Ekru Renk Nasıl Kombinlenir Kadın

17.06.2022
1.957
Ekru Renk Nasıl Kombinlenir Kadın

Ekru renk nasıl kombinlenir? Şık kombinlerde başı çenek ekru rengi son zamanlarda günlük kombinlerden ofis kombinlerine kadar kullanılır hale geldi. Hatta abiye kombinlerinden parti ve kokteyl kombinlerine bile girmeyi başardı.

Çünkü ekru renk, birçok renkle uyum sağlaması yanında hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır. Böylece her alanda kullanılabilen bir kombin rengi halini almıştır.

Ekru Renk Nasıl Kombinlenir?

Günümüzde ekru renk birçok kişi tarafından beğenilerek kullanılsa da merak edilen birçok soru cevap beklemektedir. Özellikle ekru ne renk? Ekru renk kimlere yakışır?

Bu sene ekru rengi nasıl kombin edilir ve benzeri soruların cevapları merak edilmektedir. Ek olarak ekru rengi hangi renklerle kombin edilir sorusunun cevabına da birlikte bakalım. İlk olarak ekru ne renk? Ekru renk nasıl bir renk? Diye söze girmek istiyoruz.

Ekru Rengi Nasıl?

“Ekru renk krem mi” “ekru renk beyaz mı” diye çok sorular gelmektedir. Oysa ki ekru renk, ne krem, ne de beyazdır. O halde ekru hangi renk?

Ekru nasıl renk

Ekru, kimine göre kırık beyaz, kimine göre çok açık haki yeşile çalan krem, kimine göre kemik rengidir. Hatta kimine göre ham keten rengi olarak da bilinmektedir.

Aslında ekru Fransızcada “ham, beyazlatılmamış renk” olarak nitelendirilmektedir

Bu bağlamda biz de size literatürde geçen bilgiler doğrultusunda, ekru ne renk sorusunun cevabı olarak keten rengi diyebiliriz. Hatta ek olarak kırık beyaz, kemik rengi, krem rengi ile kirletilen çok açık pudra, çok açık haki yeşile çalan renk diyebiliriz.

Ekru renk, erkek ve bayan kombinleri çerçevesinde en sık kullanılan kombin rengidir diyebiliriz.

Ekru Hangi Kombinlerde Kullanılır?

Özellikle Ekru elbise kombinleri, ekru kazak kombinleri, ekru pantolon kombinleri, ekru ceket kombinleridir.

Ayrıca ekru bluz kombinleri, ekru gömlek kombinleri, ekru tunik kombinleri gibi parçalar ekru renk ile kusursuzu sunmaktadır.

Hatta bu senenin mom jeans kombin renkleri olarak da ekru mom jean kombin öne çıkmaktadır.

Ekru rengi ile uyumlu renkler

Ayrıca hemen hemen her mevsim kullanılan ekru renk kombin kullanımının özellikle yaz aylarında arttığını da belirtelim.

Bu kadar çok beğenilen ve kullanılan ekru rengi ile uyumlu renkler nelerdir hiç düşündünüz mü? O halde gelin şimdi hep birlikte ekru’ya yakışan renkleri görelim.

Ekru Rengine Uyumlu Renkler

 • Gri
 • Kahverengi
 • Bebe mavisi
 • Turuncu
 • Siyah
 • Fuşya
 • Beyaz
 • Bordo
 • Hardal sarısı
 • Haki yeşili
 • Pudra pembesi
 • Lacivert
 • Mor
 • Pembe
 • Lila
 • Mürdüm rengi
 • Kiremit rengi
 • Taba rengi
 • Saks mavisi
 • Haki yeşili ile hoş bir uyum yakalayan ekru rengi ile göz kamaştıran zengin kombinler yapabilirsiniz. Böylece hem kolay, hem de stil sahibi kombinler sizinle olacak.

  Ekru ile uyumlu renkler

En çok kullanılan ekru ile uyumlu kombinleri soracak olursanız sizlere ekru saks mavisi uyumu deriz. Ayrıca ekru gri uyumu, ekru beyaz uyumu, ekru siyah uyumu, ekru bordo uyumu, ekru kiremit rengi uyumu da öne çıkmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ise, ekru kahverengi uyumu, ekru dore uyumu ve ekru pudra uyumu diyebiliriz.

Ekru renk nasıl kombinlenir; Siz de ten renginiz ve ekru rengi ile uyumlu renkleri ve giyimde renk uyumu kurallarını doğrultusunda kullanabilirsiniz. Böylece ekruya uyan renklerle şık kombinler yapabilirsiniz.

Ekru Kombinleri Nelerdir?

Etek kombinlerinde önemli bir yere sahip olan ekru renk ile göz alıcı kombinler yapabilirsiniz.

Ekru etek üstüne ne giyilir? Ekru etek üstüne siyah bluz, ekru etek altına ise siyah ayakkabı, kahverengi çanta kullanarak mükemmel görünebilirsiniz.

En güzel ekru renk kombinler

En güzel ekru renk kombinler

Ekru pantolon kombinleri; Ekru pantolon kombini sıklıkla başvurulan kombinler arasında yer almaktadır. Öyleyse ekru pantolonun üzerine ne giyilir diyelim? Ekru pantolon üstüne siyah, saks mavisi, haki yeşili, beyaz, kahverengi, lacivert, bordo, kırmızı ve pudra üst kıyafetler kullanabilirsiniz. Böylece fresh kombinler sizinle olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir-Giyimde Renk Uyumu

Tarz ekru elbise kombinleri de özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Daha şık olmak için ekru elbise altına ne renk ayakkabı giyilir?  Yani ekru elbisenin altına ayakkabı olarak yukarıda bahsettiğimiz renkler doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

Ekru elbise üstüne şal kombinleri; Aslında ekru elbise üstüne şal belirlemeden önce ten renginiz iyi tanımalı ve bu doğrultuda seçimler yapmalısınız. Yani ekru renge yakışan renkler şal olarak seçilecekse mutlaka ten rengi ile de uyum yakalamalıdır.

Tamda burada ekru rengi elbise ile en çok kullanılan şal renkleri olarak ise karşımıza kırmızı, saks mavisi, bordo, kahverengi çıkmaktadır. Ayrıca kiremit rengi, siyah, beyaz, lacivert ve pudra şal renkleri ile de en güzel renk uyumları ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca aşağıda ekru renk ile tasarlanmış bu senenin ekru renk kombinlerini sizler için derledik. Böylece sezonun son trendleri ile ilgili görselleri inceleme fırsatı bulacaksınız. O halde haysi resim galerisini incelemeye 🙂

Resim Galerisi: Ekru Renk

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu