Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Olmalıdır?

30.03.2021
1.981
Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Olmalıdır?

Vücut tipine göre pantolon nasıl olmalıdır başlıklı yazınızda vücut tipine göre pantolon seçimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Basenli olanlar nasıl pantolon giymeli? Kum saati vücut tipi nasıl pantolon giymeli? Armut tipi vücut için pantolon seçimi nasıl olmalı gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Alışverişe çıktığınızda beğendiğiniz tüm güzel pantolonlar size yakışmayan bilir. Doğru pantolon seçerek çok daha fit ve güzel görünebilirsiniz. Vücut şekline en uygun pantolon bulmak için yazımızın detaylarına bakın lütfen.

Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Olmalıdır

Hangi vücut tipi nasıl pantolon seçmeli ve giymeli sorusunun cevabı için ilk olarak vücut şeklinizi iyi belirlemeli ve bu yönde tercihler yapmalısınız.

Vücut Tipine Göre Pantolon modelleri

Vücut Tipine Göre Pantolon modelleri

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl  Giyinmeli? Nasıl Pantolon Giymeli?

Dışarıdan bakıldığında hiçbir kıvrımı olmayan dümdüz vücut tipine dikdörtgen vücut tipi denmektedir. Dikdörtgen vücut tipi için en uygun pantolon jean pantolon modelleridir. Özellikle skinny pantolon modelleri dikdörtgen vücut tipi için mükemmel bir seçimdir.

Skinny  mavi jean modelleri arasından arka cepleri olan modeller kullanırsanız kalçalarınızı daha dik ve daha şekilli gösterebilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipi için boyfriend jean pantolon seçimi de şık tercih için önemli bir detaydır.

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl  Giyinmeli

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl  Giyinmeli

Kalın Bacaklılar Nasıl Pantolon Giymeli?

Kalın bacaklara sahipsiniz koyu renk ve dar pantolon modelleri tercih etmelisiniz. Boru paça pantolon modelleri, dar paça pantolon modelleri ve tayt modelleri sizin için uygun tercih olacaktır.

Armut Tipi Vücut İçin Pantolon

Armut tipi vücut şekli nasıl olur diyenlere minik bir tanım yapalım. Armut vücut tipi denilince akla üst kısmının dar ve ince alt kısmının ise kalın ve geniş olduğu akla gelmelidir. Yani ince bel, küçük göğüs, geniş basen ve kalçalar size anlatıyorsa armut vücut tipine sahipsiniz.

armut tipi vücut için pantolon

armut tipi vücut için pantolon

Armut vücut tipi nasıl giyinmeli sorusunda en önemli detayı pantolonlardır. Armut vücut tipi için asla düşünülmemesi gereken pantolonlar yüksek bel pantolon modelleridir. Yüksek bel pantolon kalçayı daha geniş göstereceği için tercih etmemelisiniz. Büyük desenli ve renkli havuç pantolon modelleri  armut vücut tipi için uygun  pantolon değildir.

Armut tipine uygun pantolon seçimi koyu renk ve boru paça pantolonlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Armut vücut tipi için kıyafet koyu renk pantolon üzerine desenli ve renkli gömlek, bluz ve tişört olmalıdır.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Pantolon Giymeli?

Kum saati vücut tipi geniş kalça, büyük göğüs ve incecik bel demektir. Moda dünyasında mükemmel vücut tipi…

Kum saati vücut tipi sizin vücut tipinize bir nebze atletik vücut tipine sahipsiniz demektir. Kum saati vücut tipi için hemen hemen bütün pantolon modelleri uygun diyebiliriz. Bol paça pantolon, düşük bel pantolon kum saati vücut tipi için pantolon olarak en doğru seçimdir.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Pantolon Giymeli

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Pantolon Giymeli

Havuç pantolon modelleri ve şalvar pantolonları dikkatli kullanmanızı öneriyoruz. Zira bu pantolon modelleri salaş üst kombin parçaları ile tercih edilirse vücut şekliniz orantısız görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde vücut tipine göre pantolon seçimleri hakkında görseller paylaştık. Daha fazla detay ayrıntı için göz atmalısınız.

Resim Galerisi: Vücut Tipine Uygun Pantolon Nasıl Seçilmelidir?

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Düğün Elbiseleri 2024 başlıklı yazımızda Abiye Düğün Elbisesi ve düğünde ne giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu