Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

18.01.2021
3.041
Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Yüzü canlı gösteren saç renkleri başlıklı yazımızda canlı saç renkleri ile nasıl daha genç ve canlı bir yüze sahip olacağınızı anlatıyoruz. Genç gösteren saç renkleri hangi yaşta olursanız olun sizi olduğunuzdan çok daha genç, enerjik ve dinamik gösterecektir. Soluk benizliler saç rengi bulma da çok zorlanırlar. Çünkü soluk benizliler için saç renkleri farklı renk tonlarından oluşmaktadır.

Nasıl ki kıyafet kombini yapılırken giyimde renk uyumu kurallarına uymanın yanında ten rengi uyumuna da dikkat ediyorsak, saç renkleri seçiminde de aynı yol izlenmelidir. Herhangi bir saç rengine geçmeden önce bu saç rengi bana yakışır mı sorusunu mutlaka kuaförünüze sormalısınız.

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Yüzü canlı gösteren saç renklerinin detaylarını okuduktan sonra sizin için en iyi saç renkleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Soluk ten rengine sahipseniz doğru saç renkleri ile yüzünüzü daha canlı, daha parlak daha bakımlı göstereceksiniz.

Yüzü canlı gösteren ve genç gösteren saç modelleri

Yüzü canlı gösteren ve genç gösteren saç modelleri

Yüz rengine göre saç rengi belirlemeden önce ten renginiz için, cilt analizi yaptırarak ten renginizi net bir şekilde öğrenmelisiniz.

Soluk Benizli Olduğumu Nasıl Anlarım?

Soluk benizli olup olmadığınızı anlamak için minik bir test öneriyoruz size. Bana hangi saç rengi yakışır sorusunun cevabını vermeden önce ten renginizi öğrenelim.

Beyaza çok yakın beyaz tenli iseniz veya çok çok açık buğday tenli iseniz ya da çiğ sarı denilen açık sarışın iseniz soluk benizli siniz demektir.

Soluk benizli iseniz ne aşırı koyu ne de saç renkleri size göre değildir. Soluk benizlilerde göz rengi ve saç rengi tez adına da dikkat edilmelidir. Renkli gözlü soluk benizlilerde göz rengi ile zıt olabilecek saç renkleri tercih ederseniz porselen gibi bir cilt görünümü yakalarsınız.

Yüzü canlı gösteren saç rengi denilince akla espresso rengi, krem karamel saç, altın karamel saç, sıcak kızıl, bakır saç, çikolata kahve saç rengi gibi orta saç rengi tonları vardır.

Yüzü canlı gösteren çikolata kahve saç

Yüzü canlı gösteren çikolata kahve saç

Çikolata Kahve Saç Rengi

Eğer mat, cansız ve soluk bir ten rengine sahipseniz çikolata kahve saç ile yüzünüzü daha fresh ve genç gösterebilirsiniz.

Özellikle kahverengi gözlü ve ela soluk benizliler için çikolata kahve saç rengini kesinlikle öneriyoruz. Parlak çikolata kahve saç boyası ile ışıltılı ve parlak saçların yanında daha genç bir yüze sahip olacaksınız.

Sıcak bakır

Canlı saç renkleri yüzü her daim canlı gösteren saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıcak bakır saç rengi de canlı saç renkleri arasında yer almaktadır.

Soluk benizli açık tenlilere inanılmaz derecede yakışan bakır rengi saç ile doğal görünüme kavuşmanın yanında daha aydınlık ve daha canlı bir güce sahip olabilirsiniz.

Yüzü canlı gösteren krem karamel saç

Yüzü canlı gösteren krem karamel saç

Krem Karamel Saç Rengi

Bu senenin saç rengi modası arasında krem karamel saç rengini üst sıralarda görmekteyiz. Yüzünüz ne kadar soluk ve cansız olursa olsun krem karamel saç boyası ile ışıltılı bir yüze sahip olabilirsiniz.

Özellikle bakımsız bir cildiniz varsa en kısa zamanda minik bir cilt bakımı ile birlikte krem karamel saç rengine geçiş yaparsanız daha taze ve canlı bir cilde sahip olursunuz.

Platin Sarı Saç Rengi

Platin sarı ile birlikte gümüş grisi saç veya küllü gri saç kırmızımsı cilt tonu olanlarda mükemmel uyum sağlamaktadır. Ela gözlüler için ve mavi gözlüler için saç renkleri arasında platin sarı saç sıklıkla görmekteyiz.

soluk benizliler için saç renkleri

soluk benizliler için saç renkleri

Kızıl Rengi Saç

Kızım renkleri her yaşta dikkat çeken saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kızıl saç renklerine kullanırken dikkatli olmak gerekir. Zira soluk benizliler yüzü aydınlık gösteren saç renkleri olarak kızılı bakır tonları ile birlikte kullanırlarsa çok daha fresh ve canlı bir yüze sahip olurlar.

Aşağıdaki resim galerisinde soluk benizlilere yakışan saç renkleri hakkında bu senenin en iyi saç renkleri arasından  seçtiğimiz görselleri sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi Yüzü Canlı Gösteren Saç Rengi

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Kadın | En Güzel Stiller başlıklı yazımızda Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nadia dedi ki:

    Harika çok beğendim

  2. Nadia dedi ki:

    Ay çok guzel rengler

Tarz Kadın Blogu