renk kombini nasıl yapılır
renk kombini nasıl yapılır

Her zaman şık ve hayranlık uyandıracak şıklığı yakalamak için kombinlerde renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Renk uyumuna dikkat edildiğinde hiç moda olmayan kıyafetlerle bile göz alıcı şıklığı yakalayabilirsiniz. Peki, renk kombini nasıl yapılır? Gelin bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Renk Kombini Nasıl Yapılır?

İster evde ister dışarıya çıkmadan önce özenle yapılan kombinlerde dikkat edeceğiniz en önemli konu renk uyumudur. Bunu belirlerken de dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. İlk dikkat edeceğiniz konu ten renginizle uyumlu rengi bulmaktır. Kombinlerinizi daha pratik yapmak ve keyifli bir şekilde hazırlanmak için ten uyumu renginizi mutlaka öğrenmelisiniz.

Renk kombini nasıl yapılır sorusunun cevabını bilenler uyumlu renkleri kullanarak kullandıkları kıyafetleri daha da gösterişli hale getirebilirler. Bu sayede çevrenizdekilere pozitif enerjinizi çok daha iyi yansıtabilirsiniz.

Giyimde renk uyumu kombinlerinizin detaylarını ortaya çıkartacaktır. Bu nedenle kombin belirlemede ilk olarak renk uyumunu belirlemelisiniz. Hangi renk hangi renkle giyilir iyi bilmelisiniz.

Kombin yaparken renk uyumu yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Hangi renklerin eşleştiğini ve kaynaştığını keşfettiniz mi, mükemmel kombinler yaparsınız.

Giyimde renk uyumu yapmama rağmen başarılı kombin yapamıyorum, neden?

Bazen uyumlu renklerle başarılı kombinler yapamayabilirsiniz. Bunun nedeni ise kumaş uyumsuzluğudur. Mevsim renklerini mevsim kumaşları ile kullanmalısınız. Bu uyumu da yakaladınız mı keyifli kombinler yapmaya hazırsınız demektir. Tunik Neyle Giyilirbu içeriğimizde şık tunik kombinleri hakkında detaylar verilmiştir.

Renk kombini nasıl yapılır sorusunun en basit cevabı ana renklerle yapılan kombinlerdir. Değişmeyen uyumlu renklerin başında siyah, beyaz ve gri kombinler gelir. Bu renkleri kombinlerinizde dilerseniz yoğun bir şekilde, dilerseniz eşit bir dağılımda kullanabilirsiniz.

Hangi Renk Hangi Renkle Giyilir?

Siyah, beyaz ve gri tonlarını kendi aralarında kombin yapabileceğiniz gibi geride kalan bütün renklerle de kombin edebilirsiniz.

Kırmız, sarı, pembe, turuncu ve kiremit renkleri sıcak renklerdir.

Mor, yeşil tonları, lacivert, turkuaz, mavi de soğuk renklerdir. Ana renkler olan sarı, mavi ve kırmız ara renklerle kullanılabilir.

Farklı renk kombinleri yaparken renk karmaşasına sebep olmamak için en fazla üç rengi bir arada kullanın. Bir rengi ön plana çıkartarak diğer renkleri yan renkler olarak tercih edin. Kombin yaparken sadece bir parçayı desenli kumaşlardan seçin, diğer renkleri bu renklere uyumlu hale getirin.

Açık ve canlı renkleri üst kıyafetlerde kullanırsanız koyu renkleri de alt kıyafetlerde kullanmalısınız.

Canlı renkler size yakışmıyorsa pastel tonlarda kombinler yapabilir, bu renkleri siyah, beyaz ve gri ile harmanlayabilirsiniz.

Siyah, beyaz ve griyi bütün renklerle kullanabileceğinizi söylemiştik. Şimdi diğer renklere birlikte bakalım.

Bej rengi ile uyumlu renkler zümrüt yeşili, kırmızı, siyah, mavi, kahverengidir.

Pembe ile uyumlu renkler ise turkuaz, siyah, gri, soluk bebek mavisi, nane yeşili ve beyazdır.

Kahverengi ile uyumlu renkler: Pembe, sarı, bej, yeşil, krem ve bebek mavisidir.

Kırmızı ile uyumlu renkler: siyah, sarı, mavi, beyaz, bej, yeşil, kahverengidir.

Fuşya ile uyumlu renkler:  Kahverengi, gri, sarı, nane yeşili ve limon sarısı ve yeşilidir.

Turuncu ile uyumlu renkler: Siyah, beyaz, mavi, menekşe ve mordur.

Yeşil ile uyumlu renkler: sarı, kahverengi, turuncu, beyaz, siyah, bej, krem, pudra, gri, sarı ve turuncudur.

Mor ile uyumlu renkler: pembe, turuncu, sarı, gri, beyaz, zeytin yeşili, morun koyu tonlarıdır.

Sarı ile uyumlu renkler: gri, siyah, beyaz, mavi, kırmızı, mor, kahverengidir.

Mavi ile uyumlu renkler: kahverengi, sarı, pembe, gri, turuncu, beyaz ve kırmızıdır.

Uyumlu renk kombinleri konusunda daha detaylı bilgi için renk kombini nasıl yapılır? resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

GALERİ:

 

 

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER