Altın Yüzük Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

26.07.2022
415
Altın Yüzük Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Altın Yüzük Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kadınlar için altın takılar göz kamaştırıcı derecede büyüleyebiliyor. Özellikle özel günlerde birçok kadının sevdiği insanlardan beklediği hediyelerin de başında gelirler. Fakat bu tür takılar oldukça değerli olduklarından, daha uygun fiyatta ve daha iyi modelde bulmak önemlidir.

Eğer seçimlerinizi Aslı Gold üzerinden yaparsanız hem uygun fiyatta altın takıları bulabilirsiniz hem de standardın dışında özel tasarımlarda yüzük, kolye veya bilezik gibi mücevherlere erişebilirsiniz. Aslı Gold sitesi içerisinde yer alan her ürün özel ürün olarak müşterilere sunuluyor. Yüzükten kolyeye, bilezikten küpeye her türden altın takıyı site içerisinde bulabilirsiniz. Üstelik birebir oynanmamış gerçek tasarımlarıyla bu takılar ziyaretçilere gösteriliyor.

İtalyan Tasarımlar

Mücevher tasarımı dendiğinde akla gelen ilk tasarımlardan biri olan İtalyan tasarımlar Aslı Gold ile önünüze seriliyor. Özellikle bileklik tasarımları dünya çapında bir üne sahipken, sahip olduğu bilekte göz kamaştırıcı bir hal alıyor. Farklı modellerini de bulabileceğiniz İtalyan tasarımlarda, uygun fiyatlar ve çeşitli avantajlar dikkat çekiyor. Diğer birçok değerli takı satan firmalarla karşılaştırma yapıldığında hem daha ilginç tasarımların hem de daha uygun fiyatların sunulduğu görülüyor. Modeller de onlarca farklı seçeneğin bulunması da ön planda yer almasını sağlıyor.

altin-yuzuk-modelleri

altin-yuzuk-modelleri

İndirimli Ürünler

Altın takılarda model ve tasarımın dışında fiyat da oldukça önemlidir. Oldukça değerli olan ürünlerin fiyatları Aslı Gold ile çok daha uygun meblağlara iniyor. Birçok kampanyanın yanı sıra site içerisinde sepette %20 indirim sunulması, önemli oranda bir meblağdan kurtulmanızı sağlıyor. 10 bin liralık bir ürün sepette 8 bin liraya düşüyor. Bu da 2 bin liralık bir tasarruf sağlıyor. Fiyat ve performans karşılaştırması yapıldığında, takıların üstündeki özel tasarımlar ve modellerin dışında bazılarında bulunan değerli taşlar oldukça cüzi bir miktarla müşterilere sunuluyor.

Altın Yüzük

Eğer bir kadına altın takı hediye edecekseniz akla ilk gelen her zaman yüzük olur. Çünkü kadınların yüzüklere olan ilgisi diğer takılardan çok daha fazladır.Altın yüzük onlarca farklı modelde ve tasarımda site içerisinde yer alıyor. Diğer ürünlerde olduğu gibi altın yüzükte de büyük indirimler ve uygun fiyatlar sunuluyor. Piramit yüzükten badem yüzük modellerine kadar her türden modelde yüzüğü site içerisinde bulabilirsiniz. Altın yüzüklerin en önemli yanı ise üzerinde bulunan işlemelerdir. Özel tasarımlarla yapılan işlemelerin güzelliği bir kadının parmağında eşsiz zarafeti barındırıyor.

Altın Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer takılara oranla altın yüzük alırken çok daha dikkatli olmak gerekir. Özellikle de bir kadına hediye olarak vermek istediğinizde bazı unsurları göz önünde bulundurmanız ve buna göre seçim yapmalısınız.

Altın yüzük almadan önce dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

Yüzük Alınacak Kişinin Parmak Ölçüsü

Model Seçimi

Yüzüğü Alma Nedeninize Göre Yüzük Türü Seçimi

Yukarda yer alan maddelere dikkat ederek alacağınız yüzükler, karşınızdaki kişide istediğiniz etkiyi bırakır.

Yüzük Alınacak Kişinin Parmak Ölçüsü

Altın takıların birçoğunda ölçü çok da fark etmez. Alınacak takının modeli, tasarımı çok daha ön plandadır. Fakat yüzük alırken en önemli şey ölçüsüdür. Eğer ölçü tutmaz ise yüzük ne kadar güzel olursa olsun, kişi takıyı kullanamaz. Bu sebeple yüzük almadan önce takacak kişinin parmak ölçüsünü almalısınız.

Alacağınız yüzük türüne göre değişse de genellikle ölçü yüzük parmağından alınır. Fakat nadiren de olsa diğer parmaklar için ölçüm yapılabilir. Eğer evlilik teklifi için yüzük alıyorsanız alacağınız ölçü yüzük parmağından olmalıdır. Ancak direkt ölçü almak bu tür sürprizleri kaçırabilir. Bu sebeple detaylı ölçü yerine belli etmeden bir ip yardımıyla parmak ölçüsü alabilirsiniz.

Model Seçimi

Parmak ölçüsünün ardından bir yüzük alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey model seçimidir. Eğer yüzüğü kendinize alıyorsanız model seçimini kendiniz yapabilirsiniz. Fakat eğer başkasına alıyorsanız o halde kişinin hangi tür yüzük modellerini sevdiğini iyi bilmelisiniz. Eğer rastgele bir yüzük alırsanız, hediye ettiğiniz kişi pek de içtenlikle takmaz.

Yüzük alacağınız kişinin hangi yüzük modelini sevdiğini bilmiyorsanız, modaya uygun bir modele bakabilirsiniz. Özellikle model seçimi yaparken tasarıma oldukça dikkat etmek gerekir. Günün modasına uygun tasarımlar her kadının seveceği türden bir yüzüğü almanızı sağlar. Genel olarak zarif duran yüzükler daha çok sevilir. Tasarımlara boğulmuş, çok fazla detayın bulunduğu modeller kadınlar tarafından pek tercih edilmez.

altin-yuzuk

altin-yuzuk

Yüzüğü Alma Nedeninize Göre Yüzük Seçimi

Yüzük alırken hangi türde alacağınızı belirmeniz gerekir. Her modelin farklı bir anlamı olduğundan, yüzüğü alma nedeninize göre bir model seçmeniz gerekir. Örneğin evlilik teklifi edecekseniz tercih etmeniz gereken tektaş bir yüzük olmalıdır. Genellikle evlilik yüzükleri beyaz altın olarak tercih edilir. Eğer evlilik teklifi edeceğiniz kişi çok daha gösterişli bir yüzük beğeniyorsa beştaş da alabilirsiniz. Eğer sadece hediye alacaksanız tria yüzükler en çok satın alınanlardır. Tria yüzüklerin üzerinde 3 tırnak şeklinde iz bulunur. Bu izlerin içerisinde ise değerli taşlar yer alır. Anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız aşkın veya sevginin sonsuzluğunu içeren tamtur yüzük türünü tercih edebilirsiniz.

Aslı Gold Yüzük Seçimleri

Yukarda belirtilen her detaya uygun yüzük seçeneklerini Aslı Gold müşterilerine sunuyor. İstenilen modelde, her hediye türüne uygun yüzük seçeneklerini sitesi içerisinde barındırıyor. Özel işlemeli rengarenk taşlara sahip yüzükler de yine site içerisinde yer alıyor.

Altın Takı Çeşitleri

Altın yüzük dışında site içerisinde onlarca farklı takı çeşidini bulabilirsiniz.

O çeşitlerden bazıları ise şunlardır:

Yüzük

Küpe

Kolye

Bileklik

Aksesuar

Altın Setler

Çocuk Takıları

Çocuk takıları içerisinde bebek iğnesi, nazarlık, künye gibi altın ürünler bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Buzdolabı Nasıl Temizlenir? başlıklı yazımızda buz dolabı, Buzdolabı nasıl temizlenir ve buzdolabı ne ile silinir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu