Renk Kombini Nasıl Yapılır?

14.05.2022
1.851
Renk Kombini Nasıl Yapılır?

Renk kombini nasıl yapılır, renkli kombinler yapılırken kıyafette renk uyumu kuralları doğrultusunda yapılan kombinler çok daha şık ve tarz olur. Tam da bu noktada kıyafette renk uyumu nasıl yapılır sorusu akla gelen ilk sorular arasındadır. Renk uyumuna dikkat edildiğinde hiç moda olmayan kıyafetlerle bile göz alıcı şıklığı yakalayabilirsiniz. İşte tarz bayan ve erkek kombinleri yapmak için renk kombini nasıl yapılır?sorusunun cevapları…

Renk Kombini Nasıl Yapılır?

İster evde ister dışarıya çıkmadan önce özenle yapılan renkli kombinler sırasında dikkat edeceğiniz en önemli konu renk uyumudur. Bunu belirlerken de dikkat etmeniz gereken detaylar vardır.

Kıyafette renk uyumu sırasında en önemli detay ise ten renginizle uyumlu rengi bulmaktır. Kombinlerinizi daha pratik yapmak ve keyifli bir şekilde hazırlanmak için cilt alt tonunuzu ve cilt alt tonu ile uyumlu renkleri mutlaka öğrenmelisiniz.

Renk kombinleri

Renk kombini nasıl yapılır? Uyumlu kombin nasıl yapılır sorularının cevabını bilenler uyumlu renkleri kullanarak kullandıkları kıyafetleri daha da gösterişli hale getirebilirler. Bu sayede çevrenizdekilere pozitif enerjinizi çok daha iyi yansıtabilirsiniz.

Giyimde renk uyumu kombinlerinizin detaylarını ortaya çıkartacaktır. Bu nedenle kombin belirlemede ilk olarak renk uyumunu belirlemelisiniz. Hangi renk hangi renkle giyilir iyi bilmelisiniz.

Renk kombinleri ile giyim kombini yaparken giyimde renk uyumu yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Hangi renklerin eşleştiğini ve kaynaştığını keşfettiniz mi, mükemmel kombinler yaparsınız.

Giyimde renk uyumu yapmama rağmen başarılı kombin yapamıyorum, neden?

Beyaz renk kombinleri

Beyaz renk kombinleri

Bazen giyimde uyumlu renklerle başarılı kombinler yapamayabilirsiniz. Bunun nedeni ise kumaş uyumsuzluğudur. Mevsim renklerini mevsim kumaşları ile kullanmalısınız. Bu uyumu da yakaladınız mı keyifli kombinler yapmaya hazırsınız demektir.

Tunik Neyle Giyilir bu içeriğimizde şık tunik kombinleri hakkında detaylar verilmiştir.

Renk kombini nasıl yapılır sorusunun en basit cevabı ana renklerle yapılan kombinlerdir. Değişmeyen uyumlu renklerin başında siyah, beyaz ve gri kombinler gelir. Bu renkleri kombinlerinizde dilerseniz yoğun bir şekilde, dilerseniz eşit bir dağılımda kullanabilirsiniz.

Hangi Renk Hangi Renkle Giyilir?

Zıt renklerin uyumu, en çok kullanılan kombin yapma şeklidir. Zıt renklerin uyumu denilince de akla ilk olarak siyah, beyaz  gelmektedir. Siyah, beyaz ve gri tonlarını kendi aralarında kombin yapabileceğiniz gibi geride kalan bütün renklerle de kombin yapabilirsiniz.

Lacivert pantolon kombin

Lacivert pantolon kombin

  • Kırmızı, sarı, pembe, turuncu ve kiremit renkleri sıcak renklerdir.
  • Mor, yeşil tonları, lacivert, turkuaz, mavi de soğuk renklerdir.
  • Ana renkler olan sarı, mavi ve kırmızı ara renklerle kullanılabilir.

Kıyafetlerde Renk Uyumu Nasıl Yapılır?

Farklı renk kombinleri yaparken renk karmaşasına sebep olmamak için en fazla üç rengi bir arada kullanmanız daha etkili sonuçlar doğurur. Üç renk kombinlerde bir rengi ön plana çıkartarak diğer renkleri yan renkler olarak tercih edilmelidir.

Açık ve canlı renkleri üst kıyafetlerde kullanırsanız koyu renkleri de alt kıyafetlerde kullanmalısınız.

Canlı renkler size yakışmıyorsa pastel tonlarda kombinler yapabilir, bu renkleri siyah, beyaz ve gri ile harmanlayabilirsiniz.

Siyah, beyaz ve griyi bütün renklerle kullanabileceğinizi söylemiştik. Şimdi diğer renklere birlikte bakalım.

Bej rengi ile uyumlu renkler zümrüt yeşili, kırmızı, siyah, mavi, kahverengidir.

Pembe ile uyumlu renkler ise turkuaz, siyah, gri, soluk bebek mavisi, nane yeşili ve beyazdır.

Giyim kombinleri

Giyim kombinleri

Kahverengi ile uyumlu renkler: Pembe, sarı, bej, yeşil, krem ve bebek mavisidir.

Kırmızı ile uyumlu renkler: siyah, sarı, mavi, beyaz, bej, yeşil, kahverengidir.

Fuşya ile uyumlu renkler:  Kahverengi, gri, sarı, nane yeşili ve limon sarısı ve yeşilidir.

Turuncu ile uyumlu renkler: Siyah, beyaz, mavi, menekşe ve mordur.

Yeşil ile uyumlu renkler: sarı, kahverengi, turuncu, beyaz, siyah, bej, krem, pudra, gri, sarı ve turuncudur.

Giyimde renk uyumu

Giyimde renk uyumu

Mor ile uyumlu renkler: pembe, turuncu, sarı, gri, beyaz, zeytin yeşili, morun koyu tonlarıdır.

Sarı ile uyumlu renkler: gri, siyah, beyaz, mavi, kırmızı, mor, kahverengidir.

Mor kombin

Mor kombin

Mavi ile uyumlu renkler: kahverengi, sarı, pembe, gri, turuncu, beyaz ve kırmızıdır. Bu renklerin başlıklar halindeki içeriklerini sitemizde resim galerisi önerileri ile bulabilirsiniz.

Kombin yaparken renkleri doğru kullanmak sanattır. Bu nedenle doğru renkleri doğru oranda kullanmalısınız. Ten rengi uyumu da en az kombin uyumu kadar önemlidir.

Lacivert kombinden tutunda su yeşili kombin renkleri kadar geniş bir yelpazede renkleri uyumlu tonlarla kombin etmeye özen göstermelisiniz.

Uyumlu renk kombinleri konusunda daha detaylı bilgi için renk kombini nasıl yapılır? resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Giyimde Renk Uyumu

 

 

Bir önceki makalemiz olan Genç Spor Elbise Modelleri | 32 Stil başlıklı yazımızda Spor Elbise Kombinleri, spor elbise modelleri ve spor elbiseler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu