zayıf görünmek
zayıf görünmek

Önemli bir davete veya arkadaş toplantısına gideceksiniz ve saklamak istediğiniz kilolarınız var. Hiç üzülmeyin, şimdi sizlere vereceğimiz bilgiler ile olduğunuzdan çok daha zayıf görüneceksiniz. İşte Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? sorusunun cevapları…

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Beden Şeklinizi Bilin

 

Beden şeklinizi öğrenin. Omuz, basen, kalça, bel genişliğinize göre kıyafetler tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz kıyafetler tam bedeninize göre olmalı. Çok dar kıyafet seçerseniz fazlalıklarınız çok göz önünde olacaktır. Bol kıyafet giyerseniz de olduğunuzdan daha kilolu görünme olasılığınız artacaktır.

Saklamak İstediğim Bölgeleri Nasıl Saklarım?

Herkesin vücudunda saklamak istediği bölgeler vardır. Bu bölgeleri gizlemeyi iyi bilmelisiniz. Örneğin, kalın basenleriniz varsa şort ve mini eteği asla tercih etmemelisiniz. Daha dökümlü ve diz altı etek sizi daha zayıf gösterecektir. Şort yerine de kapri veya pantolon tercih etmenizde yarar var.

Vücudunuzda Beğendiğiniz Yerleri Öne Çıkartın

Zarif sıkı ve ince kollarınız varsa kolsuz kıyafetler giyerek dikkati kollarınıza çekin. Uzun bir boynunuz varsa dekolte giyinmekten asla çekinmeyin. Dekolte bölgenizde ise göz alıcı bir kolye kullanarak gözleri fazlalıklarınızın olduğu bölgelerden uzak tutun.

Koyu Renk Kıyafetler Tercih Edin

Siyah fazla kilolu kişilerin kurtarıcısıdır. Fazla kilolarınız varsa koyu renkler tercih etmelisiniz. Koyu renkleri canlı renklerdeki aksesuarlarla, takılarla, ayakkabı, kemer ve çanta ile renklendirebilirsiniz.

Yatay Çizgili Kıyafetleri Zayıf Bölgelerinizde Kullanın

Bu tüyo hemen hemen herkes tarafından bilinir ancak biz bilmeyenler için hatırlatalım. Fazla kilolarınız varsa yatay desen ve çizgiler yerine dikey desen ve çizgili kıyafetler tercih etmelisiniz. Bu kriter bütün kıyafetleriniz için geçerlidir. Yatay çizgi ve desenler zayıf kişileri bile olduğundan çok daha kilolu gösterir. Bu nedenle dikey çizgi ve desenli kıyafetler kullanmalısınız. Boyunuz kısa ise dikey desenli kıyafetlerle daha uzun da uzun görüneceksiniz. Kalp yakalar, dikey inen çizgi ve fermuar gibi ayrıntılar sizi daha zayıf gösterecektir.

Yüksek Topuk Kullanın

İnce ve yüksek topuklu ayakkabılar bacak boyunuz uzatacağı için sizi daha zayıf ve uzun gösterecektir. Eğer ince topuk kullanamıyorsanız platform topuk da kullanabilirsiniz. Bu düz taban bir ayakkabı giyinmenizden daha iyidir.

Uzun Etek Kullanın

Uzun boylu iseniz uzun etek kullanabilirsiniz. Çok bol olmayan uzun etekler basenlerinizi gizleyerek daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

Zayıf Gösteren Kıyafet Ve Renkler Nelerdir?

Vücut şekillendirici korseler her zaman kilolu kişilerin kurtarıcısı ve gizli silahıdır.

Tulumlar sizi daha zayıf ve uzun gösterecektir. Basenleriniz varsa tulum giyerek basenlerinizi rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

Kilolu bölgelerinizde dikey, zayıf bölgelerinizde ise yatay çizgili kıyafetler kullanın. Mesela ince bacaklarınız kalın beliniz varsa yatay çizgili etek üzerine dikey çizgili kıyafet vücudunuzu orantılayarak daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

Üst bölgeniz kilolu, alt bölgeniz zayıfsa alt kısımlarda açık renk kıyafetler, üst bölgenizde koyu renk kıyafetler tercih etmelisiniz. Bedeninizi ikiye bölmeniz sizi daha şık ve zayıf gösterecektir.

Beliniz kalınsa kıyafetinizin üzerine uzun yakalı dökümlü bir blazer ceket kullanarak basenleriniz gizleyebilirsiniz. Kollarınızı sığayarak dikkati bedeninizden uzaklaştırarak kollarınıza çekebilirsiniz.

Armut tipi bir vücudunuz varsa kloş eteklerden ve geniş pileli kloş etekli elbiselerden yardım alabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Pantolon Modelleri

Pantolon Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Fazlalıklarınız göbek kısmında ve baldırlarda ise pileli pantolonlardan uzak durmalısınız.

Düz kesim boru paça ipek pantolon kullanarak hem fazlalıklarınız gizleyecek, hem de şık görüneceksiniz.

Renkli Pantolon Kombinleri başlıklı yazımızda sezonun şık kombinlerine yer verilmiştir.

Bacaklarınızdaki fazlalıkları skınny giyerek kapatabilirsiniz.

Zayıf görünmek için siyah dökümlü ve yere değecek kadar uzun bir pantolon üzerine kalın kemerli üst giyerek hem boyunuzu daha uzun gösterecek, hem de dikkati üst kısmınıza çekerek olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz. Yüksek bel pantolon modelleri seçerek basenlerinizdeki ve beldeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri 2019 İncelemesi başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, 2019 straplez gelinlik modelleri ve Straplez Gelinlik trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER