Yeşil abiyeler nasıl kullanılabilir? başlıklı yazımızda özel gecelerde güzelliğinize güzellik katacak kombinler bulacaksınız. Abiye kıyafetlerin kadınların hayatındaki önemi oldukça fazladır. Bayanlar abiye kıyafet seçerken kesimine, kumaşına, modeline, işçiliğine, etek şekline ve bütün bunların yanında rengine dikkat etmektedirler. Hatta mağazaya gitmeden bu kriterlerin birçoğu düşünülerek bu yönde araştırmalar yapılmaktadır.

Yeşil Abiyeler Nasıl Kombin Yapılmalıdır?

Abiye kıyafet konusunda birçok bayan kendisine yakışan modeli tasarlayarak modacısına yaptırmaktadır. Tabi bu ciddi bir maliyet ve çizim becerisi istediği için birçok bayan bundan mahrumdur. Bu nedenle de hazır kombinlerden faydalanılır. Bu kombinler seçilirken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Moda alanında yapılan araştırmalar kadınların abiye seçerken en çok dikkat ettikleri şeyin rengi olduğunu göstermiştir. Abiye kıyafetin giyileceği ortam belli olduktan sonra renk kartelası incelenmekte ve ortama uygun renk seçilmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen abiye kıyafet rengi siyah ve beyazdır. Bu ana rengi takip eden renk ise yeşildir. Sıcaklığı, doğayı ve canlılığı temsil eden yeşilin her tonunda abiye kıyafet tasarlanmaktadır.

Koyu yeşil elbise kombinleri ise yeşil renkte en çok aranan tondur. Yeşil abiyeler, özel davetlerde, nişan ve düğünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özel olarak düzenlenen akşam yemeği davetlerinde de yeşil abiyeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Protokolün bulunduğu vakarlık ve ciddiyet isteyen bir davette koyu yeşil elbise kombinleri veya petrol yeşil elbise kombinleri yapabilirsiniz. Su yeşili bir abiyeyi ise rahat hissedeceğiniz ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeşil abiyeler mağazalarda her tonda bulundurulmaktdır. Yeşile en çok uyan renk, ağırlığı ve vakarlığı temsilen siyahtır. Sizde yeşil abiye kombininizde siyahı az da olsa kullanarak daha şık olabilirsiniz. Örneğin türbanlı bir abiye kullanacaksanız yeşil abiye üzerine siyah ve yeşil karışımı bir türban kullanabilirsiniz.

Yeşil Abiye Elbise Kombinleri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeşil abiye elbise kombinleri tasarlanırken diğer renklerde olduğu gibi birçok ince detaya yer verilmektedir. Dekolte tasarımlar, straplez modeller, balık etekler, yırtmaçlı modeller tasarlanmaktadır. Bütün bunların yanında dikkati bulunduğu bölgeye çeken küçük pencere dekoltelere de yer verilmektedir.

Yeşil abiye elbise kombinleri seçilirken elbise üzerinde kullanılan taş, tül, dantel gibi objelerin kullanım yerlerine ve şekline dikkat edilmelidir. Bu objeler yerinde kullanıldığı zaman abiye elbiseye çok farklı bir hava katabileceği gibi abartılı kullanımda da elbise hiç hoş görünmeyecektir. Bu bağlamda çok abartılı aksesuar kullanımından her zaman uzak durmakta yarar vardır.

Asimetrik kesimli elbiseler sizi şıklık yarışına sokacaktır. Bunun yanında dantellerle veya küpürlerle bezenmiş şifon etekli üst kısmı transparan kıyafetlerde en çok tercih edilen modeller arasında kendisine yer bulmaktadır.

Tek askılı modellerden hoşlanıyorsanız ilginç etek kesimli yeşil abiyeler tercih edebilirsiniz. Yeşil abiye elbise kombinleri yapılırken elbise boyuna dikkat edilmelidir. Kişi abiye elbise boyunu kendi boyuna uyacak şekilde seçmelidir.

Uzun etekli yeşil abiye elbise kombinlerinde yırtmaç detayının yanında göbek kısmındaki dekolte de unutulmamalıdır. Gideceğiniz davetin ortamına göre straplez tasarımları da gözden geçirmelisiniz. Straplez yeşil abiye modelleri, elbiseye uygun saç modeli ile kullanıldığında hemcinslerinizin size hayranlıkla bakmalarını sağlarken, erkeklerin de aklını baştan alacaktır.

Yeşil abiyeler arasında tesettürlü bayanların rahatlıkla kullanabileceği tasarımlarda bulunmaktadır. Farklı renk taşlarla süslenmiş türban tasarımları ile şıklık yarışında bizde varız detirten kombinler, titizlikle yapılan çizimlerin ve sağlam bir emeğin karşılığı olarak mağazalarda kullanıcılarını beklemektedir.

Sizde özel davetlerde gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız yeşil abiye kombinlerinden birini hiç düşünmeden tercih etmelisiniz.

Gri Renk Kıyafet Kombinasyonları başlıklı yazımızda yeni sezonun gri renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz.

GALERİ :

Bir önceki makalemiz olan Çocuklara Göre Abiyeler Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda çocuk kıyafet kombinleri, çocuklar için abiye trendleri ve çocuklara göre abiye modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER