Yay Burcu Kadını Özellikleri

0
775

22 Kasım-21 Aralık tarih aralığında doğan bireyler yay burcudur. Yay burcu kadınları neşeli, kültürlü ve entelektüel bir yapıya sahiptirler. Kendilerine özgüvenleri her anlamda tamdır. Bu özelliklerinden dolayı cazibeleriyle her zaman dikkatleri üzerilerine çekerler. Girdikleri ortamda espri yetenekleriyle ortamın neşesini arttırmayı başarabilmektedirler. Aynı zamanda zeki ve akıllı bir yapıya sahiptirler. Bu özelliklerinden dolayı ilgi alanları fazlasıyla geniştir. Hemen hemen her konuyla ilgilenebilirler. Neşeli bir yapıya sahip oldukları için neşesi olmayan ortamlara girmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden eğlence hayatlarına önem veriler. Yay burcu kadını özellikleri gereği oldukça kırılgan ve hassas bir yapıya sahiptirler.

Kendilerine önem veren insanlara fazlasıyla değer verirler. Dostluklarını çok önemserler ve onlar için fedakarlık yapmaktan asla kaçınmazlar. Meraklı bir yapıları olduğu için yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışmaya asla üşenmezler. Maddiyatın hayattaki yerinin farkındadırlar. Bunu önemseyip işlerinde çaba sarf ederler. Aynı zamanda cömert ve savurgan oldukları için maddiyat ayarlarını pek fazla yapamamaktadırlar. Yay burcu kadını sıkılıp, boğulmadığı takdirde kalbinin kapılarını arkadaşlıklarına ve ilişkilerinde sonuna kadar açabilmektedir. Özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına düşkündürler. Bu yüzden gerek arkadaşlıkları olsun gerek ilişkileri olsun sıkıldığı takdirde verdiği değerden vazgeçebilmesi mümkündür. Yay burcu kadınını sıkılmadığı takdirde etrafındaki insanlara saygılı ve seviyeli davranır. Yay burcu kadını özellikleri her insanın sahip olmak isteyebileceği bir arkadaş özelliğine sahiptir.

Yay Burcu Kadını Aşk İlişkilerinde Nasıldır?

Yay burcu kadını aşk ilişkilerinde risk almayı severler. Kısıtlanmaktan hoşlanmadıkları için kıskanç bir karşı cinsle anlaşması fazlasıyla zordur. Her zaman dürüst bir karaktere sahip olan yay burcu kadını ilişkilerinde de dürüst ve güvenilirdir. Yay burcu kadını özellikleri göz önüne alındığında hayatında dostluklara, arkadaşlıklara ve eğlencelere fazla önem verdiğinden dolayı aşk onun için ön planda değildir. Eğlence hayatını fazla önemseyen yay burcu kadını evlendikten sonra evine bağlı bir şekilde yaşamaya başlayacaktır. Yay burcu kadınları evliliği çok fazla ciddiye alırlar. Ama yay burcu kadınlarının bu şekilde fedakârlıklar yapabilmeleri için çok tutkulu bir aşk yaşıyor olması gerekmektedir. Kendisi çok romantik ve tutkulu olduğu için zaman zaman bunu karşı taraftan da beklemektedir. İş hayatına ve başarılı olmaya önem veren yay burcu kadınları evlendikleri zamanda başarılı olmaktan vazgeçmeyecek ve aynı şekilde çalışmalarına devam edeceklerdir. Ancak yay kadını evlilikten biraz ürker. Bir erkeğe bağlanmaktansa birçok erkek ile ilgilenir. Yay kadını konuşkan, eğlenceli, çalışkan, dürüst, başarılı ve her konuda fikri olan erkeklerden hoşlanır.

Yay Burcu Kadının Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadını özellikleri içinde olumlu özellikleri çok fazladır. Yay burcu kadınları arkadaşlarına verdiği değerlerden, girdiği her ortama neşe ve coşku getirdiği için vazgeçilmeyecek dostlardır. Dürüst ve açık sözlülüğüyle insanları kendine bağlamayı başarabilmektedir. Girdiği her ortama uyum sağlayabilme özelliği vardır.

yay burcu kadını genel özellikleriYay Burcu Kadınının Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadınının her konuda fikri olduğu için ve çok fazla enerjik bir yapıya sahip olduğundan dolayı patavatsızlığıyla kavgalara ve tartışmalara sebep olmaktadır. Kendine olan özgüveni biraz kendini beğenmişlik seviyesinde olduğundan dolayı arkadaş çevresinde huzursuzluklara sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda dikkatsiz ve unutkan olması göze çarpan bir diğer olumsuz özelliklerindendir.

Yay Burcu Kadını Nelerden Etkilenir?

Yay burcu kadını özellikleri dolayısıyla kesinlikle sert tavırlı erkeklere ilgi göstermezler.  İlgiden çok etkilenirler ama fazlasından boğulup uzaklaşabilmektedirler. Hareketli ve sosyal hayata sahip olmaktan hoşlanırlar. Macerayla ve doğayla ilgilenmekten hoşlanırlar. Yay burcu kadınına hediye seçerken maceradan hoşlandığı için bir seyahat, her zaman yeni bir şeyler öğrenmekten zevk aldığı için ona farklı deneyimler sağlayacak kurslara kayıt yaptırılabilir. Eğer bir kıyafet alınacak ise rahat ve spor olmasına özen gösterilmelidir.

Yay Burcu Kadının Fiziksel Özellikleri Nasıldır?

Yay burcu kadınları genelde spor ve rahat giyinirler. Ama giyindikleri her kıyafetle dikkat çekmeyi başarabilmektedir. Makyaj yapmaktan da çok fazla hoşlanmazlar. Yay burcu kadının özellikleri göz önünde bulundurulduğu zaman zaten kendisine olan güveninden dolayı bu tarz seçimleri doğal karşılanmaktadır. Yay burcu kadınlarının saçları dalgalı ve karışıktır. Gözleri iri dudakları dolgundur. Yine girdikleri ortamda fiziksel özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadırlar. Ayrıca modayı takip etmedikleri spor ve rahat kıyafetleriyle belirgin bir şekilde anlaşılmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Başak Burcu Kadını Özellikleri başlıklı yazımızda başak burcu özellikleri ve başak kadını özellikleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER