Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0
368

Günün yorgunluğu attığımız yatak odası, kadınlar için de en özel anlardır. Çünkü kadınların hem bütün mahramiyetini gizler, hem de onlara ait olan alanlardır. Bunun için her kadının yatak odası onun için çok önemlidir. Doğal olarak yatak odası dekorasyonu da çok önem taşımaktadır. Peki, yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır?

Yatak Önemli: Bütün günün yorgunluğunu uyurken atacağınızdan uyuyacağınız yatak çok önemlidir. Yatağınız rahat ve ortopedik olmalı, sizin vücudunuza göre şekil almalıdır. Yatağınızın rahat olmasının yanı sıra büyük yataklarda tercih sebebiniz olmalıdır. Bu sayede daha rahat bir uykuya kavuşabilirsiniz.

Gardrop Kullanışlılığı Önemli: Gardrobunuzun kullanışlı olması dekorasyondan daha çok önem taşımaktadır. Çünkü gardroplar evin bütün döküntüsünü toplayacak olan alanlardır. Evin bütün döküntüsünü toplamak için gardroplarınızı kullanacağınızdan, gardrobunuzun geniş bol çekmece ve raflı olması gerekmektedir. Ayrıca askılık alanına dikkat ediniz. Uzun elbiselerinizi astığınızda sorun yaşamayacağınız uzunlukta bir de askılık yaptırın.

yatak odasıHalı Uyumu: Genel dekorasyonun sağlanmasında elbette ki halının önemi büyüktür. Halı tamamlayıcı parçadır ve dekorasyonun ana hatlarını ortaya koymaktadır. Doğru bir halı ile doğru bir görüntüye kavuşulabilir. Halınız yatak örtünüzle uyumlu olmalıdır. Ancak daha sıcak ve samimi bir ortam yaratmak istiyorsanız tüylü halıları yatak odanızda tercih edebilirsiniz. Tüylü halılar genel olarak çok şık halılardır. Ancak tüylü halıların temizlenmesinin zor olmasından kaynaklı olarak diğer odalarda tercih etmemeniz en doğru olanıdır. Ancak yatak odasının sık bir kullanımı yoktur. Bunun için de yatak odalarında tercih edebilirsiniz.

Soft Renkler: Yatak odaları geleneksel olarak eskiden bu yana ya kırmızı ya da pembe olarak döşenmektedir. Ancak artık geleneklere uymayı bir kenara bırakıp, daha modern bir odaya kavuşabilirsiniz. Soft renkler ile yapacağınız dekorasyon hem modern hem de şık bir görüntüye odanızı ulaştırmanızı sağlayacaktır. Yatak odanızda soft renkler kullanarak odanızı duru ve hoş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Aydınlatma: Yatak odası dekorasyonunda en önemli olan noktalardan biri elbette ki aydınlatmadır. Yatak odanızda çok net ve parlak ışıklar kullanmak yerine soft, gece ışıkları kullanmanız daha güzel olacaktır. Ayrıca yatak odasında mumlar kullanarak yatak odanızın daha romantik bir hava yakalamasını da sağlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? başlıklı yazımızda perde önerileri, perde seçimi ve perde stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER