Yeni Trend Banyo Dekorasyonu

1
468

Evlerimizdeki diğer odaların dekorasyonu kadar artık banyo dekorasyonu da evlerin olmazsa olmazlarında biri haline geldi. Bir çok soysala medya hesabında yeni evli gelinler dekore ettikleri banyoları paylaşmaya başladı. Banyo dekorasyonu için yeni objeler satılmaya ve yapılmaya başlandı. Peki banyo dekorasyonu bu kadar trend hale gelmişken bir banyolarımızı nasıl daha şık bir hale getirebiliriz?

yeni_banyo_dekorasyonu

 

Öncelikle eviniz eski yapı bir bina ise büyük ihtimal banyo fayanslarınız eskimiştir ve banyonuzda eski bir küvet ve lavabo vardır. İmkanınız varsa banyonuzu tadilat ettirin. Bunun size maliyeti on bin tl gibi rakam olarak karşınıza çıkacaktır. Ancak böyle bir rakamı banyonuz için harcamak istemiyorsanız kendi yapacağınız ufak değişikliklerle banyonuzu daha şık bir hale getirebilirsiniz.

yeni-evimde-banyo-dekorasyonu-7

Banyonuzdaki eskimiş derzlerinizin ve küvet etrafları siyah küf ve mayklarla dolmuşsa bunların üzerine karbonat dökün ve bir süre bekleyin. Ardından eski bir dış fırçası yardımıyla bu yerleri fırçalayın ve yıkayın. Büyük oradan küf ve mayklardan kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz. Ardından Banyodaki eskimiş derzleri yenilmek için yapı marketlerden kalem şekilde derz dolgularından alın ve derzlerinizin arasını doldurun. Yeni dolgunun fayans aralarından beyaz beyaz görünmesi banyonuza yeni havası katacaktır.

modern-luks-dekorasyon-banyo-14

Ardından küvetinizin perdesini iki tane oluşturun. Bunlardan ilkinin banyo yaparken kullanacağınız muşamba bir perde olarak seçerken ikincisini ise banyo bittikten sonra kullanmak üzere şık bir kumaş ya da tül perde olarak seçin. Bu ikinci perdenizin kullanacağınız banyo paspasıyla uyumlu olmasına dikkat edin.

yeni-banyo-dekorasyonu

Aynı zaman da banyo klozet takımınızın da banyo paspaslarınızla uyumlu olmasına dikkat edin. Banyo aynanız eskiyse banyo aynanıza evde yapacağınız yeni bir çerçeveyle modernlik katabilirsiniz. Tüm bu perde, banyo paspası, banyo takımı ve aynanızı belli bir konsept çerçevesinde oluşturursanız banyonuz bambaşka bir havaya bürünecektir.

Sade-Banyo-ve-Lavaboları

Ayrıca banyonuzda vücut havlularınızı açıkta bırakmamaya özen gösterin. Bu banyodaki göz karmaşasını azaltacaktır. Yine aynı şekilde mink aksesuarlar koyarak banyonuza hareket katabilirsiniz. Güzle bir vazoda yapay çiçek ya da şık dizaynlık kokular banyonuzun havasını değiştirmenizde yardımcı olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Küçük Ev Dekorasyonu başlıklı yazımızda ev dekorasyon, ev dekorasyon stilleri ve küçük ev dekorları hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. Yeni banyo dekorasyon modellerinde bu senenin en trendi sanırım büyük avizeler. Nereye gitsem dev gibi avizeler. Modayı abartmislar. Çık çirkin avizeler görüyorum çok iç karartıcı bence.

CEVAP VER