Tarz Kadın

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri 2021

30.09.2020
27
Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri 2021

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri 2021; Bayanlar her zaman saçlarına büyük önem vermişlerdir. Kesimi, boyası bayanlar için oldukça önemlidir. Saç kesimi oldukça zordur. Evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz birkaç yöntem olmasına rağmen düzgün ve modern bir kesim için iyi bir kuaföre gitmeniz gerekmektedir.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri 2021

Her yüz şekline uyum sağlayan farklı saç kesimleri kadın tasarımları bulunmaktadır. 2021 kadın saç kesimleri de yüz şekline göre mükemmel stiller içermektedir. Yüz şekline göre saç kesimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz, hangi yüze, hangi saç sorularının cevaplarını sizler için hazırladık.

Yuvarlak Yüzlere Yakışan Saç Kesimleri

Dengeli ve yumuşak bir yüz yapısı olan yuvarlak yüz için, yüzün yuvarlaklığından şikâyetçi iseniz ve bunu biraz da olsa inceltmek istiyorsanız, saçınızın volümü yüksek olacak modeller tercih etmeniz gerekir.

Yuvarlak Yüzlere Yakışan Saç Kesimleri

Öne doğru uzun kesilen tutamlar ve simetrik kesimler yüzünüzün biraz daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz şekline göre saç kesimleri 2021 stilleri olarak katlı saç kesimi ve hareketli saç kesimlerini önermekteyiz. İri su dalgaları saçlarınızdaki tombul ve yuvarlak yüz görünümünü kırarak daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Kare Yüze Saç Kesimi-Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Kare yüz yapısında sertlik ön plandadır. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak için saçınıza yuvarlak saç kesimi modelleri uygulayabilirsiniz. Bunun için alnınıza kâkül ve şakaklarınıza ince saç tutamları yapabilirsiniz.

Kare Yüze Saç Kesimi modelleri

Kısa saç modelleri kadın tasarımlarının kare yüz şekline uygun saç olmadığını belirtmeliyiz. Kısa saç kesimleri yerine uzun ve yarı perçemli saç modelleri tercih edebilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020 Kısa Katlı Saç Modelleri

Dikdörtgen Yüz  Şekli Saç Kesimi Modelleri

Eğer yüzünüzü biraz kısaltmak için 2021 kadın saç kesimleri yaptırmak istiyorsanız, çene kemiğinizi geçmeyen kesimleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Şakak kemiğini geçmeyecek şekilde yaptıracağınız kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilmeniz mümkündür. Yuvarlak saç kesimleri ile yüzünüzü daha da şekilli gösterebilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz  Şekli Saç Kesimi Modelleri

Yüzünüzü biraz uzatmak ve şakak kemiklerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey ise; uzun saç modelleri veya saçlarınıza verilecek yukarı doğru katlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oval Yüz Tipi İçin Saç Kesimleri 2021

Oval yüz şekline hangi, saç kesimi sorusunun cevabı olarak hepsi diyebiliriz. Eve, hepsi… Oval yüz gerek saç tasarım, gerek saç kesimi bakımından en cömert yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oval Yüz Tipi İçin Saç Kesimleri

Oval yüze hemen hemen tüm saç kesimleri yakışmaktadır. Pixie saç modellerinden, bob saç modellerine kadar tüm saç modellerini 2021 saç modelleri kadın tasarımları olarak kullanabilirsiniz.

Ters Üçgen Yüz İçin Saç 2021 Kesimi-Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Bu tip yüz şekillerinde her model kesim yapılmaktadır. Makyaj için en uygun yüz şekillerinden bir tanesi olan ters üçgen yüzler, oldukça enerjik görünmektedir. Saçlarına ve yüzüne daha fazla enerji vermek için enseyi ve yanları kısaltarak kesilebilecek bir saç modeli bu yüz tiplerinde oldukça iyi duracaktır.

Ters Üçgen Yüz İçin Saç

Ancak kendine biraz daha dengeli ve uyumlu bir yüz ifadesi vermek için enseden daha çok kat verilerek, saçın tepesine doğru katı az olan modeller, bu yüz tipleri için tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2020 Saç Renkleri

Üçgen Yüz İçin 2021 Kadın Saç Kesimleri

Saç kesiminde negatif olan bir yüz şeklidir. Kişinin enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip negatif görünen yüz tipleri için saçlara verilecek pozitif enerji sayesinde yüzde hareketli bir görüntü yakalanabilir.

Üçgen Yüz İçin 2021 Kadın Saç Kesimleri

Ensede kat olmadan, şakak kemiğindeki bölgeden tepeye doğru katı arttırarak yapılan modeller bu yüz tipleri için oldukça uygundur. Bu yüz tipleri için ayrıca küçük kare saç kesimi Bayan stilleri yapılabilir.

Saç Kırıklarına Çözüm- Evde Saç Kırığı Temizleme

En basit saç kesimi olarak bilinen saç kırığı kesimini evde kendiniz yapabilirsiniz. Evde kendinize uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde, saçlarınızın uçlarındaki kırıklardan kuaföre gitmeden, bir süre de olsa kurtulabilirsiniz.

Saç kırığı kesimi evde

  • Öncelikle bu işlem için saçlarınızın ıslak olması gerekmektedir.
  • Islak saçınızı iki yana eşit miktarda ayırdıktan sonra uçlarındaki çatal çatal görünen kırıkları makasınız ile temizleyebilirsiniz.
  • Ya da başınızı aşağı doğru eğip saçlarınızı ince dişli bir tarak yardımı ile taradıktan sonra uçlarından tutarak küçük bir miktar kesebilirsiniz. Bu yaptığınız işlemde saçlarınızı fazla keserseniz, saçlarınızın uçlarında kat oluşturmuş olursunuz.

Aşağıda 2021 kadın saç kesimi modellerinden derlediğimiz yüze göre saç kesimi görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yüz Tipine Göre Saç Kesimi

Bir önceki makalemiz olan Koyu Saç Renkleri Kapsamlı İncelemesi başlıklı yazımızda Koyu Saç Renkleri, Saç ve saç renkleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu