Tarz Kadın

Sarıyla Uyumlu Renkler

12.11.2023
3.276
Sarıyla Uyumlu Renkler

Sarıyla uyumlu renkler başlıklı yazımızda sarıya hangi renk yakışır sorusunun cevabı ile birlikte sarı renk kombinleri vereceğiz. Aslında sarı renge uygun renk çok fazladır. Ancak ten rengi ve sarıya uygun renkler birlikte kullanıldığı zaman şık kombinler ortaya çıkar. Aslında sarı ile uyumlu renkler ile yapılan kombinler ile çok daha enerjik ve pozitif görünebilirsiniz.

Sarı renk geçmişten günümüze zenginliğin ve şatafatın rengidir. Sarıya yakışan renkler ile çok daha tarz ve etkili kombinler için detaylara birlikte bakalım.

Sarıyla Uyumlu Renkler

Sarı ile uyumlu renkler ile sarı renk kombinler yapılırken sarının tonu ile kullanacağınız rengin tonu uyumlu olmalıdır. Çünkü bütün renklerin birçok tonu vardır. Sarı kombin yapımında zıt renk uyumu daha çok yapılıyor gibi görünür. Ancak aynı kategorideki renklerle de giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kombinler yapılmaktadır.

Sarı renge hangi renk gider

Aslında sarı renkle uyumlu renkler çok seçeneklidir. Sarı renk, birçok renk ile kolay uyum sağlayan bir renk gibidir. Ancak bazı renklerle kombin edilirken dikkat edilmesi gerekir.

Örneğin, turuncu, vizon rengi, nude rengi ve kahverengidir. Aslında görünüşte bu renklerin hepsi sarıya uygun renkler arasındadır. Ancak bu renklerin bazı tonları ile sarı uyum sağlamaz. Bu nedenle bu renkleri kullanacaksanız kombini ayna karşısından yaparak kontrollü gitmelisiniz.

Sarı ile uyumlu renkler giyim alanında olduğu kadar dekorasyon alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Sarı renk, erkek ve kadın kombinlerinde en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Bu da her iki kesim için sarı renge hangi renk uyar sorusunun cevabını önemli kılmaktadır.

Sarı renge yakışan renkler ile yapılan kombinlerde iddialı görünürken stilinizle de öne çıkabilirsiniz.  Bunun için sarı siyah renk uyumu yapabilir veya sarı beyaz kombinler yapabilirsiniz.

Sarı renge hangi renk yakışır sorusunun cevabındaki renkleri mutlaka ten renginiz ile eşleştirmelisiniz.

Sarı renge uyumlu renkler ile yapılan kombinlerde birçok renk rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılmaktadır. İşte tam da bu noktada ten renginiz ile uyum önemi ortaya çıkmaktadır.

Her sezon koleksiyonlarda kendisine yer bulan sarı renge uyan renkler, sarı ile eşit oranda kullanılabileceği gibi daha fazla ve az da kullanılabilir.

Sari hangi renkle uyumlu

Sari hangi renkle uyumlu

Örneğin açık sarı pantolon, siyah bluz kombininde siyah kemer, siyah ayakkabı ile sarı siyah kombin yapabilirsiniz. Bu noktada bu iki renkten hangisi size daha çok yakışıyorsa onu üst kombin parçası olarak kullanmalısınız.

Siz de sarı renge uyan renkler kullanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken ten renginiz ile uyumu unutmamalısınız.

Sarı Renk Kombinleri

İlkbahar yaz sezonunda sıklıkla kullanılan sarı kombinler, sarı renge hangi renk uyar sorusu ile şekillenmektedir. Beyaz, yeşil, kahve tonları, lacivert, lila, mor, lavanta rengini kullanarak stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

 • Mor  sarı uyumu ile yapılan sarı mor kombin
 • Mavi sarı uyumu ile yapılan sarı mavi kombin
 • Sarı siyah uyumu ile yapılan sarı siyah kombin
 • Sarı beyaz uyumu ile yapılan sarı beyaz kombin
 • Lacivert sarı uyumu ile yapılan sarı lacivert kombin
 • Sarı kahverengi uyumu ile yapılan sarı kahverengi kombin

Sarı renge uyumlu renkler

 • Turkuaz sarı uyumu ile yapılan sarı turkuaz kombin
 • Sarı bordo uyumu ile yapılan sarı bordo kombin
 • Yeşil sarı uyumu ile yapılan sarı yeşil kombin
 • Sarı pembe uyumu ile yapılan sarı pembe kombin
 • Nil yeşili sarı uyumu ile yapılan sarı nil yeşili kombin
 • Sarı lavanta uyumu ile yapılan sarı lavanta kombin sarı ile yapılan kombinler arasında yer almaktadır. Bu renkleri kullanırken tonlarına göre ve ten rengine göre seçimler yapmayı unutmayın.

Koyu Sarı İle Uyumlu Renkler

Sarı renk kombinler yapılırken ten rengi uyumu önemsenmelidir. Çünkü sarı, birçok ten rengine yakışmaz. Örneğiz çok açık tenli kişilerin yüzünü limon sarı gibi açık sarı tonları soluk gösterir. Böyle durumlarda sarı üst kombin parçası olarak kullanılmaz.

Sarıya yakın renkler, üst kombin parçası ile kullanılmalıdır. Örneğin sarıya en çok yakışan renk siyah, yeşil, gri ve mor tonlarıdır. Bu renkleri üst kombin parçası ile kullanabilirsiniz.

Koyu sarı ile uyumlu renkler arasında lila, siyah, yeşil, beyaz, mor ve gri yer almaktadır. Koyu sarı kombinler yaparken öncelikle bu renkleri kullanabilirsiniz.

Açık Sarı İle Uyumlu Renkler

Açık sarı olarak bilinen limon sarısı hangi renkle kombinlenir? Aslında sarıya en çok yakışan renk zıt renk kontrastı ile yapılandır. Örneğin, limon sarı ile koyu tonlar, koyu sarı ile açık tonlar eşleştirilmelidir. Ancak siyah ve beyaz sarının tüm tonları ile rahatlıkla kullanılmaktadır.

Açık sarı kombinler için en çok kullanılan renkler arasında hemen hemen tüm renkleri görüyoruz. Mavi, yeşil, gri, mor, lila, lacivert, kırmızı, camel renkler kullanabilirsiniz. Kahverengi ve tonları da özellikle açık sarı ile uyumlu kombinler sunmaktadır.

Örneğin, açık sarı bluz altına koyu kahve  veya deve tüyü rengi pantolon, etek veya şort kullanabilirsiniz.

Gri Sarı Uyumu İle Yapılan Sarı Gri Kombin

Sarı gri uyumu her mevsim ve sarının her tonu ile yapılmaktadır. Her mevsim yapabileceğiniz sarı gri kombinler ile abiyeden mezuniyet elbisesine kadar kombinler yapabilirsiniz.

Gri, Sarı uyumlu renkler

Haki yeşil-Sarı Uyumu

Sarı haki kombinler dört mevsim kullanılan kombinler arasında yer almaktadır. Sarı yeşil uyumuyla sarı elbise şal, pantolon tişört ve etek gömlek kombini yapabilirsiniz. Özellikle sarı tonsür ton kombinlerde yeşil ceket oldukça tarz duracaktır.

Sarı-Lila Uyumu

Limon sarisi kombinleri için sarı lila uyumundan yararlanabilirsiniz. Özellikle açık ve koyu lila genç kuşağın yaptığı kombinler arasında yer almaktadır.

Sarı pantolon üstüne lila bluz, sarı elbise üstüne lila şal veya lila ayakkabı kullanabilirsiniz. Ya da sarı etek üstüne lila gömlek gibi kombinler yapabilirsiniz.

Sarı Beyaz Kombinler

Dört mevsim kullanılan kombinler arasında sarı beyaz uyumu da gelmektedir. tüm ten renklerine uyum sağlayan beyaz, sarı ile eşleştirildiğinde mükemmeli sunmaktadır.

Açık sarı ve koyu sarı tonları ile beyazı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik tüm ortamlarda kullanabileceğiniz kombinlerde.

Aşağıda sarı rengine uyumlu renkler ile kombinlerden derlediğimiz görselleri daha fazla detay  için sizlerle paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Sarı Renk İle Uyumlu Renkler

 

 

Bir önceki makalemiz olan Gece Kıyafetleri: Vücut Tipine Göre Gece Kıyafetleri başlıklı yazımızda gece elbiseleri, Gece Kıyafeti Modelleri ve gece kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu