40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

09.05.2023
3.340
40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

40 yaş erkek giyim tarzı, aslında orta yaş erkek giyim olarak da bilinmektedir. Bu gün orta yaş erkek kombinleri bilgileri vereceğiz. Yaşa göre giyim tarzı erkek için de kadın için de önemlidir. Yaş almış erkekleri 40 yaş erkek giyim kombinleri ile nasıl daha şık ve daha cooll görünüm sergileyebilirler?

Aslında 40 yaş erkek giyim modası ve 40 yaş giyim tarzları erkek için son derece önemlidir. Çünkü bir nesilden başka bir geçiş dönemdir. Yani 40 yaşındaki erkekler ergen gibi de ileri yaştaki biri gibi de giyinemez .

40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

40 yaş giyim tarzları erkek tasarımları arasında 40 yaş erkek spor giyim tarzları öne çıkmaktadır. Aslında spor giyim ile modern giyim bir arada harmanlanarak yapılan kombinler daha şık olmaktadır. Örneğin, kot pantolon, kot ceket, deri ceket, blazer ceket, orta yaş erkek giyim ceket önerileridir.

40 yaş erkek giyim modası

40 yaş erkek giyim modası

Spor kombin parçaları ile 40 yaş giyim tarzı erkek tam bir uyum içindedir. Böylece daha enerjik ve pozitif kombinler yapabilirsiniz.

Belli bir yaştan sonra kişiler kilo almaktadır. Bu nedenle 40 yaş üstü erkek giyim çerçevesinde yanına çizgili gömleklerden ve tişörtlerden uzak durmalısınız. Özellikle bölgesel kilosu olan beyler için özel kombinler öner,ilmektedir. Sade renklerde kıyafetler tercih etmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Göbekli Erkek Giyim-Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli?

Camel renklerde pantolon, gri, lacivert ve siyah pantolon her yaşta erkeğin kurtarıcısıdır. Bu bağlamda 40 yaş erkek giyim modası çerçevesinde bu renkleri kullanabilirsiniz.

40 yaş giyim artık kombinlerde oturmuşluğun dönemi diyebiliriz. Yani alışverişe çıktığınızda artık ne alacağınızı daha net bilirsiniz. Yani size yakışmayan bir parçayı asla tercih etmemelisiniz. Bunun içinde yirmili yaşlardan sonra net bir tarzınız olmalıdır. Yani tarzınızın kombin parçaları başkalarında görüldüğü zaman sizi anımsatmalıdır.

40 yaş giyim tarzı erkek tasarımları

40 yaş giyim tarz erkek tasarımları

Bu senenin 40 yaş erkek giyim kombinleri ve renkleri nelerdir? 40 yaş erkek giyim kombin renkleri lacivert, gri, kahverengi ve siyah gibi renklerden oluşmaktadır. Ancak gül kurusu, vizon rengi, sarı, taba rengi, mavi, krem rengi ve bej rengi gibi renklerde kullanılmalıdır. Yani özet olarak şunu demek istiyoruz. “Belli bir yaşa geldim artık. Beni ancak siyah kahverengi veya lacivert paklar” diye asla düşünmemelisiniz.

40 Yaş Kadını Nasıl Giyinmeli? başlıklı yazımızı da okuyarak partnerinizle daha uyumlu kombinler yapabilirsiniz.

40 yaş erkek giyim tarzları, giyim modası renkleri arasında mavinin tonlarını çok sık görmekteyiz. Mavi’nin bebe mavisinden saks mavisine, havacı mavisinden çivit mavisine kadar sayısız renk tonu vardır. Bu renk tonları arasında ten renginizle uyumlu olanı seçerek bu yönde orta yaş erkek kombinleri yapmalısınız.

Orta Yaş Erkek Giyim

Orta yaş erkek giyim çerçevesinde yelekler her ne kadar var gibi görünse de aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Çünkü dikkat edilmezse daha yaşlı görünme ihtimaliniz yüksek.

Deri mont kombinleri erkek tasarımları 40 yaş üstü erkeklerde inanılmaz derecede şık durmaktadır. Ancak bir deri montu taşıyabilmek için beden yapınızın deri mont ile bütünleşmesi gerekmektedir. Üzerinizde çul gibi duran deri montlardan uzak durmalı ve vücudumuza tam oturan erkek deri mont kombinleri ile tarz görmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Deri Ceket Kombinleri (6+Stil)

Polo yaka tişörtler 40 yaş erkek giyim modası ve 40 yaş üstü erkek giyim tarzı için en uygun tişört modelleridir. Sizde slim fit pantolon modelleri ile polo yaka tişört kullanabilirsiniz. Tabii ki ten renginiz ile uyumlu olmak şartıyla.

40 yaş erkek giyim kombinleri

40 yaş erkek giyim kombinleri

Aşırı salaş bol gömlek giymekten kaçının. Tabii aynı şekilde slim fit tarzı gömlekte dengeyi de yakalamalısınız.

Kısa kollu gömlekler yerine uzun kollu gömleğin kolunu kıvırarak giyin.

Pantolon olarak slim fit pantolon, keten pantolon ve kumaş pantolon öneriyoruz. Özellikle 45 yaş üstü erkek kombinleri için skinny kot pantolon çok da hoş olmuyor. Bunun yerine klasik erkek kot pantolon modelleri öneriyoruz.

40 yaş erkek giyim modası arasında takım elbise kombini  önemli bir yere sahiptir. Günlük kombinlerden özel gün ve gece kombinlerine kadar her alanda takım elbise kullanabilirsiniz. Takım elbise modelleri spor olabileceği gibi klasik, yelekli veya yeleksiz olabilir.

Aslında yaşa göre giyim tarzı olduğu zaman şık olmanızın önünde engel yoktur. Her zaman absürt renklerden ve modellerden uzak durmalısınız. Böylece daha naif ve karizmatik görünebilirsiniz.

Her zaman bakımlı ve zengin bir duruş için renk uyumuna, içinde bulunacağınız ortama göre kombinler yapmayı unutmayın!

Aşağıdaki resim galerisinde orta yaş erkek giyim çerçevesinde bu senenin 40 yaş giyim kombinleri görsellerini paylaştık. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi 40 Yaş Erkek Giyim Modası

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu