Zayıflamak İçin Diyet Listesi

0
249

Kilo problemi çoğu kişinin sıkça yaşadığı bir sorundur. Obeziteye kadar varan bu problemin çözümü farklı yollara başvurularak aranmaktadır. Çeşitli cerrahi operasyonlar denenmektedir. Karın düzleştirme, yağ aldırma, mideye kelepçe taktırma gibi bıçak altına yatılarak daha fit bir görüntüye ulaşılmaya çalışılmaktadır. Bunun yanında binlerce zayıflamak için diyet listesi araştırılıp denenmektedir. Kişiler kendilerine uygun bir diyet listesi araştırıp bulmalıdır. Bu şekilde maddi olarak da sıkıntı yaşanmadan kalorilerden kurtulacaklardır. Bu diyet listesine kilo verildikten sonra da devam edilmelidir. Hızlı kilo veren insanlar diyeti bıraktıklarında, verilen kilolar fazlasıyla geri alınmaktadır. Zayıflamak için diyet listesi uygulamasına ek olarak aktif spor da yapılması şarttır. Bunun yanında bol su tüketimi gerekmektedir. Suyun faydaları saymakla bitmemektedir. Her bir öğününüze geldiğinizde su içmek tokluk hissi yaratacağından fazla kalori almadan doymuş olacaksınız. Su sıfır kalorili bir gıdadır.

sağlıklı zayıflamanın yolları4 Günde 4 Kilo Verin

Bu diyet programını uygulayarak 4 günde 4 kilo verebilirsiniz. En baştan uyarmak gereklidir, herhangi bir sağlık problemi olan kişiler bu diyeti uygulamamalıdır. Hızlı kilo vermek için bu zayıflamak için diyet listesi uygulamasını eksiksiz yapmalısınız. Bu uygulama bedeninize yorgunluk katabilir, ancak sonuç alabilmek için pes etmeden tamamlamalısınız. Eğer diyetisyeninizin sizin için hazırladığı bir beslenme programı varsa başka bir diyet listesi uygulamayınız. Diyet programları kişiye özel olmalıdır. Sağlık problemi yaratacak kadar bir kilo probleminiz yoksa şok diyet programlarını uygulayabilirsiniz. Size uygun diyet listelerini araştırarak uygulayın, fazla olan birkaç kilonuzu bu şekilde verebilirsiniz. Ancak denildiği gibi fazla kilo sorununuz varsa mutlaka bir diyetisyene başvurunuz.

  • Güne başlamadan önce aç karnına içine limon sıkılmış bir bardak ılık su içmelisiniz. Bu şekilde metabolizma hızınız artacaktır. Limonlu su içmeyi, bu programı uygulamayı bıraktıktan sonra da devam etmelisiniz.
  • Sabah öğününüzde, bir fincan yeşil çay, 2 haşlanmış yumurta, az yağlı beyaz peynir ve yanında bol yeşillik yiyiniz.
  • Öğle öğününüzde, mevsim sebzelerinden yapacağınız bir çorba, bir kâse yoğurt ve yanına salata yaparak yiyiniz.
  • Ara öğününüzde, meyve yemelisiniz. Örneğin mevsimine göre portakal veya elma yiyebilirsiniz.
  • Akşam öğününüzde ise yine bir kâse çorba içiniz yanına da salata yapabilirsiniz. Salata yerine bir kâse yoğurdu da tercih edebilirsiniz.

Bu diyeti yapmaya karar verdiyseniz kesinlikle spor yapmayınız, halsiz kalmanıza neden olmaktadır. Gün içerisinde kan şekeriniz düşebilir, böyle bir durum oluşursa aromasız bir soda içebilirsiniz. Sade soda sevmeyenler içine yarım limon suyu sıkıp içebilirler. Bu şekilde tadı daha içilebilir olacaktır.

diyet listesi7 Günde 10 Kilo Verin

Zayıflamak için diyet listesi hazırlamak yerine size uygun diyet listelerini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde yedi günde on kilo verebilirsiniz. Bu bir hafta içinde günde en az 2 kilometre yürüyüş yapmalısınız. Bunun yanında günde 3,5 litre su içilmesi gereklidir.

  • Sabah öğününde, uyanır uyanmaz ılık limonlu su içmelisiniz. Sonra yürüyüşe çıkmalısınız. Geldikten sonra kahvaltınızı yapıp su içmeye devam etmeniz gerekmektedir. Kahvaltı öğününde bir dilim kepek ekmeği, domates, salatalık, yağsız beyaz peynir yiyin.
  • Öğle öğününde, brokoli, karnabahar veya lahana yiyebilirsiniz. Bu öğüne gelmeden 1. 5 litre suyu tüketmiş olmalısınız. Yanında yoğurt veya ayran tüketebilirsiniz.
  • Ara öğününüzde ise 4- 5 adet light bisküvi yiyebilirsiniz.
  • Akşam öğününüzde, sadece yoğurt ve elma yemelisiniz.

Biraz zorlu bir diyet gibi görünse de kesinlikle işe yarayacak olan zayıflamak için diyet listesi arasında yer almaktadır. Bu süreçte yürüyüşü kesinlikle bırakmamak gerekir, su içmek en önemli nokta olup günde 3. 5 litre içilmesi şarttır. İçilen su sizi yüksek oranda tok tutacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda Hollywood diyet listeleri, Hollywood diyeti ve Hollywood diyeti yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER