Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

0
1036

Bir yengeç burcu erkeği özellikleri arasında yer alan ilk kriter boylarıdır. Ne kısa ne uzun boyludur. Orta boylarda ve genel olarak kumral açık tenlidirler. Yüz hatları yuvarlaktır buna bağlı olarak çeneleri belirgin, gözleri iri ve büyüktür. Saçları ise gürdür ve bakım yapmayı sevmektedirler. Giyim konusunda tarz sahibidirler ve bundan dolayı kendilerine aşırı derecede bir güvenleri vardır. Stil sahibi oldukları modayı takip ettikleri anlamına gelmemektedir.  Giyimleri konusunda kendi modalarını kendileri yaratmaktadır. Bazı durumlarda eşlerine de danışmaktan kaçınmamaktadırlar.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri: Detaylı Bilgi

Yengeç burcu erkeği özellikleri arasında son derece nazik bireyler oldukları yer almaktadır. İnsanların kalbini kırmamak için düşünerek konuşmaktadırlar. Yalan onlar için ayrı bir öneme sahiptir. Yalan söylendiğini anladıkları anda o kişiden anında soğur ve iletişimlerini kesmek istemektedirler. Her zaman dürüstlükten yana olmaktadırlar. Bu dürüstlüğün verdiği bir ağır başlılığa sahiptirler. Ağır başlıdırlar ve aşırıya kaçan hareketleri yoktur. Böyle olmaları nedeniyle insanların dikkatini çekmektedirler. Duygusal ve kırılgan bir yapıları vardır. İnsanların sevgi ve saygıya önem vermesi gerektiğini savunanlardandırlar. Aslında bu ilkleri arasına aldıkları bir durumdur. Kendilerine de böyle yaklaşılmasını istemektedirler.

Hayatında duygusallığa büyük yer veren yengeç erkeği, herkese gereken değeri vermeye çalışır ve onlara gereken yardımı da yapmaktan asla geri durmaz. Her şeyin saygıdan geçtiğine inanan yengeçler, insanların zaaflarından, zayıflıklarında asla faydalanmazlar. Bu açığı kapatmak için el birliği ile yardımcı olmaya, destek olmaya çalışmaktadır. Akıllıdırlar ve pratik bir zekaya sahip oldukları doğrudur. Analitik düşünceleri, sorunlara kolay bir şekilde çözüm bulmalarından açıkça belli olmaktadır. Olayları iyi analiz etmeleri iyi gözlem yapabilmelerinden geçmektedir. Hayata duygusal bağ ile bağlıdırlar. Bundan dolayı duygunun ve duygu dolu insanların yeri onlarda apayrıdır

Yengeç burcu erkeği özellikleri arasında inançlı ve aslında her kadının isteği olan koruyucu tavırları da mevcuttur. Aslında değişkenlik gösteren bir yapıları da vardır. Duygu onlar için önemli olduğundan kırıldıklarında aynı yengeç gibi kabuklarına çekilmeyi tercih etmektedirler. İnsanlar bu durumda hem onu anlayamaz hem de çözüm bulmada zorluk çekerler. Tam tersi neşeli olduklarında hayat dolu bir insana bürünürler. Böyle olmaları çevrelerinde ki insanların onlarla paylaşımlarını arttırmaktadır.  Her konuda yardımcı olabilen düşünceleri ve verdikleri güven duygusundan dolayı sevilen, sayılan bir kişiliktirler.

İlk kez konuştuğu bir kimseye bile bu tavırlarıyla güven duygusunu tattırabilmektedirler. Aslında saklı ve gizli bir yönleri her zaman vardır ama onlar bunu bilerek saklamazlar sadece karakterleri böyle olmalarını gerektirmektedir. En yardımsever burçların başında gelmektedirler, kimi zamansa bencillikleriyle suçlanabilmektedirler. Bunun asıl nedeni yengeç burcu erkeğinin kabuklarıyla kendini korumaya, savunmaya geçmesidir. Su sporları onlar için ilgi kaynağıdır. Suyu çok sevmektedirler. Suyla deşarj olan bir yapıları vardır. Büyük keyif almaktadırlar. Bundan dolayı su sporuyla ilgilenen yengeç erkekleri kendilerini belli etmektedirler. Suyu manevi tatmin noktasında görmektedirler. Sadece denizin karşısına oturup izlemek bile yengeçlere büyük haz vermektedir.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri: Aile Hayatı

Yengeç burcunun özellikleri arasında evine aşırı bağlı olduğu gerçeği yer almaktadır. Bu devirde evine bağlı erkek bulmak zor olduğundan bu özellikleri ile dikkati çekmektedirler. Hatta boğa burcunu bile bu konuda geride bırakabilirler. Aile kavramı onlar için büyük önem arz etmektedir. Aileyle birlikte vakit geçirmekten keyif almaktadırlar. Bundan dolayı da sosyal hayatları çok fazla aktif olamamaktadır. Arkadaşlarını iyi seçerler ve arkadaş olarak seçtikleri kişileri ailesi gibi sevip sayarlar. Bundan dolayı da herkesle arkadaş olmazlar.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri: Aşk Hayatı

Yengeç burcu aşk hayatı son derece mükemmeldir. Bu durum burcunun olumlu özelliklerini alan yengeçler için geçerli olacaktır. Burcunun olumlu durumlarını alan yengeç erkekleriyle birlikte olan kadınlar, ilişkinin başlarında bile olsalar kendilerini mutluluğa bırakabilmektedirler. Yengeç burcu erkeği aşk hayatında romantik davranışlarıyla ün yapmışlardır. Duygularını yoğun yaşadıklarından dolayı bunu fazla içlerinde tutamazlar ve sevdikleri kadına aşk, sevgi ve iltifat cümlelerini söylemekten kaçınmazlar. İlgiye önem verdikleri için partnerlerine ilgiyle yaklaşmaktadırlar. Sevdikleri kadınla yeni başlangıçlar yapmaktan, yeni yerler görmekten, yeni bir faaliyete başlamaktan hoşnut olmaktadırlar. Huzurlu bir ruhları vardır ve yanındaki kişinin bu havayı hissetmemesinin imkanı yoktur. Bundan dolayı mutluluğa açılan kapıda, yengeç erkekleri beklemektedir denilebilir.

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER