiyatı, üzerindeki işlemelere veya taşlara göre değişmektedir. Yeni sezonun gelinlik fiyatları düz markasız taşlı bir gelinliğin fiyatı 6000 TL den başlarken, değerli taşlar kullanılarak hazırlanan gelinliklerin fiyatı 100.000 TL’den başlamaktadır.
 • Gelinlik tercih ederken düğün konseptiniz ve diğer detaylar ile bütün olacak gelinlik modelleri seçmeye özen göstermelisiniz.
 • Yeni sezon gelinlik modelleri arasında seçim yaparken vücut tipinize ve şeklinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Resim Galerisi: En Güzel Gelinlik Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Çıkan Kabarık Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu