Yağlı Ciltler Çözüm İçin Doğal Yöntemler

2
216

Yağlı ciltler özellikle sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Bunun dışında parlak görüntüsü de hoş olmamaktadır. Bunun için yağlı ciltler ciltlerinin yağını düzene ve dengeye sokmak için farklı yollar deneyebilirler. Yağlı ciltler cilt yağlarında kurtulmak için kozmetik ürünleri tercih edilebilir. Ancak kozmetik ürünlerin cildinizde yan etki yapma ihtimali bulunmaktadır. Bunun için doğal yollara başvurulması en iyi yöntemdir. İşte, yağlı ciltlere çözüm için doğal yöntemler;

limonLimon: İçinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini sizin cildinizi besleyen özelliktedir. Ayrıca cilt nemini de almaktadır. Ancak limonun cilt nemini alması için cilde doğrudan uygulamak doğru bir yol değildir. Çünkü cildin yanmasına sebep olabilir. Bunun için de limonun cilt yağını alması için yaptığınız maskenin içine bir iki damla kadar katabilirsiniz. Ya da papatya çağı ile haşlayarak cildinize uygulayabilirsiniz.

zerdecalZerdeçal: Zerdeçal’ın da mükemmel bir antiseptik özelliği bulunmaktadır. Bunun için cilt yağlanmalarında tercih edeceğiniz ilk yöntem olmalıdır. Zerdeçal kullanarak cilt yağınızı kurutabilirsiniz. Zerdeçal hem kuru ciltler için hem de yağlı ciltler için iyi bir yöntemdir. Kuru ciltler zerdeçalı baharat olarak cildine uygulamalıdır. Yağlı ciltlerde ise ananas ve zerdeçal ile yapacağınız maske kullanmalısınız. Bu sayede cilt yağınıza da çözüm bulmuş olacaksınız. Bunun haricinde zerdeçalı yalnız tüketmenizle bağışıklık sistemini kuvvetlendiren önemli bir etkisi bulunmaktadır.

balBal: Balın hem vücuda hem de cilde çok önemli faydaları vardır. Bunun için balın faydalarından yararlanabilirsiniz. Balı sütle, yoğurtla ya da unla birleştirerek bir macun kıvamı kazandırabilirsiniz. Macun kıvamına gelen balı da cildinize uygulamalısınız. Bu sayede cilt yağlanmalarınızdan da kurtulmuş olacaksınız. Taşıdığı anti bakteriyel özelliği sayesinde siyah noktalara ve sivilcelerden kurtulmanıza da ekstra yardımcı olmaktadır.

karbonatKarbonat: Karbonatta cildiniz için faydalı bir besindir. Bunun için karbonatı maske yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Karbonat ile cildinize uygulama yaptıktan sonra karbonat cildinizdeki ph değeri dengeleyecektir. Bu da yağlı ciltler için de kuru ciltler için de etkilidir. Ayrıca karbonat ciltteki sorunlar için önemlidir. Bunun için siyah nokta ve sivilcelerin yok edilmesinde de büyük bir avantajdır.

Bir önceki makalemiz olan Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir? başlıklı yazımızda Sade Makyaj, Sade Makyaj nasıl yapılır ve sade makyaj yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.


2 Yorumlar

  1. yağlı ciltlerde limon kürlü karışımlar gerçekten çok işe yarıyor.benim cildim karma cilt ama yağlı bölgeler de olduğu için ben bu kürleri denedim. cildi berraklaştırıyor resmen.ve yağlı bölgelerinde yağ seviyesini indirgeyerek parlamayı önlüyor.yağdan parlama görünümünü yani.

  2. Zerdeçal ve limon iyi geliyor diye biliyorum. Özellikle limon içindeki asitler sayesinde yağ hücrelerini daha hızlı parçalıyor

CEVAP VER