Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

2
1092

23 Haziran – 22 Temmuz aralığında doğan bireyler yengeç burcudur. Yengeç burcu kadını özellikleri gereği hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Evlerine ve ev hayatlarına fazlasıyla önem verirler.  Sıcakkanlı bir yapıya sahiptirler. Her zaman iyi niyetlidirler, yalandan hiç hoşlanmazlar çünkü kendileri her zaman dürüsttür ve insanların da kendileri gibi dürüst olmalarını isterler. Duygusal yönleri mantıklarından daha ağır basar. Romantiktirler ve eğlenceli aktivitelerden hoşlanırlar. Alışkanlıklarına ve kültürlerine aşırı derecede bağlıdırlar. Yengeç burcu kadınlarının hisleri çok kuvvetlidir. Genellikle hislerine göre hareket ederler. Her zaman iyilik ve şefkatle hareket ettiği için karşısındaki insandan da bunu beklerler. Ama bu durum onları hayal kırıklığına uğratabilir. Ne kadar cömert bir yapıya sahip olsalar da tutumlu olmayı ve para biriktirmeyi çok iyi bilirler.

İnsanlar hakkında konuşup onlar ile ilgili fikir yürütmeyi severler. Yengeç burcu kadını fazlasıyla gururlu bir yapıya sahiptir. Yalandan, sadakatsizlikten asla hoşlanmazlar ama bu durumlara üzülseler bile üzüntülerini kimi zaman içlerine atarlar ve belli etmezler. Yengeç burcu kadınları deniz yolculuğu yapmaya bayılırlar. Yengeç burcu kadının en belirgin özelliklerinden bir tanesi de anaç bir yapıya sahip olmasıdır. Çevresindeki insanları o kadar fazla koruyup kollamak isterler ki kimi zaman insanları sırf bu yüzden kendilerinden uzaklaştırabilirler. Sadık bir karaktere sahiptirler. Kendilerine yapılan iyilikleri asla unutmazlar. Çevresindeki insanların karşılaştığı olumsuz olaylar karşısında dillerine hâkim olamayıp kırıcı olabilirler.yengeç burcu kadını hangi özelliklere sahiptir

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri : Aşk Hayatı

Yengeç burcu kadınlarının aşk insanları olduklarını söylemek mümkündür. Onlar tam anlamıyla aşka âşık insanlardır. Yengeç burcu kadını özellikleri gereği romantik ve duygusal yapıya sahip oldukları için aşk hayatları çok tutkuludur. Yengeç burcu kadınları sadık oldukları kadar kıskanç bir yapıya sahiptirler. Sevdiği insana çok fazla değer verir ve var olan tüm enerjisini onun üzerinde harcayabilirler. Pek fazla ilişki değiştirmezler. Olan ilişkileri asla kısa sürmez. Yengeç burcu kadının karşı cinse olan güveni azaldığı zaman sevgisi de azalmaya başlamış demektir ve bu da ilişkinin uzun bir devam etme süresinin olmadığını gösterir.

Yengeç Burcu Kadınının Olumlu Yanları Nelerdir?

Eşine ve ailesine sadık bireylerdir. Evine ve ev yaşamına çok fazla değer verirler. Dürüstlerdir. Yalandan ve ihanetten nefret ederler. Yengeç burcu kadını özellikleri göz önüne alındığında hayatlarına mümkün olduğunca bu tarz insanları sokmazlar. Aşka değer verdikleri için tutkulu birer âşıklardır. Cömert ve aynı zamanda tutumludurlar. En belirgin özelliklerinden bir tanesi de anaç bir yapıya sahip olmalarıdır.

Yengeç Burcu Kadınının Olumsuz Yanları Nelerdir?

Yengeç burcunun özellikleri arasında ne kadar iyimser, şefkatli ve anaç bir yapıya sahip olmaları yer alsa da insanlar hakkında konuşmayı çok seven bir yapıları olması bir miktar kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Ayrıca kendileri hiçbir zaman eleştiri kabul etmezler ve bir ortamda kendileri hakkında konuşulmasından fazlasıyla rahatsız olurlar. Bazen de birden bire sinirlenip suratını asabilir ve çevresindekilerin huzurunun kaçmasına sebep olabilirler. Her duruma müdahale etmesi ve sürekli bir denetleme halinde olması da çevresindekileri olumsuz etkileyen yönlerdir.

Yay Burcu Kadını Nelerden Etkilenir?

Yengeç burcu kadını kendisine sadık kalacağına inandığı ve güvenebileceği erkeklerden hoşlanır. Bir erkeğin onları mutlu etmesi ve sevgilerini yeterince gösterebiliyor olması onlar için çok büyük bir etkendir. Bir şeyler paylaşamadığı erkeklerden hoşlanması mümkün değildir. Yengeç burcu kadınına hediye almak istiyorsanız çok fazla ince düşünmeniz gerekmektedir. Naif yapıya sahip oldukları için manevi değeri yüksek olan hediyelerden daha çok etkilenirler. Mesela yazdığınız bir şiir defterini ona hediye ederseniz gerçekten çok mutlu olacaktır ya da zarif bir gümüş kolyede ideal hediye seçimlerinden olacaktır.

Yengeç Burcu Kadının Fiziksel Özellikleri Nasıldır?

Yay burcu kadınlarının ten renkleri açık ve kumraldır. Gözleri ne çok iri nede çok küçüktür. Saçları kabarık ve dudakları ince kıvrımlı bir yapıya sahiptir. Giyim konusunda gayet başarılıdırlar. Modayı takip etmezler kendilerine ait modaları vardır ve buna rağmen gayet beğenilirler. Arkadaşları yengeç burcu kadını özellikleri dolayısıyla genelde giyim konusunda onlardan tavsiye isterler ve memnun kalırlar. Genelde yuvarlak yüz hatlarına sahiptirler. Bir yengeç burcu kadınına ilk baktığınız zaman çeneleri çok fazla dikkat çekmektedir. Güldükleri zaman çok hoş olduklarından çevresindekiler onu her daim gülerek görmek isterler.

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

2 Yorumlar

  1. yengeç burcu kadınının hassas ve kırılgan yazdığına bakmayın ondan daha sert ve duygusuzdur.saçma sapan konuşmaları sever ve asabidir.tartışmasız gün geçirmez.eski sevgilimin cinsinden yani 🙂

  2. Yengeç kadını merhametli duygusal paylaşmayı seven kadın tipidir. Bir yandan anne gibi şefkat gösterirken diğer yandan neşeli hayat dolu kadinlardir…

CEVAP VER