En Trend Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları

25.07.2023
642
En Trend Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları

En trend saç modelleri ve saç aksesuarları; Hangi kadın saç modelini tercih ederseniz edin, sezonunun saç aksesuarlarına karşı kayıtsız kalamayacaksınız! Bu yılın trend olan saç aksesuar çeşitleri, enerjik tasarımların yanı sıra nostaljik seçenekleri de içeriyor. Siz de trendleri takip etmekten hoşlanıyorsanız, bu yazı tam size göre!

Saç Aksesuarları

Saç süsü de denilen saç aksesuarları yani saça takılan aksesuarlar hemen hemen tüm saç modelleri ile kullanılmaktadır. Abiye saç aksesuarları, gelin saç aksesuarları ve günlük saç aksesuarları farklıdır.

abiye saç aksesuarlar

abiye saç aksesuarlar

Saç aksesuarları taç, toka, boncuk, eşarp, şal, inci ve benzeri sayısız seçenek içermektedir. İçinde bulunduğunuz ortama göre saç süsü seçerek çok daha güzel görünebilirsiniz.

Saç Boncukları

Bu yılın en trend ürünü, 90’lı yılların simgelerinden biri olan örgü tokaları var. Saçlarında farklılığı sevenler, bu senenin en şık trendleri arasında yer alan saç örgü boncuklarına bayılacak! Uzun saçlarınızı örerken kullanabileceğiniz renk renk boncuklar, güzel havaların enerjisini ve sıcaklığını tarzınızda yansıtmanızı sağlayacak.

Ayrıca saç örgüsünün dağılmasını engelleyerek uzun süre rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu tokaları örgü, at kuyruğu gibi toplu modellerde kullanabilirsiniz. Ayrıca açık saçların arasına ya da ön tutamlarına takarak da kullanabilirsiniz.

Saç Küpesi ve Yüzüğü

Saç aksesuarlarının arasında saç küpesi denilen saç süsü de mevcuttur. Saçlarınızı örmeyi veya farklı şekillerde bağlamayı seviyorsanız saç küpeleri tam size göre! Oldukça özgün ve havalı duran küpeler, saçlarının güzelliğini sergilemek isteyenlerin bu yıl favorisi olacak.

saç süsü

saç süsü

Farklı tarz ve modellerde sunulan saç küpeleri nelerdir? metal, gümüş, boncuklu, renkli veya zincirli gibi farklı çeşitlere sahiptir. Genelde 4’lü ve 6’lı şekilde satılan saç küpelerini farklı setler olarak kombinleyebilirsiniz. Böylece göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İncili Saç Aksesuarları

Bu senenin en trend parçası, alçak gönüllü görünümlere bile zarif dokunuşlar katan incili saç süsleridir. Kıyafetlerden aksesuarlara kadar her yerde karşımıza çıkan inciler, bu senenin saç modellerinde de öne çıkmaktadır. Tokalar, taçlar, incili sarkıtlar ve çok daha fazlasıyla saçlarınızı süsleyebilirsiniz

sac-aksesuar

İpek Eşarplar

İpek saç süsleri saçlar için çok güzel ve elegan bir görünüm sunmaktadır. İpeğin zarif görünümü, ipek eşarp tarzı tasarımlar da bu senenin trend saç akseauarları arasında yer almaktadır.

Özellikle at kuyruğu saç modelleri için kullanılan bu ipek eşarp ve sargılar saçları sabitlemek için kullanılıyor. Sportif şeritli kumaş parçaları ile saç modeliniz daha şık görünüyor. Bunun haricinde S modelli sargı ise çok daha farklı bir görünüm sunmaktadır.

Çiçek Kronları

Ultra geniş çiçek kronları da sizi bir yıldız gibi gösterecek! Düz saç modelleri ile kullanarak saçlarınıza çok güzel çekicilik katabilirsiniz. Çiçek kronları, bu sene özellikle özel günlerde ve davetlerde kullanılabilecek en doğal ve göz alıcı saç aksesuarlarındadır. Yani çiçek kronlarını, abiye saç süsü veya gelin saç aksesuarları olarak kullanabilirsiniz.

Simli Postişler

Saç aksesuarlarında listemizin son sırasında kız çocuklarının bayıldığı postiş tokalar vardır. Günümüzde simli postişleri renkli, simli, kurdeleli ve boncuklu modelleriyle görüyoruz. Genç kızların saçlarında sıkça gördüğümüz postiş, rengarenk elbiselerle oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır. Kız çocukları ve genç kızlar farklı ve renkli deseniyle göz alıcı postiş modellerini kullanarak saçlarını süsleyebilirler.

Aşağıdaki galeride saç aksesuarlarıyla ilgili görseler sunduk. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Süsü

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu