Yağlı Ciltler İçin Maske

0
141

Cildin; kalıtsal, yaşam şartları, beslenme gibi faktörlere bağlı olarak gelişen ve oluşan yapısı vardır. Vücudumuzun ürettiği toksinleri en çok yüzümüzde görürüz. Buna bağlı olarak birçok cilt tipi vardır. Deformasyonu en çok belli eden ve kendini gösteren ise yağlı ciltlerdir. Olumsuz etkilerinden bahsetmek gerekirse normal cilt tiplerine göre daha fazla yağ üretimi sağlanır. Buna bağlı olarak bir takım problemler ortaya çıkar. Kısa sürede parlama, makyajın bozulması ve yüzde kir birikmesi gibi sorunlar yağlı ciltler için maske ile giderilebilir. Bu cilt tipinde ki problemler her ne kadar kullanılabilecek ilaç, kozmetik malzemeleri, kremler ve buna bağlı olarak dermatolog onaylı ürünler kullanılarak düzeltilmeye çalışılsa da bir şekilde problem olmaya devam eder.

yağlı ciltler için maske nasıl uygulanırYağlı cilt tipinin olumsuz etkileri olabileceği gibi olumlu etkileri de vardır. Yağlı ciltler kuru ciltlere nazaran daha geç yaşlanır. Kırışık problemi diğer cilt tiplerine göre daha azdır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak olumlu ve olumsuz etkilerini görmek kaçınılmazdır. Ancak elimizden geleni yaptığımız sürece problemleri erteleyebiliriz.

yağlı ciltler için maske uygulamasıEvde hazırlanabilen maskeler dışında çok ciddi problemler, akneler, iltihaplı yara oluşumuna sebep olan bir cildiniz varsa doktora başvurmanız gerekir. Sivilcelerin birçok nedeni olabilmektedir. Doğal nedenler haricinde karaciğer yağlanması, kolesterol gibi bilindik sağlık problemlerinin yansımaları da olabiliyor. Bunun haricinde psikolojik bir rahatsızlık, uykusuzluk, düzensiz ruh hali de cilt tipinizi etkilemekle beraber kalıcı problemler oluşturabilir.

yağlı ciltler için maske tarifleriÜlkemizde alternatif tıbbın kabul edilmesiyle birlikte doğal yöntemler, maskeler güvenirliğini kazanır niteliktedir. Herkesin evde barındırabileceği, kolay tarifler mevcuttur. Konu yağlı ciltler olunca uygulanacak malzemeler de siyah noktaları temizlemeye yönelik olmalıdır. Yağlı ciltler için maske hem gözenekleri açacak hem de cildin ferahlamasını sağlayacaktır. Yağlı ciltler için maske uygulaması oldukça kolay bir durumdur.

yağlı ciltler için önerilerYağlı Ciltler İçin Maske Önerisi;

Malzemeler;

1 çay kaşığı elma sirkesi ve 5 çorba kaşığı maden suyu.

Uygulanışı;

Malzemelerin çok basit olmasıyla birlikte uygulanabilirliği de kolaydır. Bu iki malzeme güzelce karıştırıldıktan sonra pamuk yardımıyla cilde sürülür. Sonrasında bekleme süresi oldukça önemlidir. 5 dakikadan fazla beklenmemesi gerekiyor. İçerisinde sirkenin olması nedeniyle 5 dakikanın çokta üstüne çıkılmamasında fayda vardır. Sonrasında ciddi kızarıklıklar oluşabilir. Verilen tarifin etkilerine gelirsek yağlı cilt tipleri için idealdir. Maden suyunun içerisindeki asit sayesinde gözenekler açılmaktadır. Sirke ise bu görevin temizlik kısmındadır. Gözenekleri açılmış cildin biriken kirini güzelce temizler. Düzenli uygulandığında etkileri gözle görülebilir hale gelir. Uygulamaya başladığınız ilk bir hafta her gün bu uygulamayı yapabilirsiniz. Daha sonralarında cildin isteğine ve problemin ortadan kalkmasına bağlı olarak haftada 1 veya 2 defa yapabilirsiniz. Yağlı ciltler için maske haricinde bir diğer tavsiye düzenli yüz temizliğidir. Eğer sürekli makyaj yapıyorsanız yatmadan önce mutlaka cildinizi yıkamalı ve dezenfekte etmelisiniz.

yağlı ciltler için maske önerileri

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Tipi Saç Dökülmesi başlıklı yazımızda Erkek Tipi Saç Dökülmesi neden olur, Erkek Tipi Saç Dökülmesi sebepleri ve Erkek Tipi Saç Dökülmesi tedavisi hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER