Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

1
257

Genel olarak astroloji hayatımıza yön veren büyük etkenlerden bir tanesidir. Bir yengeç burcunun özellikleri gereği güvenini kazanan insanı çok zor yalnız bırakır. Yengeç burcuna sahip kişiler, olumlu veya olumsuz durumlar karşısında, hiç beklenmedik, görülmedik tepkiler verebilirler. Yengeç burcu insanları, bu davranışları ile tanınmışlardır. Hayatına yeni giren kişilerin kolay kolay, hatta zaman zaman hiç fark edemediği bu özelliklerinin yanı sıra, yeni kişilerle çok samimi olmamak ve mesafeyi korumak için yeni kişilerle arasına duvarlar örer. Ama bu kişiler size güvenirse onları tanırsınız ve tanıyıp hayatlarına girerseniz çok ılımlı, duygusal ve hassas karakterlere sahip olduklarını görebilirsiniz. Ama güvenmeleri çok zamanlarını alır, karşısındaki insanlara zor güvenmeleri ile bilinirler.  Yengeç burçları karşısındaki insanı kırmak istemez, özellikle bunu yapmaktan çok korkarlar. Moralleri bozulursa, yanında kaç kişi olursa olsun, toparlanmaları çok uzun zaman alır. Mizah duyguları çok gelişmiştir, gülmeyi çok severler. Yardıma ihtiyacı olanlara, yardım etmekten çekinmez, dostluklara ve arkadaşlıklara çok önem verirler. Sempatiktirler ama ruh halinin ortası yoktur. Ya çok sevinçlidirler ya da çok üzgündürler. Yönetici gezegeni, Ay’dır. Toplumu rahatsız etmemek için sorunlarını kendi içinde yaşarlar.

İnsanlar onlara bir hata yaptıkları zaman affetmeleri çok zor olmaktadır. İçlerinde her daim intikam duygusu taşırlar. Yengeç burcuna kötülük yaptığınız zaman onun bu kötülüğü unutabileceğini düşünebilirsiniz. Fakat onlar bunu asla unutmazlar. Kendi iç dünyalarında devamlı intikam planı kurarlar. Eğer yengeç burcunun özellikleri arasında en kötü özellik nedir diye sorarsanız kesinlikle bu intikam alma duygusu gelmektedir. İntikam almaktan asla vazgeçmezler ve zaman kollarlar. Vakti geldiğinde mutlaka sizden intikamlarını alırlar. Bu sebeple insanlar genellikle onlara güvenmezler. Fakat güvensiz bir yapıları yoktur. Bu konuda insanlar genellikle yanılırlar. Çünkü onlar gerçekten güvendiği ve sevdiği herkesin ömür boyu yanında kalabilirler. Çok evcimen bir yapıları vardır. Evde vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Çok renkli bir hayatları olmasına rağmen her daim evde olmak isterler. Çok güzel misafir ağırlarlar ve bundan mutluluk duyarlar. Arkadaşları, sevdikleri ve dostları için harika ortamlar yaratmaya bayılırlar. Bu sebeple bir sürü arkadaşları vardır. Çok etkileyici ve gösterişli bir konuşma tarzları olduğundan dolayı insanları kolaylıkla etkileyebilir ve kendi taraflarına çekebilirler. Çok gizemli bir yapıları olmasına rağmen bir o kadar da neşeli olmaları tuhaf karşılanmaktadır.

Yengeç Burcunun Özellikleri: İş Hayatı

Genel olarak yengeç burcunun özellikleri arasında maddiyata çok düşkün olmaları yer almaktadır. Bu sebepten olsa gerek paranın önemi ve gücü hakkında ki tüm bilgilere sahiptirler. Genel olarak bakıldığında paraya kendilerini güvene almak ve ailesini iyi yaşatabilmek için ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple para harcama konusunda her daim dikkatli davranmaya çalışırlar. Bu durum genel olarak iş hayatında da değişmemektedir. İş hayatlarında devamlı başarılı olmak ve yükselmek isterler fakat bunun güven üzerine kurulmasına önem verirler. Bu sebeple bir iş ile ilgili risk almak yengeç burçlarına göre değildir.yengeç burcunun özellikleri nelerdir

Yengeç Burcunun Özellikleri: Aşk Hayatı

Bir genelleme yapmak gerekirse yengeç burcunun özellikleri gereği çok tutkulu bir âşık olduğu söylenebilmektedir. Hatta yengeç burçları tam anlamıyla aşka âşıktırlar. Âşık oldukları zaman sevdiklerine, olmadıklarında ise genel olarak aşk duygusuna çok fazla değer verir ve önemserler. Birini sevdikleri zaman neredeyse ona tapacak hale gelirler. Bedenlerinde ki tüm enerjiyi sevdikleri için ve aşk hayatları için harcayabilirler. Hatta bir an bile sevdiklerinin yanından ayrılmak istemezler.

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri

Güvenilir olması bir yengeç burcunun en olumlu özelliklerindendir. Bu özellik aynı zamanda onların çekici bir özelliğe sahip olmasına da yardımcı olmaktadır. Destekleyici, duygusal ve çok duyarlı kişilik özelliklerine sahiptirler. Kalpleri çok iyidir. Özellikle yengeç burcunun özellikleri arasında yer alan tutumluluk özelliği karşı cinsin onunla evlilik düşünmesinde ki en büyük etkenlerden bir tanesidir. Hayatlarında ki en önemli varlıkları aileleridir. Sevimli ve çok sabırlı insanlardır. Çok dikkatlidirler ve anaç bir yapıları vardır.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri

Oldukça değişken bir yapıları vardır. Acıtasyon yapmayı çok severler ve sürekli kendilerine acıma halindedirler. Çok zor affederler ve neredeyse her olayın içinde yer almak isterler. Her şeyi denetlerler. Çok duygusaldırlar.

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

  1. yengeç kadını çok tehlikeli oluyor ben kendimden biliyorum 🙂 ama asıl olan yengeç erkeğinin özellikleri. hiç burcunda yazdığı gibi olmayan bi çok yengeç burcu erkek var. onların durumu vahim bu astrolojiye göre.umutsuz vakalar 🙂

CEVAP VER