Petrol Mavisi Rengi İle Uyumlu Renkler

26.04.2020
4.533
Petrol Mavisi Rengi İle Uyumlu Renkler

Petrol mavisi rengi ile uyumlu renkler? Petrol mavisi ile yapılan kombinler doğru renkler kullanıldığı zaman daha etkili ve dikkat çekici kombinler ortaya çıkmaktadır. Bu sezon hemen hemen tüm kombin parçalarında petrol mavisini görmekteyiz.

Bu kadar çok kullanılan petrol mavisi rengine uyan renkler konusunu da araştırarak sizlere sunmak bize düşer. Gelin şimdi birlikte petrol mavisine hangi renk uyar diyelim ve detayları görelim.

Petrol Mavisi Rengi İle Uyumlu Renkler

Renk kombinleri yapılırken uyumlu renklerle kombin yapılabileceği gibi zıt renk uyumları ile de kombinler yapılmaktadır. Petrol mavisi de her iki şekilde kombin yapmaya elverişli bir renktir.

Petrol mavisi hangi renkle uyumludur

 • Beyaz
 • Gri
 • Somon rengi
 • Fuşya renk
 • Pudra rengi
 • Ekru renk
 • Vizon rengi
 • Mercan rengi
 • Bordo
 • Sarı
 • Kırmızı
 • Kahverengi
 • Krem rengi
 • Bej rengi ve tonları olarak karşımıza çıkmaktadır. Görüldüğü gibi petrol mavisi hemen hemen tüm renklerle uyum yakalamaktadır. Bu nedenle de petrol mavisi renk kombinleri kolaylıkla yapılmaktadır.

Petrol Mavisi Hangi Renk

Petrol yeşili rengi, siyahı, yeşili içinde barındıran laciverti anımsatan mavi renk çeşidine petrol mavisi rengi denir. Yanar dönerli bir renk olduğu için şaşalı bir havası vardır. Kombinlerde şık, havalı, asil, gösterişli ve zengin bir duruş sergilemenizi sağlar.

Petrol Mavisi Pembe Uyumu

Petrol mavisi ile büyüleyici bir uyum yakalayan renkler arasında pembe ilk sıralarda yer almaktadır. Pembenin hemen hemen her tonu ile uyum yakalayan petrol mavisi, özellikle toz pembe ile zirve yapmaktadır.

Petrol mavisi pembe uyumu

Petrol mavisi pembe uyumu ile pantolon gömlek, etek bluz, elbise ayakkabı ve pantolon tişört gibi kombinler yapabilirsiniz. Pembe petrol mavisi uyumu ile her yaşa ve her ortama uygun kombinler yapabilirsiniz.

Petrol Mavisi Bordo Uyumu

Petrol mavisi bordo uyumu dekorasyondan giyime kadar her alanda kullanılmaktadır. Petrol mavisi kombinlerde iç giyim kombin ve dış giyim kombinleri olarak kullanılan petrol mavisi bordo uyumu ile şık ve vakar kombinler yapabilirsiniz.

Petrol Mavisi Ve Krem Rengi Uyumu

Petrol mavisi rengi ile en çok kullanılan renkler arasında krem rengi de vardır. Krem rengi petrol mavisinin keskinliğini ve parlaklığını alarak mükemmel bir sunum yapmaktadır. Petrol mavisi krem uyumu ile yapılan kombinleri her yaşta ve her tarzda yapabilir ve her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Petrol Mavisi Kombinler

Petrol mavisi kombinler nelerdir diyenlere kısaca petrol mavisi ile yapabileceğiniz kombinlerden bahsedelim.

Petrol mavisi elbise kombinleri, petrol mavisi pantolon kombinleri, petrol mavisi şal kombinleri, petrol mavisi tunik kombinleri, petrol mavisi kazak kombinleri, petrol mavisi etek kombinleri ve petrol mavisi gömlek kombinleri yapabilirsiniz.

Petrol mavisi kombinler

Hemen hemen tüm renklerle kontrast yakalayan petrol mavisi ile mükemmel kombinler yaparak tüm dikkatleri çekmek istiyorsanız, petrol mavisi uyumlu renkler

Renk tercihini giyimde renk uyumu kuralları çerçevesinde yapmalı ve ten rengi uyumuna dikkat etmelisiniz.

Aşağıda petrol mavisine yakışan renkler ile yapılmış kombinlerden derlediğimiz görselleri sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: Petrol Mavisi İle Uyumlu Renkler

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu