Kırmızı İle Uyumlu Renkler Hangileridir?

26.05.2021
3.072
Kırmızı İle Uyumlu Renkler Hangileridir?

Kırmızı ile uyumlu renkler başlıklı konumuzda kırmızı tutkunları için kırmızı ile hangi renk uyumludur sorusunun cevabı ile birlikte kırmızı renk kombinleri için mükemmel tüyolar vereceğiz. Giymesi en keyifli renk hangisidir diye sorsa, birçok kişinin kırmızı diyeceğini biliyoruz.

Kırmızı kombin denilince akla aşk, cazibenin gücü ve romantizm gelmektedir. Bu denli kuvvetli özelliklere sahip olan kırmızıyla uyumlu renkler doğrultusunda yapılan kombinler çok daha başarılı ve etkili olmuştur.

Kırmızıya yakışan renkler kullanılarak yapılan kombinlerde sadece minik detayları dikkate almanız etkili kombinler yapmanızı sağlayacaktır.

Kırmızı pantolon kombinleri-kırmızıya hangi renk uyar

Kırmızı İle Uyumlu Renkler

Kırmızıya uyan renkler kullanılırken ten rengi uyumu mutlaka dikkate alınmalıdır. Kırmızı hemen hemen her ten rengine uyum sağlamaktadır. Kırmızıya uyumlu renkler kullanılırken doğru renkler (ten rengi ile uyumlu renkler) tercih edilmezse kombin tam bir fiyasko olabilir. bu nedenle kırmızı ile kombinlenecek renkler seçilirken mevsime, ortama ve cilt alt tonuna göre seçilmelidir.

Kırmızı İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

 • Siyah
 • Beyaz
 • Sarı
 • Pembe
 • Mor
 • Mavi
 • Yeşil
 • Somon Rengi
 • Nude Renk
 • Pudra
 • Mercan Rengi
 • Bej
 • Ekru
 • Gri
 • Lacivert
 • Taba
 • Turkuaz
 • Füme
 • Gümüş
 • Antrasit renk ve tonları ile kırmızı mükemmel uyum yakalamaktadır. Kırmızıyla uyumlu bu renkleri giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanarak daha şık ve daha akılda kalıcı kombinler yapabilirsiniz.

Kırmızı Siyah Uyumu

Kırmızı siyah uyumu ile yapılan kombinler şiir gibi kombinlerdir. Kırmızı siyah uyumunda oran ve detay yoktur. Her iki rengi de dilediğiniz oranda kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz. Kırmızıya uyan renkler arasında ilk sıralarda yer alan siyah ile kırmızı tek başına kullanılabileceği gibi üçüncü bir renk de dahil edilebilir. Tam da bu noktada kırmızı siyah beyaz uyumu, kırmızı ekru renk uyumu, kırmızı vizon renk uyumu düşünülebilir.

Kırmızıya uygun renkler

Kırmızı siyah kombin için elbise kombin, kırmızı siyah abiye kombin, pantolon gömlek kombin, etek bluz Kombin yapabilirsiniz. Tabi bu liste bu kadarla uyumlu değil, listeyi dilediğiniz kombin parçaları ile uzatabilirsiniz. Siyah pantolon, siyah gömlek veya bluz üstüne kırmızı ceket kullanarak tüm dikkatleri şıklığınızda toplayabilirsiniz.

Kırmızı Pembe Uyumu

Kırmızı pembe uyumu ile zıt renk kontrastı yakalayabilirsiniz. Kırmızının hırçınlığını toz pembenin masumluğu ile kırarak şık kombinlere imza atabilirsiniz. Kırmızı mini bir elbise, toz pembe gömlek, nude ayakkabı ve çanta ile şık kombinler yapabilirsiniz. Kırmızı ve pembe uyumu kombinler daha çok gençlerin tercih ettiği kombinler arasında yer almaktadır.

Kırmızı Beyaz Uyumu-Kırmızı Beyaz Kombinler

Kırmızıya en çok yakışan renk denilince akla gelen ilk renk hiç kuşkusuz beyazdır. Kırmızı beyaz uyumu, kırmızı ile uyumlu renkler kıyafette, kırmızı ile uyumlu renkler dekorasyon gibi her alanda sıklıkla tercih edilmektedir.

Kırmızıya uyan renkler

Kırmızıya uyan renkler

Kırmızı beyaz uyumu ile de kırmızı siyah uyumuyla yaptığınız şekilde korkusuzca kombinler yapabilirsiniz. Kırmızı beyaz ile de günlük kombinlerden özel gün ve gece kombinlerine kadar çeşitlendirme yapabilirsiniz. Kırmızı beyaz ile uyumlu renkler ile yapılan kombinlerde siyah, lacivert, taba, mürdüm rengi gibi renkler de üçüncü bir renk olarak kullanılabilir.

Kırmızı beyaz uyumunu kırmızı elbise üstüne ne renk şal sorusunun cevabında beyaz şal kombini olarak görebileceğiniz gibi, kırmızı elbiseye ne renk ayakkabı sorusunda beyaz ayakkabı olarak da görebilirsiniz.  Kolay kırmızı kombinler için kırmızı beyaz uyumu ilk akla gelen renk uyumları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kırmızı Gri Uyumu

Kırmızıyla uyumlu renkler olarak sıklıkla kullanılan bir diğer renk de gri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kış kombinlerinde kırmızı gri uyumundan yararlanarak mükemmel kombinler yapabilirsiniz. Kırmızı gri ile uyumlu renkler yediden yetmiş yediye her yaştan, her kesimden ve her tarzdan kişiye hitap eden siyah, dore ve lame gibi renklerle daha da güçlendirilebilir.

Kırmızı renge hangi renk yakışır-Kırmızı gri uyumu

Spor kombinlerde de sıklıkla kullanacağınız kırmızı gri uyumu ile etkileyici kombinler yapabilirsiniz. Spor kombinlerde ayakkabı rengi olarak beyaz veya siyah spor ayakkabısı en doğru tercih olacaktır. Kırmızı uyumlu renkler sıralamasında zirveyi zorlayan kırmızı gri uyumu ofis kombinleri sırasında da sıklıkla tercih edildiğini bilmenizi isteriz.

Kırmızı Mavi Uyumu

Kırmızı renk uyumu; Kırmızıyla kullanılan bir diğer renk olan mavi renk kırmızı ile kullanılırken dikkatli davranılmalıdır. Mavi çok yoğun kullanılırsa kırmızı ile çakışacağı için rüküş görünebilirsiniz. Bunu önlemek için mavi yarı yarıya hatta yarıdan da az kullanılmalıdır.  Kırmızı ve mavi ile uyumlu renkler kırmızı mavi kombinlerde mutlaka kullanılmalıdır.

Özellikle kırmızı-saks mavisi ile uyumlu renkler kullanılırken limon sarı, beyaz, bej, krem rengi gibi renkler kırmızı mavi uyumu ile yapılan kombinlerde kırmızı renk ile uyumlu renkler olarak kullanılmalıdır. Kırmızı kombinlerde mavi odak noktası olabilir. Mesela kırmızı elbiseye mavi şal, kırmızı tunik altına mavi pantolon kombini yaparken beyaz renk ile de kombine ışıltı katabilirsiniz.

Kırmızı Mor Uyumu (Kırmızıya Hangi Renk Uyar)

Mor ve kırmızı uyumu; Son zamanlarda kırmızı ile mor podyumlarda birlikte ortaya çıkmaktadır.  Kırmızı mor uyumu ile gerek kış kombinler, gerekse yaz kombinleri yapabilirsiniz.

Kırmızı mor uyumu-kirmiziya uygun renkler

Kırmızı mor uyumuyla yaptığınız kombinlerde ten renginiz hangi renkle daha çok uyum yakalarsa o rengi üst kombin parçasında kullanmalısınız. Kırmızı elbise üzerine mor kaban, kırmızı pantolon üzerine mor gömlek vs kombinler yapabilirsiniz.

Kırmızı Bebe Mavisi Uyumu

Kırmızının keskinliğini bebe mavisinin yumuşaklığı ve narinliği ile kırabilirsiniz. Kırmızı renk uyumu bebe mavisi ile birlikte kullanılırken kırmızı lacivert uyumu da kombine dahil edilirse daha tarz kadın kombinleri yapılır.

Kırmızı ile uyan renkler; Kırmızı ikili takımların içine pudra, beyaz ve krem giyebileceğiniz gibi bebe mavisi gömlekte giyebilirsiniz. Bu tarz kombinlerde en doğru ayakkabı seçimi ise nude renk ayakkabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kırmızı sarı uyumu, kırmızı pudra uyumu, kırmızı yeşil uyumu, kırmızı vizon rengi uyumu, kırmızı ekru renk uyumu, kırmızı bej rengi uyumu ise en şık kırmızı kombinler için kullanacağınız kırmızıyla uyan renkler arasında yer almaktadır.

Aşağıda kırmızıyla yakışan renkler ile yapılan kombinlerden derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. İnceleyerek yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kırmızıya Yakışan Renkler

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu