Antrasit Rengi İle Uyumlu Renkler

17.08.2021
2.241
Antrasit Rengi İle Uyumlu Renkler

Antrasit rengi ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda kadın ve erkek kombinleri bünyesinde geniş yer bulan, antrasit gri renk hakkında bilgiler vereceğiz. Dekorasyondan giyime kadar pek çok alanda kullanılan ve birçok renk ile inanılmaz derecede şık etkileşimler sunan antrasit gri renk ile dikkat çekici kombinler yapmak için antrasit ile uyumlu renkler bilinmelidir. Antrasit gri ile uyumlu renkler neler sorusuna geçmeden önce antrasit renk nedir sorusunun detaylarını görelim.

Antrasit Renk Nedir? Antrasit Nedir?

Antrasit, çok zor tutuşan, alev, koku ve duman çıkarmadan yanan bir taş kömürüdür. Antrasit gri renk kodu 3155 dir. Antrasit renk nedir? Antrasit hangi renklerden oluşur?

Antrasit gri ile uyumlu renkler

Antrasit gri ile uyumlu renkler

Beyaz, gri ve siyah karışımından meydana gelen renge antrasit rengi denmektedir. Antrasit rengi, ne tam siyah, ne de tam gridir. Antrasit gri renk, gri ile siyah arası füme rengini anımsatan renk tonudur.

Antrasit Rengi İle Uyumlu Renkler

 • Beyaz
 • Kırmızı
 • Toz pembe
 • Yeşil
 • Bej rengi
 • Gri
 • Vizon rengi
 • Sarı
 • Mavi
 • Turuncu
 • Taba rengi
 • Mor ve tonları kullanılarak antrasit kombinler yapılabilir. Antrasit kumaş, kadifemsi dokusu nedeniyle dört mevsim kullanılan renkler arasında yer almaktadır.
Antrasit gri renk kodu

Antrasit gri renk kodu

Antrasit Rengi Kombinler

Antrasit gri ile uyumlu renkler ile antrasit pantolon, antrasit elbise, antrasit gömlek, antrasit ceket, antrasit bluz, antrasit tişört, antrasit abiye ve antrasit ayakkabı kombinleri yapılabilir.

Antrasit kıyafet kombinleri yapılırken antrasit renginin koyuluğunu açarken kombine ışıltılı görünüm kazandıran renkler ile birlikte kullanılmalı, bu renklerde mutlaka ten rengi uyumu gözetilmelidir.

Antrasit Kırmızı Uyumu

Antrasit renk uyumu denilince akla antrasit ile kırmızı bir arada kullanılarak yapılan şık kombinler gelmektedir. Antrasit gri ve kırmızı uyumu ile elbiseden pantolona, etekten gömleğe ve ceketten tişörte kadar birçok alanda kombin yapılmaktadır.

Antrasit rengi pantolon üzerine kırmızı gömlek kullanabileceğiniz gibi, kırmızı pantolon üzerine antrasit tişört de kullanabilirsiniz. Antrasit ile uyumlu renkler kullanılırken üst kombin parçası antrasite yakışan renkler arasından seçilirken ten rengi uyumu da unutulmamalıdır.

Antrasit renk uyumu

Antrasit renk uyumu

Antrasit Beyaz Uyumu

Antrasit renk kodu 3155 olan antrasit gri, koyu bir renk olması nedeniyle beyaz renk ile her ortamda, her yaşta ve her tarzda kullanılan cool kombinler sunmaktadır.

Beyaz renk tüm ten renkleri ile uyum sağladığı için antrasit beyaz renk uyumu çabasız şıklığın adresi olarak karşımıza çıkmaktadır. Beyaz ve antrasit uyumu ile pantolon gömlek, bol kesim pantolon bluz, etek gömlek, pantolon gömlek ve ceket kombinleri yapabilirsiniz.

Antrasit ile uyumlu renkler

Antrasit ile uyumlu renkler

Antrasit Turuncu Uyumu

Siyahın en parlak tonu veya füme ya da gri rengin en koyu tonu olan antrasit renk, turuncu ile birlikte kullanıldığı zaman fazlasıyla enerjik ve pozitif görünüm sunmaktadır. Antrasit turuncu uyumu ile dekorasyondan kıyafet kombinlerine kadar her alanda koleksiyonlar hazırlayabilirsiniz.

Antrasit gri ile uyumlu renkler ile yapılan kombinlerden derlediğiniz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Antrasit İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu