Yeşil göz makyajı nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bilen yeşil gözlü bayanlar bakışlarını mükemmelleştirmiş demektir. Biz bugün sizlere yeşil göz makyajının detaylarını paylaşacağız. Yeşil gözlü bayanların bakışlarına oldum olası hayran olmuşumdur. Birde şiir gibi makyaj yaptılar mı gözler hep üzerlerinde demektir:)

yeşil göz makyajı nasıl uygulanır

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşil gözlü bayanlar makyaja ilk olarak gözlerini olağanüstü hale getirmekle başlamalıdır. Bu nedenle seçeceğiniz far konusunda dikkatli olmalısınız. Aksi halde o güzelim yeşil gözler sönük kalır.

Yeşil gözlülere uygun makyaj ürünleri arasında olan mor far tonları gözlerinizi şiir gibi yapacaktır. Yeşil gözlü bayanlar da bunun bilincinde olduğu için mor ve tonlarındaki farları oldukça sık kullanırlar. Bordo ile mor arasındaki renk tonlarını korkusuzca kullanabilirsiniz. Bordo ve mor tonlarının hangisini kullanırsanız kullanın gözleriniz kusursuz olacaktır.

 

Yeşil gözlü bayanlar yeşil tonlarındaki farları da rahatlıkla kullanabilirler. Burada dikkat edeceğiniz konu göz rengi ile en uyumlu ton hangisi ise onu kullanmanız olacaktır. Göz renginizin bir ton koyusu, bir ton açığı ve göz renginiz ile bire bir aynı yeşil far uygulaması gözlerinizdeki ışıltıyı artıracaktır.

Altın ve bakır tonlardaki far uygulaması da gözlerinize aydınlık ve şatafat getirecektir. Işıltılı makyajı seven biri iseniz, gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak için altın ve bakır tonlarını hiç düşünmeden uygulamalısınız.

Küçük bir püf noktası verelim mi?

Göz makyajınızı tamamladıktan sonra gözlerinizin en uç kısmına abartmadan hafif bir altın ve bakır far ile dokunuş yaparsanız gözleriniz olduğundan daha da canlı ve ışıltılı olacaktır.

Yeşil Göze Hangi Renk Kalem?

yeşil göz makyajı nasıl yapılır

Yeşil gözlüler hangi renk göz kalemi kullanmalı sorusuna gitmeden önce size söyleyeceğimiz en önemli nokta siyah göz kaleminden ve eyelinerdan uzak durmanız olacaktır. Yeşil gözleriniz için kahve tonlarında veya gri göz kalemi kullanmanız halinde gözleriniz daha buğulu ve güzel bakacaktır. Kalem ve eyelenir’dan sonra kullanacağınız rimel de kahve tonlarında olmalıdır. Böylece bakışlarınız daha çekici olacaktır.

Yeşil göz makyajı nasıl yapılır konusunun en önemli noktası ise uzak durmanız gereken far tonlarını bilmeniz gerektiğidir. Yeşil gözlü bayanların uzak duracağı renk tonu kesinlikle gümüş rengidir. Gümüş rengi far diğer gözlere yakışabilir, ancak yeşil gözlü kişilerin bakışlarını donuk hale getirerek balık gibi bakmalarını sağlar. Kendinize ve başkalarına işkence yapmamak için kesinlikle gümüş rengi fardan uzak durmalısınız. Bunun yerine altın ve bakır tonlarını düşünmelisiniz. Gümüş rengi dışında kullanmamanız gereken diğer far tonları ise mavi, pembe ve siyahtır.

Eğer yaz makyajı yapacaksanız turuncunun tonlarında bir far da düşünebilirsiniz. Turuncu far bakışlarınızı canlandırırken sizi de enerjik gösterecektir.

Özel bir gece davetinde yeşil göze ne renk göz kalemi kullanmalıyım diyorsanız, cevabımız kesinlikle bordo tonlarıdır. Özel yemek ve toplantılarda bordo far renginin asilliği ile yeşil gözlerinizin ışıltısını bir araya getirdiniz mi, davette odak noktası olacak ve bütün gözleri üzerinize çekeceksiniz.

yeşil göz makyajı teknikleri ve uygulaması

Yeşil göz makyajı yaparken saç renginiz ile uyum yakalarsanız güzelliğinizi mükemmelleştirmiş olursunuz. Mesela bal rengi ve sarı tonlarında bir saç renginiz varsa pudra ve pembe tonları gözleriniz daha alımlı gösterecektir. Siyah saçlara sahipseniz koyu tonlarda far kullanmalısınız.

Küçük gözlere sahipseniz açık renkleri göz altınıza ve göz kapaklarınıza uygulamalısınız. Bu teknik uygulaması ile gözleriniz daha büyük görünecektir.

Düşük göz kapaklarınıza yapacağınız yeşil göz makyajı ise uç kısımlarda açık renkten başlayarak içe doğru koyulaştırmak olacaktır.

Siyah gözleriniz varsa Siyah Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları başlıklı yazımızı inceletyebilirsiniz.

Yeşil göz makyajı nasıl yapılır sorusuna son olarak ruj rengi vermek istiyoruz. Yeşil gözlü bayanlara en çok yakışan ruj rengi bordo ve tonlarıdır. Saç renginiz ve göz makyajınız ile olağanüstü bir güzellik yakalamış olursunuz. Dikkatli kullanmanız gereken ruj renkleri ise kırmızı, pembe ve kahve tonlarıdır. Bu renklerle saç rengi ve yeşil göz uyumu yakalamak zordur. Bu uyumu yakalamadan bu renkleri kullanmayın.

Bir önceki makalemiz olan Siyah Ruj Sürme Teknikleri başlıklı yazımızda siyah ruj modelleri ve siyah ruj sürme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER