Tarz Kadın

40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

17.02.2021
2.109
40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

40 yaş erkek giyim tarzı belli bir yaşa gelmiş erkeklerin 40 yaş erkek giyim kombinleri ile nasıl daha şık ve daha dikkat çekici olacağı konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. 40 yaş erkek giyim modası ve 40 yaş giyim tarzları erkek için son derece önemlidir. Zira 40 yaşındaki erkekler ne bir ergen gibi giyinmeli ileri yaştaki bir erkek gibi giyinmelidir. Kendilerine has bir tarzı ve stil olmalıdır.

40 Yaş Erkek Giyim Tarzı

40 yaş giyim tarzlarıerkek tasarımları arasında 40 yaş erkek spor giyim tarzları öne çıkmaktadır. Çünkü klasik giyim belli bir yaştan sonra insanı daha yaşlı ve daha negatif gösterir. Bu nedenle 40 yaş erkek giyim modası olarak klasik giyim çok fazla önermiyoruz.

40 yaş erkek giyim modası

40 yaş erkek giyim modası

Spor kombin parçaları ile 40 yaş giyim erkek tarzı tam bir uyum içindedir. Bu nedenle aşırı bulunmaması şartı ile spor giyim tarzı önceliğiniz olmalıdır.

Belli bir yaştan sonra kişiler kilo almaktadır. Bu nedenle 40 yaş üstü erkek giyim çerçevesinde yanına çizgili gömleklerden ve tişörtlerden uzak durmalısınız. Sade renklerde kıyafetler tercih etmelisiniz.

Camel renklerde pantolon her yaşta erkeğin kurtarıcısıdır. Bu bağlamda 40 yaş erkek giyim modası çerçevesinde camel rengi pantolonları da sıklıkla görmekteyiz.

Aslında kişi hangi yaşta olursa olsun önceden gelen bir giyim tarzı anlayışı olmalıdır. Yani bir bayan size doğum gününüzde evlilik yıl dönümünüzde önüne gelen ilk hediyeyi alarak ” aman ne olursa giyer dememelidir” bu nedenle kaliteli dikkat çekici kombinler yapmalısınız.

40 Yaş Kadını Nasıl Giyinmeli? başlıklı yazımızı da okuyarak partnerinizle daha uyumlu kombinler yapabilirsiniz.

40 yaş giyim artık kombinlerde oturmuşluğun dönemi diyebiliriz. Yani alışverişe çıktığınızda ne alacağınızı bilmeli, beğendiğiniz size yakışmayan bir parçayı asla tercih etmemelisiniz. Bunun içinde yirmili yaşlardan sonra net bir tarzınız olmalıdır ve başkalarında görüldüğü zaman da siz anımsatmalıdır.

40 yaş giyim tarzı erkek tasarımları

40 yaş giyim tarz erkek tasarımları

40 Yaş Erkek Giyim Kombinleri

40 yaş erkek giyim kombin renkleri lacivert, gri, kahverengi ve siyah gibi renkler dışında gül kurusu, vizon rengi, sarı, taba rengi, mavi, krem rengi ve bej rengi gibi renklerde olmalıdır. Yani özet olarak şunu demek istiyoruz. Belli bir yaşa geldim artık. “Beni ancak siyah kahverengi veya lacivert paklar” diye  asla düşünmelisiniz.

40 yaş erkek giyim tarzları giyim modası renkleri arasında mavinin tonlarını çok sık görmekteyiz. Zira mavi’nin bebe mavisinden saks mavisine, havacı mavisinden çivit mavisine kadar sayısız renk tonu vardır. Bu renk tonları arasında ten renginiz ile en uyumlu olanı seçerek bu yönde kombinler yapmalısınız.

40 yaş giyim tarz içinde yelekler her ne kadar var gibi görünse de aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Zira dikkat edilmezse daha yaşlı görünme ihtimaliniz yüksek.

Deri mont kombinleri erkek tasarımları 40 yaş üstü erkeklerde inanılmaz derecede şık durmaktadır. Ancak bir deri montu taşıyabilmek için beden yapınızın deri mont ile bütünleşmesi gerekmektedir. Üzerinizde çul gibi duran deri montlardan uzak durmalı ve vücudumuza tam oturan erkek deri mont kombinleri ile tarz görmelisiniz.

Polo yaka tişörtler 40 yaş erkek giyim modası ve 40 yaş üstü erkek giyim tarzı için en uygun tişört modelleri arasında yer almaktadır. Sizde slim fit pantolon modelleri ile polo yaka tişört kullanabilirsiniz. Tabii ki ten renginiz ile uyumlu olmak şartıyla.

40 yaş erkek giyim kombinleri

40 yaş erkek giyim kombinleri

Aşırı salaş  bol gömlek giymekten kaçının. Tabii aynı şekilde slim fit tarzı gömlekte dengeyi de yakalamalısınız. Kısa kollu gömlekler yerine uzun kollu gömleğin kolunu kıvırarak giyin.

Pantolon olarak slim fit pantolon, keten pantolon ve kumaş pantolon öneriyoruz. Özellikle 45 yaş üstü erkek kombinleri için kot pantolon aşırı spor kaçıyor.

40 yaş erkek giyim modası arasında takım elbise kombini  önemli bir yere sahiptir. Günlük kombinler den özel gün ve gece kombinleri ne kadar her alanda takım elbise tasarımları ile cool görünebilirsiniz.

Her zaman bakımlı ve zengin bir duruş için renk uyumuna, içinde bulunacağınız ortama demesine göre kombinler yapmayı unutmayın.

Aşağıdaki resim galerisinde 40 yaş giyim erkek tasarımları hakkında senenin 40 yaş giyim kombinleri görsellerini paylaştık. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi 40 Yaş Erkek Giyim Modası

 

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek başlıklı yazımızda Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek ve Saç traşı erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu