Uzun Saç Bakımı Erkek İçin Nasıl Olmalı?

17.12.2021
1.287
Uzun Saç Bakımı Erkek İçin Nasıl Olmalı?

Uzun saç bakımı erkek için nasıl olmalı zahmetli gibi görünse de kolay uzun saç erkek bakımı önerileri ile kolaylıkla uzun saç erkek bakımı yapabilirsiniz. Erkeklerde uzun saç modelleri ile farklı erkek saç stillerini kullanabilirsiniz.

Bakımlı uzun erkek saçları için düzenli kolay işlemler ile ağır saç bakımlarını ortadan kaldırmış olursunuz. Uzun saçlı erkekler toplu saç modelleri veya dağınık saç modelleri ile çok daha bakımlı ve dikkat çekici görmek zorundalar.

Zira bakımsız uzun saçlar, ne kadar şık giyinirsiniz giyinin tarzınızdan ve yakışıklılığından ödün vermeniz anlamına gelmektedir. Uzun saç erkek bakımı için yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim.

Uzun Saç Bakımı Erkek İçin Nasıl Olmalı?

Uzun erkek saç bakımı için en önemli detay saç uçlarındaki kırıkların ve buna benzer sorunların düzenli şekilde kesilmesidir. Böylece saçlar daha rahat ve daha hızlı uzayacaktır.

Erkek uzun saç bakımı

Erkek uzun saç bakımı

Erkek uzun saç modellerindeki en önemli sorun saçların hacmini kaybetmesidir. Saçlarınızın her daim hacimli görünmesini istiyorsanız çok sıkı şapkalar kullanmamanızı, çok sıkı at kuyruğu yapmamanızı ve saçlarınızı sentetik kumaştan yapılan lastiklerle bağlamam anızı öneririz.

Tüm bunlar saçlarınızın koparak dökülmesine, saç diplerinin hasar görmesine ve saçlardaki hacimin kaybolmasına neden olmaktadır.

Erkek uzun saç bakımı için düzenli yapmanız ve alışkanlık haline getirmeniz gereken detaylar vardır.

Saç tipine ve saç derisine uygun şampuan kullanımı, ılık su ile saçları yıkamak ve saçları en fazla haftada 2 kez yıkamak rutininiz olmalıdır.

Aşırı yağlı saçlara sahipseniz yağlı saçlara özel şampuan kullanarak saç diplerinin dengeye kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Çok kuru ve elektriklenen saç tellerine sahipseniz saçlarınızı haftada bir kez besleyici ve nemlendirici özelliği olan şampuanlarla yıkamanızı öneririz.

Erkek Uzun Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yukarıda rutin olarak yapacağınız saç yıkama ve bakım bilgileri verdik. Kıvırcık erkek saçları biraz daha özen ve bakım istemektedir.

Erkek uzun kıvırcık saç bakımı

Erkek uzun kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık uzun saç bakımı doğru ürünlerle yakın mı bir zaman saçlarınız hem aşırı kabarık görünecek, hem de elektriklenerek şekil alması zor olacaktır.

Takipçilerimiz bu yazıya da göz attı⇒Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Erkek Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yumuşak bir havluyla zarif hareketler yaparak saç kurutma en önemli kıvırcık erkek uzun saç bakımı detayı  olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç diplerinin ve saç tellerinin hasar görmemesi hatta saçlarınızın elektriklenmemesi için bunu yapmanız oldukça önemlidir.

Uzun dalgalı saç bakımı erkek

Uzun dalgalı saç bakımı erkek

Saç kurutma ile yüksek ısıda saç kurutmak ise saç uçlarının bozulmasına, saç diplerinin hasar görmesine hatta ara ara yüksek ısıdan dolayı saçlarınızın yanarak kıvrılmasına neden olacaktır.

Acil durumlar nedeniyle fön makinesi kullanmak zorundaysanız, geniş dişli bir tarak yardımı ile saçlarınızı kuruturken sürekli tarayın ve tamamen kurutmadan nemli kalacak şekilde işlemi tamamlayın.

Yıpranmış saç uçlarına mutlaka kestirim. Uzun kıvırcık saç erkek saç bakımında saç uçlarını kestirmenin sıklığı 6-8 hafta arasında olmalıdır. Saç kesimi sırasında saçlarınızı kısalt kırmadan sadece saç uçlarındaki kırıkları aldırmalısınız.

Erkek Uzun Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Uzun erkek saçları aşırı sigara kullanımı, alkol, dengesiz beslenme, aşırı stres ve uykusuzluk nedeni ile cansız ve mat bir görünüm ortaya çıkar.

Uzun erkek saç bakımı

Uzun erkek saç bakımı

Tüm bunların önüne geçmek için sağlıklı vücut, sağlıklı saçlar sloganını unutmamanızı öneririz. Bunun için bol su içmeniz, dengeli beslenmeniz ve aşırı stresten uzak durmanız gerekmektedir.

Doğal yollarla uzun saç bakımı nasıl yapılır erkek sorusunda saç yapısına uygun saç bakım yağlarının kullanımı öne çıkmaktadır.

Takipçilerimiz bu yazıya da göz attı⇒ Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları

Özellikle kıvırcık saçlarda ve çok kuru olması nedeniyle sürekli elektriklenen saçlar da yatmadan önce saçların tamamına saç bakım yağı ve su karışımı uygulanmalıdır.

Uygulamayı haftada bir kez yapmanız halinde saçlarınızdaki aşırı elektriklenmenin ve kurulun önüne geçtiğinizi fark edeceksiniz.

Erkek için uzun saç bakımı teknikleri arasında doğal saç maskeleri de bulunmaktadır. Saç yapısına uygun doğal saç maskeleri ne periyodik olarak yaparak saçlarınızı daha bakımlı hale getirebilirsiniz.

Galeri: Erkekler İçin Uzun Saç Bakımı

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu